Isegi need naised, kes ei omista meestele soovitud omadusi, mida nondel pole, võivad sattuda eeldamise lõksu, et need omadused, mis iseloomustavad meest muudes eluvaldkondades, kanduvad ka nende suhtesse.
Tihtipeale on nii, et kui naine kohtab pealtnäha edukat, võluvat ja sõnaosavat meest, hakkab ta kohe tegema linnukesi härra Õige lahtritesse. Mida rohkem naine meest tegutsemas näeb, mida enam ta näeb meest edukalt teiste inimestega suhtlemas, oma äri ajamas ning oma tahtmist saamas, siis seda kindlamini naine usub: „Vau, see mees on nii äge. Temas tõepoolest on olemas kõik omadused, mida mina ühelt mehelt ootan. Nüüd tahan öelda talle, kui väga ta mulle meeldib.“
Mis selles valesti on? Naine lubab endal armuda kellessegi, kes võib omaenda elus olla ilmaime, kuid kes pole naise jaoks midagi erilist teinud. Ta võib olla suurepärane inimene, kuid see ei tee temast ilmtingimata suurepärast mehekandidaati sellele naisele. Mis teeb mehest sinu jaoks suurepärase mehe, on see, kuidas ta sinusse suhtub. Ta võib sulle inimesena meeldida, aga ta pole pälvinud sinu heakskiitu partnerina enne seda, kui ta sinusse ei panusta.
Ma ei jõua seda piisavalt palju korrata: meest võib hinnata ainult selle põhjal, mida ta sinu heaks teeb.
Mulle tundub, et meestele heidetakse palju ette seda, et nad suhtuvad naistesse kui objektidesse. Pole kahtlustki, et nad seda teevad. Ilmselt oleks raske leida meest, kes poleks mingil eluhetkel vaadanud mõnd atraktiivset naist ja mõelnud, et no küll ma teda paneks.
Aga ma julgeksin väita ka seda, et naiste suhtumine meestesse pole sellest palju erinev. Kui naised hindavad meest tema edu, staatuse, võimu ja üldise atraktiivsuse põhjal, ilma teda teadmata või tundmata, kas nad ei tee siis sama asja? Meil kõigil on komme võõraid inimesi objektidena võtta. Aga nii käitudes ei saa me tõelisi suhteid luua, sest me ei suhestu mitte inimese endaga, vaid omadustega, millel pole mingit pistmist isikliku suhtega.
Selline hoiak võib viia selleni, et naine pühendub enneaegselt kellelegi, kes ei ole veel tema tähelepanu ära teeninud. Ning siis ootab ta ka teise poole pühendumist enne, kui see õigustatud on. Sageli juhtub see selle tõttu, et naistel on kalduvus valida kõige ihaldusväärsem isane, mis on otseses vastuolus meeste kalduvusega valida paremuselt teine naine. Järgnev mõttetera võib olla suur üldistus, kuid edastab mõtet päris selgesti.
Anna mehele kümme naist ja ta mängib. Anna naisele kümme meest ja ta valib.
See ei tähenda, et mehed ei tahaks suhet, aga nende instinkt on oma kõigi võimalustega tutvuda. Naiste instinkt on praakida kiiresti välja mehed, kes talle ei meeldi, ja leida üks mees, kes talle kõige enam meeldib. Ülejäänuid ta siis ignoreerib. Kas see tähendab, et naine peaks rohkem mehe moodi olema ja paljudega käima? Üldsegi mitte. Minu mõte on pigem see, et suhte pealesurumise asemel mehele, keda naine veel ei tunne, peaks ta enne oma tähelepanu konkreetsele inimesele suunamist rohkem aega veetma rohkemate meestega. Muide, mida aeglasemalt liigub naine, seda suurem on mehe soov kiiremini liikuda. Ta hakkab mõtlema, et ei tea, miks naine vooluga niisama kaasa läheb ega püüa teda siduda. Tajutav väljakutse suureneb, kui mees hakkab mõtlema, mida ta peaks tegema, et naine ainult teda tahaks. Naise tajutav väärtus kasvab, kui mees näeb, et naine on valivam ega kiirusta suhtesse mehega, kes pole tema nimel veel pingutanud. Nüüd hakkab ta naise nimel seda tegema. Nagu me teame, siis kõik väärtustavad seda, mille nimel nad vaeva peavad nägema, ja see väärtustamine jätkub ka siis, kui nad oma tahtmist on saanud.
Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.