Tallinna Tiibeti Budismi Keskuse Drikung Kagyu Ratna Shri eestvõtmisel loodav liivamandala oli laupäeva õhtuks juba peaaegu valmis. Huvilised saavad veel pühapäeval alates kella 9st Telliskivi loomelinnakus asuvas klaastahukas vaadata, kuidas imekaunis ja õrn liivamandala lõplikult valmis saab. Laamade sõnul peaks mandala valmima hiljemalt kella üheks-kaheks päeval, nii et kel huvi oma silmaga näha, kuidas see peen nokitsemine käib, tasub hommikul varakult kaema minna.
Kuna huvi liivamandala vastu on suur, siis ei pühita seda kokku mitte pühapäeval, vaid hoopis kolmapäeval, 22. oktoobril – senikaua saab käia seda Telliskivis imetlemas. Seejärel puistatakse liiv traditsiooni kohaselt läheduses asuvasse veekogusse, et see uhuks mandala tervendavad energiad üle maailma laiali. Mandala hävitamine ehk kokkupühkimine sümboliseerib surelikkust, muutumist ja universumi loomulike protsessidega leppimist. Millal täpsemalt mandala liiv kokku pühitakse ja kuskohas vette viiakse, selle kohta ilmub info peagi Tallinna Tiibeti Budismi Keskuse kodulehele www.drikung.ee ning muidugi hoiame sellega kursis ka Alkeemia lugejaid.
Maailmarahule pühendatud liivamandalat luuakse rahu ja tasakaalu suurendamiseks inimestes, riikides, maailmas ja universumis. Sanskriti keeles “kosmogrammi” või “harmoonilist maailma” tähendav mandala on otsekui rahu mikroskeem, mille mõju on seda tugevam, mida rohkem inimesi mandalat oma mõtteenergia ja kohaloluga kaasloob. Liivamandala rahu ja tasakaalu suurendav mõju toimib nii mandala tegijaile, selle valmimist jälgivatele ja selle läheduses elavatele inimestele kui ka kogu maailmale. Praegusel rahutul ajal on rahumandala loomine meie kodukandis üllas ja tänuväärne tegu.
Kuula ka, mida rääkis Raadio 2-s liivamandala kohta helilooja ja budist Peeter Vähi