GALERII: Kirjanduskonkursi BestSeller võitjad Marek Kahro ja Reelika Lootus esitlesid oma võiduraamatuid

Kirjanduskonkurss BestSeller 2015 ilukirjanduse kategooria võitjad Reelika Lootus ja Marek Kahro esitlesid oma võidutöid Rahvusraamatukogus toimunud Tallinna Raamatumessil. Eesti Ekspressi ajakirjanik Priit Hõbemägi vestles Marek Kahroga tema pinevalt põnevast krimiteosest”Seal, kus näkid laulavad” ning autor ja kirjanduskonkursi projektijuht Herdis Ojasu vestles Reelika Lootusega tema paeluvast psühholoogilisest thrillerist”Ära võetud”.

Vaata pilte raamatute esitlusel toimunud vestlusringist:


Kirjanduskonkursi BestSeller 2015 võidutööd ilukirjanduse žanris

Marek Kahro “Seal, kus näkid laulavad”

Maia on aastaid meeste tähelepanu nautinud, kuid püsivat armastust pole ta leidnud. Ta töötab väikeses alevikus õpetajana ning kasvatab erksaloomulist tütart. Naise üksluine elu võtab jahmatava pöörde, kui tema klassi saabub uus õpilane, poiss nimega Artur. Poiss toob Maiale uuesti meelde nooruspõlves läbielatud tragöödia: tema peigmees uppus aleviku läheduses asuvasse järve, mille kohta räägitakse õõvastavaid legende. Naine hakkab kahtlustama, et Artur on otseselt seotud viimastel aastatel toimunud vägivaldsete mõrvadega ning järgmine ohver võib olla juba Maia ise.

“Seal, kus näkid laulavad” on psühholoogiline põnevik, mis kirjeldab hirmu laastavat mõju inimesele ja ühiskonnale. Romaan võitis kirjanduskonkursil Bestseller 2015 esikoha ilukirjanduse žanris. Žürii peab seda konkursi kõige põnevamaks raamatuks. See haarab sind nii endasse, et sul pole võimalik seda enne käest panna, kui hommik koidab ja viimane lehekülg läbi.

Marek Kahro on sündinud 1987. aastal ja ta elab Võrumaal. Varem on tema sulest ilmunud noorteromaanid “Kaljud ja kameeleonid” (2011), “Päikseta paradiis” (2012) ja “Viisteist naeratust” (2014). Mareki enda sõnul huvitab teda see, kuidas isiksus areneb ja miks kurjus nii sageli inimhinges esile kerkib. Seetõttu on kõik tema raamatud psühholoogilise kallakuga ning neis tegutsevad omamoodi kangelased, kes osutuvad raskesse olukorda sattudes arvatust palju tugevamaks.

Vaata Marek Kahro raamatu Marek Kahro: inimhinges pesitsev kuriloom kohaneb suurepäraselt erinevate oludega ja Eesti Päevalehest Jaan Martinsoni raamatuarvustust “Kuriteod näkilaulu saatel”
Reelika Lootus “Ära võetud”

“Ära võetud” on psühholoogiline thriller, milles keskendutakse peamiselt peategelase aistingutele ja tajule.

Angelika on noor naine, kes leiab end ühel päeval tühjast majast. Teadvusele tulles mõistab ta, et ta ei mäleta, kes ta on ja et ta ei tea, mida temaga tehtud on. Füüsiliselt nõrgana ja psüühiliselt haprana alustab ta eneseleidmise teekonda, mis on täis painajalikke flashback’e, hirmu ja ebakindlust. Naabermajas elava Oliveri abiga hakkab ta kild killu haaval avastama, mis viimase paari aasta jooksul – temalt ära võetud aastate jooksul – toimunud on.

“Olen kindel, et hullumeelselt lahedal lapsepõlvel koos oma kahe venna ja sõpradega siin Kuusalu metsade ja niitude vahel on oma osa minu romaanide sünniloos. Võid vahel leida mind imelikest kohtadest katsetamas uusi teooriaid või esitamas võõrastele mõttetuna tunduvaid küsimusi. Ajal, mil ma parasjagu klaviatuuri ei togi, tegelen enamasti spordiga, loen raamatuid, laulan ja reisin. Viimased Ghana-reisid said tõukeks ka mu esimese raamatu “Jälitatav” (2015) sünnile.”

“Ma usun, et Reelika Lootuse nime kuuleme kunagi ka rahvusvahelises raamatumaailmas. Ta on noor ambitsioonikas naine, kellel on olemas anne, julgus ja tahe areneda. Lisaks valdab ta suurepäraselt oskust panna oma kirjutatud ridade vahele see salapärane „miski”, mis ei lase raamatut käest panna, enne kui lugu läbi,” kommenteerib tema loomingut kirjastaja Tiina Ristimets.

Vaata Reelika Lootuse raamatu Reelika Lootus: Paljud hakkavad raamatut lugema viimasest peatükist ja katkendit raamatust Alkeemia lugemisnurk. Reelika Lootuse psühholoogiline thriller “Ära võetud” pakub põnevust ja närvikõdi.

Jälgi kirjanduskonkurss BestSeller tegemisi facebookis.

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud