Ettevaatust, puugid on liikvel! Kasulikud nipid puukide vältimiseks

Ehkki puukide peamine pesitsuskoht on pigem pikas heinas, pole sugugi liigne ettevaatus kaitsta end puugi eest ka aiamaal ja koduõues. On mõned lihtsad, kuid tõhusad looduslikud vahendid, mis aitavad puugid eemale hoida.

1. Niida muru. Puugid varitsevad oma ohvreid pikas rohus.

2. Puugid pelgavad kruusateid, kiviplaate, betoonservi, multši. Need on teravad, kuivad ja lagedad, aga puuk tahab niiske rohu sisse peitu.

3. Lupja muru. Lubi kõrvetab nii puuke kui tigusid ning takistab uusi tulemast. Ka on lubi hea mullale ja murule ning hoiab ka sammalt muru sisse tekkimast. Võid koguni aiaserva täies ulatuses lubjapulbriga katta, nii ei pääse uued puugid territooriumile. Puista lubjapulbrit alati kuiva ilmaga. Pärast vihmasadu tuleb aeda uuesti lubjata.

4. Kasvata taimi, mille lõhn peletab mitmedki putukad eemale: Lavendel, sidrunhein, piparmünt ja küüslauk mõjuvad ühtmoodi eemaletõukavalt nii puukidele kui saastele ning teistelegi. Eriti nutikas on neid taimi külvata krundi piirile.

5. Loodusesse minnes määri nahale looduslikku putukatõrjevahendit: 2 supilusikatäie vee või õli sisse tuleks segada kuni 10 tilka eeterlikku õli. Putukaid peletavatest õlidest sobivad selleks eelkõige sidrunheinaõli, eukalüptiõli, rosmariiniõli, lavendliõli, sidruneukalüptiõli, nelgiõli. See vahend peaks putukad sinust eemal hoidma kuni kolm tundi.

6. Koduloomadel ära isetehtud sääsetõrjevahendit kasuta, see rikub nende haistmismeelt. Kassidele-koertele on mõeldud spetsiaalsed kirbu- ja puugirihmad, ka on neid võimalik vaktsineerida spetsiaalsete tilkade abil.

Allikas: Šamaanitarkus ja nipid selleks, et puugid külge ei hakkaks

Ettevaatust, puugid on liikvel! Milliseid haigusi nad kannavad ja kuidas nakatumist vältida?

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.