Et kiiresti areneda, leia keegi, keda sa imetled, ning võta eeskuju kõigest, mis sind tema puhul inspireerib

Üles ärgates vahetan esimese asjana oma telefoniekraani taustapilti. Varem oli see foto temast – ta vaatab otse kaamerasse, nägu kelmikalt kallutatud, ja naeratab. Ma asendan selle lootoseõiega, mis avaneb hommikupäikese käes. Seejärel kondan Twitteris, kuni viimaks püüab mu tähelepanu Dwayne Johnsoni, hüüdnimega The Rock, postitatud foto. See on üks tema kurikuulsaid hommikusi trenne. Ta keha leemendab higist ja tal on irve näol, kui ta üritab rasket kangi sirgetele kätele ajada.

Katkend Kamal Ravikanti raamatust „Armasta end, nagu su elu sõltuks sellest“

Tegu on mehega, kes nooruses sai kinga Kanada profijalgpalli liigast. Tema unistus kunagi NFL-is mängida sai sellega lõpu. Isa autoga alustas ta pikka koduteed tagasi Ameerikasse, ning mingil hetkel avastas ta oma rahakotist vaid seitse dollarit – kogu raha, mis tal hinge taga oli.

Seejärel istus ta kaks nädalat oma vanemate korteris ja haletses ennast. Kuid siis tegi ta sellele lõpu. Ta leidis, et tal on aeg oma elu uueks luua.

Ta alustas profimaadlusega kõige madalamalt tasandilt ning pühendas end täielikult. Tulemuseks oli üks kõigi aegade edukamaid karjääre. Kuulsuse tipul olles lahkus ta maadlusest, et saada näitlejaks.

Iga kord, kui ta oma elu uueks lõi, mängis ta samade reeglite kohaselt: ta pühendus uuele karjäärile kogu hingest. Ka siis, kui tema esimesed filmid läbi kukkusid ja ta näitlejana korstnasse kirjutati, jäi ta oma unistusele kindlaks.

Täna on ta staar, kelle nimi kindlustab kassamenu. Tema filmid löövad rekordeid kõikjal maailmas. Omaenda filmistuudio nimetas ta nende seitsme dollari järgi: Seven Bucks Productions.

Ma uurin tema Twitteri-postitusi. Fotod temast koos fännidega, fotod temast võtetel, fotod temast trenni tegemas. Tal on alati naeratus näol. Ta on pühendunud oma naisele ja tütardele. Tema töössesuhtumine on legendaarne. Tal on olnud raskeid aegu, kuid ta on end alati jalgele ajanud.

Ma loen üht tema tsitaati: „Kui ma annan sulle oma sõna, et ma teen midagi ära – siis see saab tehtud.“

On ilmselge, et see ei kehti vaid teiste kohta, vaid ta peab ka endale antud sõna. Ta on suutnud oma suurepärases elus haruldaselt palju saavutada.

Miski, mida ma olen õppinud: et kiiresti areneda, leia keegi, keda sa imetled, ning võta eeskuju kõigest, mis sind tema puhul inspireerib.

Minu eeskujuks saab suurepärasus. Seda ma tahan saavutada. „Ole suurepärane,“ ütlen endale, mu hääl kõlab pimedas korteris õõnsalt. Sel hetkel tundub see veel nii kaugel olevat. Aga vähemalt on mul millegi poole püüelda.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Kamal Ravikanti raamatust „Armasta end, nagu su elu sõltuks sellest“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.