Elades lahti lastes ja kooskõlas

Rahvusvaheliselt tuntud kirjanik ja enesearengu õpetaja dr Wayne W. Dyer töötas raamatu „Muuda oma mõtteid – muudad oma elu“ jaoks läbi sadu Daodejingi tõlkeid ning pani kirja 81 esseed, kuidas rakendada Laozi muistset tarkust tänapäeva moodsas maailmas. Tänane inspirireeriv peatükk õpetab Tao teed ehk seda, kuidas elada lahti lastes ja kooskõlas eluga.

Küllap olete märganud inimesi, kes näivad saavat üha uusi võimalusi, kes tunduvad olevat immuunsed kallaletungide vastu, mis saavad paljude elule hukatuslikuks. Näiteks, kas teate kedagi, kes jääb harva – kui üldse – haigeks, hoolimata sellest, et veedab kogu gripihooaja inimeste keskel, kes köhivad ja aevastavad? Mida arvata neist, kes jäävad keset lokkavat kuritegevust puutumata? Te võite öelda, et neil vähestel õnnelikel on nähtavasti kaitseinglid, kes kaitsevad neid selle lõigu avaridades mainitud sümboolsete „tapvate putukate“, „metsikute kiskjate“ ja „röövlindude“ ähvarduste eest. Kuid Laozi teab, et need mehed ja naised elavad lihtsalt Taoga kooskõlas, nii nagu mõned inimesed, kelle ellu ilmuvad õigel hetkel õiged inimesed, samas kui teistel näib olevat anne tekitada raha just siis, kui neil on seda kõige rohkem vaja.

Laozi ütleb, et peaksime vaatama imikuid, kes ei ole veel omandanud ego uskumust, et nad on lahus oma Algallikast. Järelikult on neil võimed, mida võib pidada „maagilisteks“: nad võivad terve päeva karjuda, ilma et kaotaks häält, nagu juhtuks kriiskava täiskasvanuga. Isegi täielikult arenemata lihastega võivad nad väga kõvasti kinni hoida. Peale selle on väikelapsed painduvad ja sama hästi kui immuunsed kukkumiste vastu, mis võiksid murda täiskasvanul luud. Kõige selle kohta ütleb Laozi „täiuslik kooskõla“.

Daodejingi 55. värss kutsub teid üles mõistma, et see, mida kutsute õnneks, ei ole miski, mis juhtub juhuslikult – see on kogu elu teie päralt, kui otsustate elada lahti lastes. Te meelitate Tao koostööaldist jõudu enda poole, kui vabanete vajadusest oma elu kontrollida. Seepärast muutke oma mõtteid ja vaadake, kuidas teie elus hakkab tõesti väga vedama.

Laske lahti ja elage kooskõlas Taoga, selleks et seada korda oma immuunsüsteem ning hoiduda koos „õnnega“ tõbedest ja haigustest. Ma tean, et kaitse leidmise eesmärgil lahti laskmine kõlab paradoksaalselt ja te võite sellest minu arvates niimoodi ka mõelda. Kuid proovige näha seda viisina, kuidas võimaldada elu loomulikul rütmil takistamatult kulgeda läbi enda. Elada lahti lastes tähendab vabastada end muretsemisest, stressist ja hirmust. Kui edendate oma heaolutunnet, seistes silmitsi sellega, mis teistele tundub ohtlik, vabastab Allikaga kooskõlas olemine teid enese vägisi tegutsema sundimisest. Laozi tuletab teile meelde, et „sunnitud asjad kasvavad natuke aega, kuid siis närbuvad“.

Omandage see kaitsev loomus, millele selles jõulises värsis viidatakse, ja mõistke selle taipamise abil püsivust maailmas, milles praegu elate.

Kujutlege, et olete hävimatu

Manage silme ette pilt, mis kannab teid läbi tajutavate ohtude. Kõrvaldage kujutluses pilt oma füüsilisest kehast ja nähke selle asemel osa endast, mis on sama konstantne nagu vaim või mõte. See on teie olemus ja seda pole mingil moel võimalik kahjustada. Sellest vaatepunktist nähtuna ei ähvardada teid miski alates kurjategijatest kuni vähini, nohust kuni metsikute kiskjateni. Kui elate kooskõlas oma püsiva osaga, aitab see kaasa üleüldise hävimatuse tunde tekkimisele. Vabastades end püüdest kontrollida oma ähvardava ohu tajumist, kinnitage endale, et olete see õnnelik inimene, kes läheb vigastamatult läbi elu.

Muutke viisi, kuidas vaatate oma potentsiaali saada hea õnnega inimeseks

Selle asemel et endale öelda: Minu õnne juures ei hakka asjad kuidagi toimima, kinnitage: Ma olen valmis laskma juhtuda kõigel, mis peab juhtuma.

Ma usaldan edasi minnes oma õnne. See muutus mõtlemises aitab teil asuda elama Tao kulgemises. Rahu asendab stressi, kooskõla asendab pingutuse, aktsepteerimine asendab vahelesekkumise ja jõukasutamise ning hea õnn asendab hirmu. Te saate selleks, millest mõtlete, nii et isegi asju, mida varem uskusite olevat halva õnne tunnistuseks, vaatate nüüd sellena, mis aitab teil jõuda suurema kooskõlani.

Elamine nii, et lasete lahti, võimaldab teil tunnustada Lin Yutangi iroonilist tähelepanekut raamatus „Elamise tähtsus“: „Kui suudate veeta täiesti kasutu pärastlõuna täiesti kasutul moel, olete õppinud elama.“

Harjutage nüüd Taod

Pühendage nädal loetlemaks üles juhtumeid, kus „asjad toimivad“, ilma et peaksite olukorda kontrollima või asju tööle „panema“. See tähendab teadlikult valida olukordi, kus ohjeldate oma automaatset tungi tulemuste üle kontrolli saavutada. Lõdvestuge, kui tahate pingesse tõmbuda, ja usaldage nii paljudes situatsioonides kui võimalik. Nädala lõpus pange tähele, kuidas mõtteviisi muutmine on muutnud teie elu.

Allikas: kirjastus Pilgrim

Seotud