“Meil on uue koostöö üle väga hea meel ja suur rõõm, et saame pakkuda Delfi lugejatele põnevat lugemist, Alkeemia maailma ja ennast avastavatele teemadele veelgi suuremat auditooriumit,” kommenteerib Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.
“Alkeemia tegijate kirglikkus on nakatav – nad on valmis vaimustusega uurima ja avastama elu ja maailma saladusi, samuti on muljetavaldav ka nende soov ja püüe maailma läbi oma tegevuse natukene paremaks paigaks muuta. Seda kõike õhkub ka nende loomingust,” lisab Paju.
“Alkeemia on teadus ja kunst üheskoos – meie jaoks tähendab tänapäeva moodne alkeemia enesearengu võtmes elamise teadust ja muutmise kunsti. Alkeemia lugejate stabiilne kasv viimase kolme aasta jooksul näitab, et inimesi huvitab, kuidas oma sisemaailma ja end ümbritsevat keskkonda paremini tundma õppida ning arendada, et elus oleks rohkem rahulolu, õnne, rõõmu ja teadlikkust,” räägib Alkeemia peatoimetaja Ingrid Peek portaali lugejaskonnast.
“Alkeemia ei ole oma olemuselt ainult müstika, alkeemia on midagi, millega puutume kokku iga päev – iga muutumine, areng, liikumine on omamoodi alkeemiline protsess. Mõistes sügavamalt enese sees toimuvat ja hoolides ning hoolitsedes ka välise ja keskkonna eest, on võimalik luua iga mõtte, otsuse ja teoga täisväärtuslkumat elu nii iseendale kui kogu planeedile,” lisab Alkeemia toimetaja Kaia-Kaire Hunt.
Alkeemia tähistab tänavu novembris kolmandat tegutsemisaastat. Portaal laiendab oma lugudega peavoolu poolt pakutavat ning käsitleb teemasid alternatiivsema nurga alt. Lugejani jõuavad sellised valdkonnad nagu eneseareng, õnn ja meelerahu, vaimsus, tervis ja taimetarkused, loodus ja keskkond, suhted ja armastus, müstika ja esoteerika ning läbi Raadio 2 populaarse saate sektsiooni “Hallo, Kosmos!” ka põnevad sise- ja väliskosmilised teemad.
Aeg-ajalt väljub Alkeemia küberruumist ning pakub sündmustesarjaga Alkeemia Akadeemia eluülikooli täiendõpet, kus vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Alkeemia Akadeemiates on oma teadmisi jaganud näiteks Igor Volke, Andres Juur, Einar Laigna, Tiina Tiitus, Thule Lee, Adik Levin, Mari Metsallik, väliskülalistena Ameerikast Eben Alexander ja Brandon Bays ning paljud teised.
Uuri lähemalt