Dalai-laama õpetusi Riias saab koos eestikeelse tõlkega jälgida otseülekandena internetis

Tiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias Kipsala messikeskuses. Õpetused on jälgitavad ka otseülekandena internetis.

Tiibeti usujuhi Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso õpetused on jälgitavad otseülekandena internetis aadressil http://lv.dalailama.ru/online-ee.php.

Otseülekande ajakava Eesti aja järgi on mõlemal päeval sama:

09.30-11.30
13.30-15.30

Venekeelne sünkroontõlge õpetustel on interneti vahendusel kättesaadav aadressil http://lv.dalailama.ru/online.php ja inglisekeelne tõlge aadressil http://lv.dalailama.ru/online-en.php.

Tiibeti usujuhi kahepäevased õpetused hõlmavad mahajaana budismi tüviteksti Südasuutrat ja tiibeti munga, joogi ja filosoofi Gyalsey Thogmey Zangpo (1285-1369) poolt kirja pandud 37 bodhisattva käitumisviisi. Õpetused keskenduvad nõnda budismi kahele peamisele tugisambale – kõikehõlmavale tarkusele ja kaastundele kõigi tajuvate olendite suhtes

Sissejuhatus Südasuutrasse ja täpsem info õpetuste kohta on leitav veebilehelt http://www.dalailama.ee/

Dalai-laama õpetustega koos leiavad Riias aset ka ainulaadsed näitused ja sündmused: fotonäitus “Dalai-laama. Seni kuni kestab maailmaruum…”, pühade budistlike rullmaalide (thangkade) näitus “Elav traditsioon – Nikolai Dudko budistlikud thangkamaalid”, andeka vene režissööri Vitaliy Manskiy dokumentaalfilm “Sunrise/Sunset” (Koidik/Loojang) ning vene kultusliku protestimuusiku Boris Grebenshchikovi ja ansambli Akvarium spetsiaalne kontsert.

Tema Pühadus XIV dalai-laama on külastanud Balti riike ja Eestit varasemalt kolmel korral, kuid budistlikke õpetusi pole ta oma varasematel visiitidel andnud. Kuigi dalai-laama loobus mõne aasta eest vabatahtlikult oma poliitilisest võimust, on lisaks usujuhi positsioonile temast kujunenud maailma eetilise poliitika võrdkuju. Kommunistlik Hiina Rahvavabariik anastas ja okupeeris Tiibeti 1950. aastal. Dalai-laama põgenes 1959. aastal oma kodumaalt ning on sestpeale elanud Indias paguluses.

Lisainfo: http://www.dalailama.ee

Uuri lähemalt sündmuse kohta

Seotud