Botaanikaaias näeb kuni neljapäevani nõiataimi

November on müstiline kuu, on hingede aeg ja seega ideaalne aeg teha tutvust  nõiduslike taimedega, kellel on erilised võimed kuulda kuulmatut, näha nähtamatut ja ennustada ette tulevasi sündmusi.

Taimi on ajast aega kummardatud kui jumalaid, neile on toodud ohvreid ja annetusi. Taimedelt palutakserahaja rikkust, tervist ja õnne. Nende abil võetakse ette astraalseid rännakuid teistesse maailmadesse, kutsutakse kohale tuult ja vihma, peletatakse eemale vaenlasi ja nõidu.

Näituse külastaja saab hüva nõu armastuse ja raha ligimeelitamiseks, vaenlase kahjustamiseks ja haigustest vabanemiseks. Näitusel kohtutakse paljude tuntud kodumaiste taimedega, nagu kask, paju, pärn jt, kes oma imevõimete poolest ei jää alla ka sellistele kaugete maade eksootilistele võluritele nagu püha kadambapuu, neemipuu, uimakaktus, elevanditapp jt, kellega samuti näitusel on võimalik tutvust teha.

Näituse kuraatorid on Urmas Laansoo, Taimi Puusepp ja Krista Kaur

Tallinna Botaanikaaia selle aasta viimane näitus “Nõiataimed” on külastajatele avatud kuni neljapäevani, 20. novembrini.

Seotud