Sellisel juhul läheks ta erakordselt eredaks, planeet Veenusest sada korda eredamaks, hakkaks öösiti isegi maapinnale märgatavaid varje heitma ja oleks ka päevasel ajal sinitaevas näha.
Betelgeuse tuhmumisest teatas esimesena avalikult Ameerika Ühendriikide Villanova Ülikooli astronoom Edward Guinan koos kolleegidega 8. detsembril astronoomide lühiteadete lehel supernoova plahvatanud. Suur sündmus oli astronoomidele juba 1987. aasta supernoovaplahvatus meie Linnutee kaaslasgalaktikas Suures Magalhãesi Pilves.
Nüüd oleks kindlasti põnev muu hulgas mõõta ka plahvatuses tekkivaid gravitatsioonilaineid, sest see oskus on teadlastel juba mõned aastad olemas.
Ohtu, et Betelgeuse plahvatuse kiirgus Maa peal kahju võib teha, ei ole, sest ta on meist selleks õnneks ikkagi liiga kaugel, umbes 700 valgusaastat.
Betelgeuse paistab meile Orioni tähtkujus, eesti rahvaastronoomia järgi Koodis ja Rehas. Praegu, talvisel ajal ongi Betelgeuse ka Eestist nähtav.
Nii et kui supernoovaplahvatus tuleks kohe, saaksime seda ka näha. Ja uusaastailutulestikku polekski siis kõigi lemmikloomade rõõmuks ehk teha vaja.
Allikas: Maa magnetpõhjapoolus nihkub üha kaugemale, ületas nullmeridiaani
Veenus võis olla elusõbralik miljardeid aastaid
Teegardeni tähe planeetidel võib olla vett ja elu