Arnold Schwarzeneggeri 6 reeglit, mis tagavad sulle edu

Inimesed küsivad minult väga tihti, mis on edu saladus? Minul on selleks kuus reeglit, mida igapäevaselt järgides on võimalik saavutada rahulolu ja olla edukas.

1. Usalda iseennast. Aga mis on selle juures kõige olulisem – sa pead väga sügavale enda sisse vaatama ja küsima endalt, kes sa tahad olla. Mitte mis, vaid kes! Mitte see, kes su vanemad ja õpetajad tahavad, et sa oleks, vaid mida sina ise tahad, mis teeb sind õnnelikuks. Sellel ei ole vahet, kui hullumeelne see võib kõlada teiste inimeste jaoks, ikka pead usaldama eelkõige iseennast.

2. Riku reegleid. Maailmas on nii palju reegleid igasuguste asjade kohta. Riku neid reegleid, aga mitte seadusi. Võimatu on saavutada edu, kui sa järgid kõiki reegleid ja oled vaoshoitud. Sa pead mõtlema kastist välja. Mis mõtet on elada siin maal, kui sa püüad meeldida ja olla kooskõlas kõigiga ja väldid probleeme. Ainus võimalus kuhugi jõuda on rikkuda teatud reegleid.

3. Ära karda ebaõnnestuda. Ükskõik, mida ma püüdsin teha, ma olin alati valmis ebaõnnestuma. Sa ei saa alati võita, aga ära karda olla valmis tegema uusi otsuseid, ära lase ebaõnnestumisel halvata oma tegevust. Ära loobu ennast edasi surumast, kui usud oma unistusse, siis sa liigud ikka edasi ja sa tead, et see on õige asi teha, nii et edu tuleb. Ära karda ebaõnnestuda.

4. Ära kuula neid, kes ütlevad, et see on võimatu. Kui palju sa oled kuulnud, et toda pole võimalik teha ja see on ka võimatu ning seda pole keegi varem teinud? Mulle meeldib see, kui keegi ütleb, et seda pole varem tehtud. See tähendab seda, et kui mina selle ära teen, siis mina olen esimene, kes on selle teinud. Ära pööra tähelepanu inimestele, kes ütlevad, et seda ei ole võimalik teha. Ma kuulan alati ainult iseennast ja ütlen endale – jah sa suudad!

5. Näe vaeva. See on üks olulisemaid reegleid üldse. Muhammad Ali, minu üks lemmiksportlasi vastas, kui talt küsiti, mitu istuli kõhulihaste kordust suudad teha, siis ta vastas, et ta ei tea. Ta ei loe neid enne, kui tal hakkab valus. Siis kui sul hakkab valus, siis alles hakka lugema, sest need on korrad, mis lähevad arvesse. See teeb sinust meistri.

See on kõigi asjadega nii – pole valu, pole ka tulemusi. Tähtis on elus lõbutseda, aga kui sa oled väljas pidutsemas ja lõbutsemas, siis on keegi samal ajal saamas tugevamaks ja keegi on saamas targemaks. Kui sa tahad võita, siis ei ole mitte midagi tähtsamat raskest tööst. Mitte ükski mu reeglitest ei toimiks, kui seda reeglit poleks. Ma olen alati mõelnud, et iga päev on 24 tundi, millest 6 tundi ma magan, ülejäänud 18 tundi tuleb kasutada targalt. Kindlasti mõned teist mõtlevad, et aga oota, ma magan 8-9 tundi! Siis ma ütlen teile – magage kiiremini. Aega on vähe, nii et ära seisa lihtsalt käed taskus.

6. Anna midagi vastu. Ükskõik, kui palju sul tegemist on, sa pead alati leidma aja, et anda midagi ka tagasi oma riigile ja oma rahvale. Teiste inimeset aitamine toob sulle rohkem rahuldust kui ükski teine asi, mida sa eales teed.

Tõlkis: Rain Siemer

Allikas: http://www.youtube.com

Seotud