Ära pühenda end negatiivsuse kogumisele

Mõtle korraks, kui palju me kaebame enda elu üle. Me pole tihti rahul sellega, mis meid ümbritseb, me otsime võimalusi kellele kaevata enda elu üle. Me jagame kergelt omavahel negatiivsust, me mäletame solvangud ja kannatusi ning neid, kes on meile halvasti öelnud, või meie peale näpuga näidanud. Liiga kergelt aga unustame neeed, kes on aidanud, toetanud, ukse avanud ja suunanud või lihtsalt naeratanud, kirjutab Alexis Varnum.

Me korjame endasse igasugust rämpsu televiisorist ja internetist. Meid huvitab, kes kellega võitleb, keda karistatakse, keda on petetud, kes on lahutatud… Meid huvitavad staaride elud, kes kellega käib ja kui mõnel neist sünnib laps – see on tähtsam, kui tavalise tundmatu naise lapsesaamine, sellele pühendatakse aega ja artikleid meedias. Kedagi ei huvita õnnelikud perekonnad, kes rahulikult kasvatavad oma lapsi.

Kuhu pärast kaob kogu see negatiivsus? Meie hing pole valmis ega pole loodud selleks, et sinna ladustada kogu prügi, mida me endasse kogume. Sellest vabanemiseks hakkame kaebama elu üle, riigivõimu, poliitikute, maksude, hindade, töökaaslaste, võlgade, naabrite, ülemuste, abikaasade ja laste üle. Kelle me kaebame? Oma lähedastele inimestele, sõpradele, tuttavatele või kõrvalseisvatele inimesele. Me valame endast kogunud negatiivsuse teiste inimeste kaela.

Tuleks peatuda ning lõpetada mentaalse ja energeetilise prügi korjamine. On tulnud aeg ennast ümber programmeerida, selleks et rohkem rõõmustada ja näha elus positiivsust.

Me omame seda, mida oleme teeninud, riiki kus elame, riigivõimu, poliitikuid, elutingimusi ja neid inimesi, kes meie kõrval on. Maailm saab muutuda vaid siis, kui selles on rohkem õnnelike ja rõõmsaid inimesi. Me elame hetkel väga heades arengu tingimustes. Paljud meist aga elavad oma hirmudes, me oleme traumeeritud ja tigedad, kuid sisemiselt oleme me kõik siirad ja osavõtlikud. Me lihtsalt ei oska väljendada neid tundeid, sest pidevalt piirame ennast.

Lõpeta negatiivsuse kogumine ja ammuta endasse vaid seda, mis Sind innustab, annab jõudu ja energiat. Vaata vaid seda, mis teeb Sind õnnelikuks. Suhtle nende inimestega, kes huviga ja positiivselt suhtlevad Sinuga. Kuula seda, mis teeb Sinu meeleolu rõõmsaks. Ole ise kui päike, mis kannab endas soojust, rahu ja rõõmu.

Kui sa keskendud headusele, siis negatiivsus kaob iseenesest. Sa saad jagada mitte negatiivsust, vaid kogutud rõõmu. Oska innustada ja toetada kas siis kui seda pole kerge teha. Luba endal olla põhjuseta õnnelik, lihtsalt sellepärast, et Sa oled olemas. Rõõmusta enda ja oma elu üle. Suurenda rõõmu kogust maailmas. Ole see inimene, kes oskab väärtustada seda, mida omab. Ole selline inimene kohe praegu!

Allikas: Ära lase end kahjustada negatiivsetel inimestel

Koolitaja Anthony Robbinsi nõuanded: vabane negatiivsest mõttemustrist kümne päevaga!

Inimeste 10 “vaimset” harjumust, mis on tegelikult täielik jamps

Seotud