Anna vabaks! Ootuste energia loob puudust ja rahulolematust

Kunagi varem on ootused ehk olnud meile vajalikud, kuna aitasid koguda ressursi ja luua edukust. Nüüd on aga asjad muutunud. Paljud teavad, et kirglik tulemuste ootamine blokeerib hoopis selle saavutamise. Palju ütlevad, lase lahti oma ootustest ja lihtsalt liigu samm sammu järel oma sihtide poole! Aga mis siht see selline on kui puuduvad ootused? Tänasel päeval on vaja üle vaadata mitmed asjad ja mõisted, sest asjad toimuvad nüüd teisiti. Iseenesest viib ootus sind tulevikku ja sind pole enam siin käesolevas hetkes. Kuid sa saad genereerida loomeenergiat ainult olles selles hetkes siin ja praegu, kirjutab Alexis Varnum oma Facebooki lehel.

Kuidas Sa ennast täna tunned, mida Sa endast välja kiirgad, mida mõtled, millised on sinu emotsioonid? Kas sa oled tänulik? Sellega sa lood oma homset päeva. Sündmused vaid kinnitavad sulle sinu enda seisundit.

Ootuste energiat loob puudust, ehk: “Mul on midagi puudu, ma olen ebarahul, kui ma saan seda, mida tahan, siis saan tunda ennast hästi”. Kuid iseenesest puudus loob vaid fakte, mis seda kinnitavad. Ootused vaid võtavad energiat, need ei loo. Kiire sündmuste areng viimasel ajal näitab meile neid tundeid, mida me tunneme ja millega loome oma lähitulevikku. Pandeemia ja isolatsioon on palju muutnud inimeste teadvuses. Me õpime reageerima teisiti käesolevas hetkes. Ootused vaid lisavad närvilisust. Kui sa midagi ootad, näiteks kuidas möödub töövestlus, millised tulemused on eksamil, ülikooli sisseastumist, ilusa piruka küpsetamist, juukselõikust ja milline Sa pärast välja näed ja muud, mida Sa päeva jooksul ootad, siis see võtab maha sellest 50% edu.

Ootus on see, mida ego üritab toppida mõistuse ettekujutuste raamidesse, milles konkreetne sündmus peab olema just selline nagu Sa ootad. Kuid elu on unikaalne sellega, et omab mitmeid variante. Kui Sa vaatad suurt puud, siis oksad kasvavad igale poole, sinna sünnivad lehed, õied ja viljad. Ühel oksal on rohkem, teisel vähem, aga see loob ilu. Kuid meie ootused on kui puu, mille oksad peavad kasvama ainult ühele poole, ainult näiteks kolme lehega ja kolme õiega, mis annavad kolm vilja. Tihti elus on nii, et see mis praegu tundub kaotusena, homme võib olla kui aarete kast. Kui meie ootused ei lange kokku tulemustega, siis see tekitab ärritust ja sa ei tunne seda ainult enda, vaid ka teiste suhtes. Proovi jälgida kui palju ootuseid on Sinu mõtetes, mis on seotud sotsiaalse eduga, perekonna loomisega, laste sündimisega, tööga, tegevustega. Me pidevalt ootame midagi. Juba õhtul hakkame ootame seda, mis toimub homme, mõtleme, mida me selga paneme, millise transpordiga sõidame, kuidas räägime, mida teeme, kuidas reageerime….. kõikjal on ootused!

Ootustega me lämmatame iseennast, ehk me ei luba elul liikuda kui jõgi läbi meie ja sellega piirame elujõudude hoovust. Siit tekib apaatia ja tunne, et sa ei taha midagi teha, eluenergia on piiratud ootustega. Sa ootad, et millal mõistad, mis on sinu ettemääratus, millal Universum annab sulle märgi, kuhu sa pead liikuma, ootad vihjeid, et keegi ütleks, mida sa peand tegema. Julmad ootused on hõivanud meie suhted, me hakkame ennast kaitsma ja ärrituma siis kui veel pole midagi juhtunud. Inimene alati võitleb kui ta pole vaba. Teiste inimeste ootused on surve, millega inimene hakkab võitlema, mitte looma. Ootused kitsendavad energia liikumist. Selleks, et vabaneda ootuste mõjust, esialgu ole rahul iseendaga ja siis hakkavad kaduma ebameeldivused. Pettumus täitmata ootustest tekitab süütunnet, mis omab madalaid vibratsioone, mis omakorda loob edutust. Kui Sa toetud vaid ootustele, mis on välja mõelnud sinu mõistus, siis sa ei näe neid elujooni, mis on sulle avatud.

Muuda enda ootusi ja vali soovitud hetkes siin ja praegu. Kui sa soovid, tähendab see on juba olemas, ära klammerdu selle tähtsusesse, ehk millal ja kuidas see täitub. Parem tõsta vibratsioone konkreetse tegevusega, siis sinu soovid on toetatud sinu energiaga ja kindlasti annavad oma vilju. Mitte faktid ja objektid teevad meid õnnelikuks, vaid sisemine seisund, mis peegeldub reaalses elus. Mis on sinu sees, see on ka väljas.

Autor: Alexis Varnum

Allikas: Tänulikkus toidab, tänamatus hävitab

Kõik, mis teen, teen iseendale

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.