Andestamise harjutus: õpi andeks andma ning loo nii endale rahulikum ja õnnelikum elu

Andestamine annab meile rahu ja parandab enesetunnet. See on justkui liivakottidest ballastist vabanemine, et kuuma õhuga täidetud pall saaks tõusta üha kõrgemale ja kõrgemale. Meie vana viha, hirm ja põlgus võtavad meilt elujõu ja energia. Võib-olla on teilgi kogunenud üht-teist, mida oma õhupalli kergendamiseks üle parda saaks heita?

Harjutus “Andestamine – vabasta ennast nüüd ja kohe”

Kui andestate maailmale – sealhulgas iseendale – on teil hoopiski kergem elada. Kogu harjutus võtab aega keskelt läbi pool tundi kuni tund ja uskuge, asi on seda ajakulu väärt. Paljud mu kliendid on öelnud, et selle harjutuse läbitegemise tulemusena muutus nende elu paremuse poole.

Järgnevalt on ära toodud neli konkreetset sammu, kuidas jõuda vabaduseni andestamise abil.

1. Andestamise eelised. Andestamine ei tähenda, et peaksite ütlema: “Mina kaotasin” või: “Mina eksisin, sinul oli õigus”. See on midagi enamat kui kellegi konksu otsast lahti laskmine. Andestamine on kogu hingest vabaks andmine, piirituks olendiks muutumine. Selle tulemuseks on hingerahu ja elujõud.

2. Mõelge, kellele oleks teil vaja andestada. Tehke nimekiri kõigist inimestest, nii elavatest kui ka lahkunutest, kes on teid kunagi ärritanud. Enamik inimesi avastab, et nende nimekiri tuleb kolme-nelja lehekülje pikkune. Meenuvad inimesed, kelle peale nad pole juba mitu head aastat enam mõelnud. Mõnikord pannakse kirja ka neid ärritanud lemmikloomade nimed ja enamus lisab sinna ka enda nime.

3. Vabasta ja andesta. Vaadake see nimekiri mõnes rahulikus paigas nimihaaval üle. Kujutlege hetkeks iga inimest sealt endale vaimusilmas ette ja öelge talle: “Ma andestan sulle ja vabastan su. Ma ei kanna su vastu enam vimma. Ma andestan sulle täielikult. Mina olen vaba ja sina oled vaba.” See osa harjutusest võib võtta aega enam kui pool tundi. Ja on väga oluline, et te ei lõpetaks enne, kui olete läbi käinud terve nimekirja.

4. Igaõhtune andestamine. Mõelge igal õhtul enne magamajäämist hetkeks tagasi möödunud päevale. Kas peaksite kellelegi andestama? Niisama oluline kui igaõhtune näopesemine on ka oma hinge puhastamine. See hoiab ära viha kuhjumise.

Vabastamise visualiseerimine

Lõdvestuge, hingake paar korda sügavalt sisse ja välja ning seadke end mugavasse asendisse. Kujutlege, kuidas te seisate aasal. Teie poole suundub tee, mis toob teieni kõik eluks vajaliku (nii materiaalsel, emotsionaalsel kui ka vaimsel tasandil). Enne teieni jõudmist läbib see tee ühe karjatarandiku. Tarandikul on kaks väravat, üks neist avaneb tee poole, teine aga teie poole. Kui mõlemad väravad on avatud, toob elu kõik vajaliku teieni. Ja ka teie kingitused jõuavad maailma.

Kui me ei suuda kellelegi andestada, siis lukustame selle inimese justkui mõttelisse vangikongi enda sees, kus teda pidevalt süüdistustega piitsutame. Ta jääb meie teadvusesse luku taha, sinna tarandikku, millest saab väravate sulgudes vangla.

Tegelikult olete ka ise selles vangikongis, muidugi selleks et valvata kõiki oma vange, kelle üle te olete kohut mõistnud. Nüüd, kus mõlemad väravad on sulgunud, olete tegelikult kõrgemast energiaallikast ära lõigatud, eluvool on peatunud.

Heitke nüüd pilk oma tarandikku ja uurige, kes seal vangis on. Loobute nende inimeste vangis hoidmise nimel paljustki. Kui olete valmis neile andestama, kujutlege tarandiku väravaid automaatselt avanemas. Kujutlege, kuidas kõik vangid lahkuvad rõõmsalt, sest neile on andestatud.

Soovige neile südamest head. Kui te eisuuda andestada nende tegusid, siis andestage neile kui inimestele. Tunnetage, milline imeline vabanemistunne teid andestades valdab ja millist kergendust toob vihakoormast vabanemine. Kontrollige, et te ei ole lõpuks sinna tarandikku üksinda jäänud, kuna teie ego on kindlasti ka teie üle kohut mõistnud.

Heitke sageli pilk oma tarandikku, eriti siis, kui olete väsinud, haige või hirmunud. Nagu näete, on teie tarandik just siis ülerahvastatud. Teie enesetunne paraneb kohe, kui avate väravad ja lasete vangis olnud vabaks.

Allikas: Doreen Virtue raamat “Tervendamine inglite abiga”, kirjastus Pilgrim

Seotud