PODCAST | Tervenda oma suguvõsa mustreid ja perekonna lugu!

Miks hoiab minevik inimese tulevikku tihti pantvangis ja suunab eelkäijate traagilist saatust kordama? Kuidas saada teadlikuks oma alateadlikest programmidest, negatiivsetest uskumustest, suguvõsa minevikutraumadest ja sellest, kuidas need meie elu mõjutavad ning kuidas iseennast ja oma perekonnalugusid vanast pärandist tervendada, selgitab perekonstellöör Katri Suurmann. Kui kõige suuremaks kingituseks inimesele on elu ise, siis teisena tähtsaks peab rahvusvaheliselt tuntud peresuhete koolitaja ja nõustaja Rebecca Linder-Hintze, raamatu „Tervenda oma suguvõsa mustreid ja perekonna lugu,“ (Pilgrim 2023) autor, valikuvabadust ja võimet oma elu juhtida.

Ajalugu küll muuta ei saa, aga me saame muuta selle tagajärgi. Selleks peame kasutama vaimujõudu ja tegema etteantud peremustritest teistsuguseid valikuid. Valikutest sõltub meie vabadus ja edasine areng. Oluline kingitus, mida saame enesele juba täna teha, on mõistmine, et jõud oma elu ümberkujundamiseks on meie endi kätes.

Rebecca Linder-Hintze on töötanud interaktiivseks kasutamiseks välja 5-astmelise teekonna, kuidas vabaneda ebatervetest uskumustest ja käitumismustritest oma suguvõsa- ja peresüsteemis. Ta ütleb, et peretraditsioonid, mis kahjustavad võimet armastada, mõista ning edukas olla, on valed ja takistavad inimese arengut.

„Kui soovite, et teie armastus õitseks, peate tuvastama armastuse korra seadused, mis piiravad ja toetavad armastust teie elus konkreetses olukorras, ning teil tuleb neid seadusi austusega järgida, „ütleb Bert Hellinger, klassikalise perekonstellatsiooni meetodi esiisa.

Kui perekonna loomulikku korda ei järgita, näiteks vanemad käituvad nagu lapsed ja lapsed käituvad nagu vanemad, siis sellises peres ei voola armastus vabalt. Armastuse seaduse ignoreerimine võib viia tagajärgedeni, mis mõjutavad pereliikmeid läbi mitmete generatsioonide, hävitavad elusid ja piiravad inimeste potentsiaali. Pere toimib ainult siis harmooniliselt, kui iga pereliige on väärtustatud ja igal liikmel on oma koht.

Perekonnal kui süsteemil on ka oma südametunnistus, selgitab perekonstellöör Katri Suurmann peresüsteemi toimimise seadusi. Süsteem ise püüab alati säilitada tasakaalu andmise ja saamise vahel, eriti siis, kui tegemist on abikaasadega. Kui andmine ja saamine on tasakaalust väljas, võib süsteem leida tasakaalustava lahenduse näiteks haiguste või õnnetuste kaudu. Samuti on oluline järjestus – sellel, kes on süsteemi tulnud varem, on rohkem õigusi. Noored peavad tunnustama vanemaid, teine abikaasa esimest jne.

Perekonnalugude tervendamine nõuab kaastunnet ja ausust ilma süüdistamiseta, samuti kaastunde arendamist teiste pereliikmete vastu, sest ka nemad kannatasid.

Kui tahame saada üle soovist teisi ebaõiglaselt hukka mõista, tasub järele mõelda, mida me kardame ja oma hirmudele julgelt silma vaadata. Paljud arusaamad tulevad hirmudest, mis pärit lapsepõlvest – hirm läbi kukkuda, pettuda, hüljatud saada.

Tervenemine on protsess. Ühe seanssiga kõike probleeme ei lahenda, sõnab Katri Suurmann. Aga selle protsessi ülim eesmärk on tunda rõõmu, mida lapsepõlves tihti vajaka on jäänud, teab Rebecca Linder-Hintze oma kogemuste põhjal.

Tervenemise teel leiame ka armastuse, sest üle kõige soovime ju kõik armastada ja armastatud olla.

KUULA ALKEEMIA PODCASTI

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Vaata Rebecca Linder-Hintze raamatu „Tervenda oma suguvõsa mustreid ja perekonna lugu“ kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

 

 

Seotud