Margus Vaher: mida naine mehelt kõige enam ootab?

Naine on paradoks. Ta võib seda ise teadvustada või mitte, aga ta soovib üheaegselt olla armastatud nii tugevalt kui õrnalt, nii tingimustega kui tingimusteta. Tihti ta ütleb üht, kuigi mõtleb teist, mäsleb nagu tormine meri, aga ainult selleks, et saabuks kapten, kes oskab enda laevaga sellistel vetel navigeerida. Kui oled lihtne madrus, siis paneb ta sind seda mõistma, kui su ahtakese paadi mängeldes tormivetel hukutab. Game over, start again. Ta paneb meest lakkamatult proovile, sest ta on sündinud selleks, et kõik, mida ta puudutab, muutub kas kullaks või on persega mullas.

Kui naine valib enda südame kaitsjaks maailma kõigi ohtude, väljakutsete ja madude eest just sinu, siis tähendab see usaldust ja on sulle suur kingitus. Võib isegi öelda, et usaldus on suurim kompliment, mida üks naine mehele kinkida saab.

Võiks ju küsida, kas selleks siiski pole armastus. Võibolla tõesti on, aga mulle tundub, et naine võib armastada ka sitapead ja tema pärast meretäie pisaraid nutta, sest vahel tundub, et selle primaadi DNA-sse on altvedamine, mölaklus ja emotsionaalse intelligentsuse defitsiit sisse kirjutatud. Usaldus on aga teistmoodi loom, sest enamasti pead selle naise silmis siiski välja teenima.

Mis on need kriteeriumid, mille järgi naine otsustab, kas oled usaldusväärne või mitte?

PEA ALATI ENDA LUBADUSTEST KINNI! Kui midagi lubad, siis tee. Vahel tundub, et iga isa ei õpetanud oma pojale, et mehena määrab tema väärtuse mitte kõige kõvem auto, lingam või vihased kõhulihased, vaid selgroog. Ja see tähendab seda, et võta enda sõnade eest vastutus või sa ei peaks end meheks nimetama. Mis tähtsust on heal välimusel, kui su sõna ei maksa ja lubadused ei seo. Kui su sõnad on kui laukasoo udu, mis heauskseid rändureid rappa eksitab ja halvemal juhul ka uputab, siis oled sa nagu poliitik, kes valib enda sõnu lähtuvalt sellest, kas see on talle parasjagu kasulik või mitte. Kas sa ise austad selliseid inimesi? Kui mitte, siis anna ainult selliseid lubadusi, mida oled suuteline pidama, ja tee kõik selleks, et selgrootut limuklust sinu elus ei ilmneks. Kui seda suudad, lõikad elust läbi sirge seljaga ja suurima auhinna pälvid sel teel teadliku naise pühendunud ja hella armastuse näol.

VÕTA VASTUTUS JA OTSUSTA! Mis tüüpi inimene sa oled? Kui tööl ja karjääris ei lähe nii hästi, kui sooviksid, siis kas süüdi on maailmamajandus või küündimatu ülemus? Kui suhe südamedaamiga ei ole nii roosiline, kui sooviksid ning sulle tundub, et see on väljakutseid täis, siis kas selles on süüdi su naine? Sest ta väidetavalt pidevalt näägutab, nõuab sult liiga palju või ei seksi sinuga nii tihti kui sooviksid.

Maailm on täis inimesi, kes ei oska või ei taha ise enda elu eest vastutust võtta. Kõigis nende hädades on sellise tüpaaži meelest süüdi kas vanemad, partner, naabrimees, ülemus, ebasoodne poliitiline olukord või veganid. Ühesõnaga alati keegi teine. Kui tahad naist köita, siis loobu olemast lammas. Pelk järgija, plankton ja ainurakne. Kui tahad juhtoinas olla, siis võta vastutus kõige eest, mis su elus toimub. Ja kui olukord ei meeldi, siis ära vingu, vaid muuda seda. Mahatma Gandhi on öelnud: “Be the change you want to see in the world”. Mis juhtuks, kui lõpetaksid kõndimise selg ees ja pööraksid silmad sihtpunkti suunas? Ma ütlen sulle, mis juhtub. Sa võtad ja saavutad kontrolli enda elu üle. Leiad võimalusi, mitte ei keskendu takistustele, ja järsku hakkab kõik su elus laabuma.

Sa ei saa piisavalt palka ja tunned, et sinu panust tööl ei hinnata vääriliselt? Mõtle välja moodus luua enda tegevusele lisaväärtust, mis toob kasu ka tööandjale. Olgu selleks uus turundusstrateegia, tootmise optimeerimine või mõni kolmas kuldaväärt idee. Ma ei tea ühtegi firmajuhti või ülemust, kes keelduks palka tõstmast inimesel, kes uuendusliku ideega loob uut väärtust ja suurendab sellega firma kasumlikkust. Kui selline tõhkam siiski leidub, siis pane ta seda kahetsema, luues hoopis ise konkureeriv ettevõte. See ehk annab sulle isegi veel suurema võimaluse end sajaprotsendiliselt teostada või hoopiski mõista, et ettevõtjaks olemine polegi nii lihtne, kui arvasid. Kogemus juures ja win-win olukord niikuinii. Rumalaks jääb ainult see, kes isegi kaotusest ei suuda õppetundi võita.

Kui su suhe sakib, tunned, et sul pole piisavalt vabadust ja tahad olukorda muuta, siis taas on parim lahendus võtta vastu otsus – olla iseenda parim versioon. Jällegi, seeläbi haarad ise härjal sarvist. Küsi armsamalt usalduslikus vestluses otse tagasisidet, mis talle teie suhtes enim meelehärmi valmistab ja millest ta enim naisena puudust tunneb. See omakorda mõjub talle garanteeritult nagu tõeline armujook. Kui sulle tõesti tundub, et suhe on kreeni vajumas, siis on viimane aeg ise midagi ette võtta, sest suure tõenäosusega on seesama külgkalle tekkinud just sinu enda tegevusetusest ja sihitust seilamisest karide vahel.

Kui naine on tasakaalust väljas, läheb vallatult lappama või on sama pinges nagu kitarrikeel, siis võid olla kindel, et sellesse on kätketud maailma kõige šefim väljakutse. Kui sina oled see, kes tema naiseliku energia enda meheliku energia abil maandada suudab, siis võid kindel olla, et kohtad edaspidi täielikku miisut, kes näitab hambaid ja küüsi ainult siis, kui sa ilmselgelt talle vastukarva pai teed.

Allikas: Margus Vaher “Kuidas armastada naist”, kirjastus Pilgrim

Seotud