Alkeemia lugemisnurk | Anthony Robbinsi saladused, kuidas luua endale rahaline vabadus ja püsida kindlana ebakindlas ja muutuvas maailmas

Mis tunne sul oleks, kui teaksid täiesti kindlalt, et juhtugu majanduses, aktsia- või kinnisvaraturul mis iganes, sina ja su pere saate hakkama ja muutute üha edukamaks, kuna lisaks enda vara kaitsmisele oskad sa kasu lõigata neist tingimustest, mis teistes hirmu tekitavad! Su praegusest palgast, eluetapist või alustamiskohast sõltumata pakub Anthony Robbinsi uus raamat “Kõigutamatu” sulle vahendeid, millega saavutada oma rahalised eesmärgid palju kiiremini, kui sa oleksid eales osanud loota.

Kuidas leida kindlust ebakindlal ajal

Mida teeksid sina, kui isegi selline majandusiidol nagu Alan Greenspan on valmis käed taeva poole tõstma, suutmata toimuvat mõista või ennustada, kuidas see kõik lõppeb? Kui tema ei suuda seda taibata, kuidas siis sina ja mina oskaksime ennustada, mis edasi saab? Saan aru, kui tunned, et sind valdab stress ja segadus. Aga nüüd kuuled head uudist: leidub üksikuid inimesi, kel on vastused olemas – need on mõned vähesed rahandusgeeniused, kes on ära jaganud, kuidas raha teenida nii heal kui halval ajal.

Olen seitsme aasta kestel intervjueerinud neid rahandusmängu isandaid ja jagan nüüd sinuga nende vastuseid, tõdemusi ja saladusi, et sinagi mõistaksid, kuidas jääda võitjaks isegi neil äärmiselt ebakindlatel aegadel.

Võin sulle öelda, et üks suurimaid õppetunde, mida ma neilt raha isandatelt õppisin, oli see, et sa ei pea oskama tulevikku ennustada, et mängus võitjaks jääda. Jäägu see idee su suurde ja ilusasse ajju püsima, kuna see on oluline. Väga oluline. Sa pead tegema järgnevat: keskendu asjadele, mida sa saad kontrollida, mitte neile, mida ei saa. Sa ei saa kontrollida, mis suunas majandus liigub ja kas aktsiaturg kerkib või langeb. Aga see polegi tähtis! Need, kes rahamängus võitjaks tulevad, teavad, et nemad ei saa tulevikku kontrollida. Nad teavad, et nende ennustused on sageli ekslikud, sest maailm on lihtsalt liiga keeruline ja kiiresti muutuv, et keegi tulevikku ette näeks. Aga nagu järgnevatelt lehekülgedelt õpid, keskenduvad nad hoolega sellele, mida nad saavad kontrollida, ning seega saavutavad edu hoolimata sellest, kuidas läheb majandusel või finantsturgudel. Ja tänu nende tarkadele nõuannetele saavutad sinagi edu. Kontrolli seda, mida saad kontrollida. Kogu nipp ongi selles.

See raamat õpetab sulle täpselt, kuidas seda teha. Eelkõige on sul raamatu lõpuks olemas strateegiline plaan, mis annab sulle vahendid, et mängus võitjaks tulla. Me kõik teame, et me ei muutu kõigutamatuks üksnes soovmõtlemise, enesele valetamise või lihtsalt positiivse mõtlemise kaudu, samuti ei ole abi sellestki, kui paneme seinale eksootiliste autode fotod, et need oleksid eesmärgina meil silme ees. Sest ainult uskumisest ei piisa. Sa vajad nõuandeid, vahendeid, oskusi, ekspertteadmisi ja spetsiifilisi strateegiaid, mis võimaldavad sul jõuda tõelise ja kestva heaoluni.

Sa pead selgeks õppima rahamängu reeglid, tundma teisi mängijaid ja nende eesmärke ning teadma, mis võib sind kahjustada ja kuidas võitjaks tulla. Need teadmised teevad vabaks.

Selle lühikese raamatu suur eesmärk ongi anda sulle need esmatähtsad teadmised. Omandad siit finantsedu täielikud mängureeglid, et sina ja su pere ei peaks enam kunagi elama elu, mis on kantud hirmust ja ebakindlusest, vaid te saaksite seda teekonda nautida tõeliselt rahuliku meelega.

Paljud inimesed suhtuvad oma elu rahalisse poolde üsnagi pealiskaudselt, makstes selle eest ränka hinda. Asi pole selles, et nad ei hooliks. Pigem on probleem igapäevase eluga kaasnevas stressis ja pinges. Lisaks pole nad selle valdkonna eksperdid, nii et see tundub hirmutav ja ülejõu käiv ning ajab segadusse. Kellelegi ei meeldi kulutada jõudu asjadele, mis tekitavad tunde, et me pole edukad ja ei jaga asjast midagi! Kui inimesed on sunnitud langetama rahalisi otsuseid, siis tihti tehakse neid hirmu pinnalt – aga iga otsus, mis lähtub hirmust, on arvatavasti vale.

Pühendun siin sellele, et olla sulle treeneriks: näidata sulle teed ja sind aidata, et saaksid paika panna tegevusplaani, mis viib sind praegusest olukorrast sinna, kus sa tahaksid olla. Vahest oled sa beebibuumer, kes on mures, et ei jõua rahalise kindlustatuseni, kuna alustatud sai liiga hilja. Või siis millenniumi laps, kes mõtleb: “Mul on nii palju võlgu, et ma ei saa kunagi vabaks.” Või asjatundlik investor, kes otsib mingit eelist, et saaks endast maha jätta pärandi, millest on kasu ka tulevatel põlvkondadel. Olgu sa kes tahes, viibigu sa ükskõik mis eluetapis, mina olen siin selleks, et sulle teed näidata.

Kui otsustad minuga jääda kõigiks nendeks lehekülgedeks siin, siis luban, et saad teadmised ja vahendid, millega sihini jõuda. Kui omandad kogu selle info ja paned plaani paika, siis ilmselt kulub sul aastas vaid tund või paar, et õiget kurssi hoida. See on eluala, mis nõuab pühendumist. Kui sa pühendud selles raamatus toodud nõuannete mõistmisele ja rakendamisele, siis on autasu erakordne. Kui võimsa ja enesekindlana sa tunneksid end siis, kui teaksid neid reegleid, mis rahandusmaailma üle valitsevad? Kui sul on need teadmised, see meisterlikkus, siis saad langetada tarkurahalisi otsuseid, mis tuginevad tõelisel mõistmisel. Ja otsustes peitub tõeline jõud. Otsused võrduvad saatusega. Otsused, mida mõistad teha pärast selle lühikese raamatu läbi lugemist, võivad sind viia sisemise rahuni, teostuseni, mugavuseni ja rahalise vabaduse täiesti uue tasandini, millest enamik inimesi vaid unistab. Ma tean, et see kõlab liialdusena. Aga see pole nii, nagu sa ise kohe avastad.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Anthony Robbinsi raamatust “Kõigutamatu”.

Mees, kes kirjutas kümnendi menukaima investeerimisraamatu, on nüüd loonud uue teejuhi miljonite inimeste rahalise vabaduse heaks.

Mis tunne sul oleks, kui teaksid täiesti kindlalt, et juhtugu majanduses, aktsia- või kinnisvaraturul mis iganes, sina ja su pere saate hakkama ja muutute üha edukamaks, kuna lisaks enda vara kaitsmisele oskad sa kasu lõigata neist tingimustest, mis teistes hirmu tekitavad!

Intervjueerinud viitkümmet maailma suurimat finantsgeeniust ja pannud kirja New York Timesi edetabelis esikohale kerkinud menuteose “Raha – valitse mängu”, tuleb Tony Robbins nüüd välja põhjaliku teejuhiga rahalise vabaduse saavutamiseks. See raamat, mille kaasautoriks on Peter Mallouk, kes on ainus inimene, kelle Barron’s on valinud USA parimaks finantsnõustajaks kolmel aastal järjest, kujundab ümber su rahaasjad.

Su praegusest palgast, eluetapist või alustamiskohast sõltumata pakub see raamat sulle vahendeid, millega saavutada oma rahalised eesmärgid palju kiiremini, kui sa oleksid eales osanud loota.

Tony Robbins on menuteoste autor, ettevõtja ja filantroop. Ta on USA number üks äri- ja elustrateeg, kel on järgijaid üle maailma. Ta ettevõtete kogukäive on 5 miljardit dollarit. Oma partnerluse kaudu Feeding Americaga on Robbins pakkunud puudust kannatavatele inimestele üle 250 miljoni eine viimase kahe aasta kestel ja ta on eesmärgiks seadnud miljard einet kaheksa aasta jooksul.


Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.