Alexis Varnum: iga inimene vastutab enda elu eest

Me elame ajal, kus vahel tunneme ühekorraga erinevaid seisundeid või siis need muutuvad kiiresti. Samuti võid kogeda raskeid seisundeid, mis tekitavad apaatiat, solvumist, ärritust ja viha. Praegu on väga tähtis mitte jääda kinni nendesse seisunditesse, vaid neist mööduda, need elada läbi ja mitte süüdistada, mitte soovida teistele halba ning mitte halvustada. Kahjuks paljud panevad sellistes situatsioonides ette inetud maskid ja käituvad nagu lapsed liivakastis, kes väldivad vastutust, näitavad teineteisele näpuga või üritavad teistele midagi tõestada. See on sarnane hullumajaga ja see hüsteeria ja ebaadekvaatne käitumine jätkub ega lähe kergemaks, kirjutab Alexis Varnum oma kodulehel.

Hullumeelsus alles võtab tuure üles. Selle hulluses ja möllus osalemisega me pidurdame enda muutmist ja kaotame enda võimalused. Kahjuks jätkame niiviisi endiselt ohvri rollis olemist. See kõik on meie ego mäng, milles me kogeme “harjumuslikult” nii tuttavaid emotsioone: mahajäetuse tunnet, ebaõigluse ja solvumise tunnet ning kaebamine, koputamine, pretensioonid, vihkamine ja vaenulikkus muutuvad elu osadeks. Meie ego on harjunud neid tundeid tundma, see on kui sõltuvus.

Arvad, et ego soovib, et me oleksime õnnelikud? Ei, ego vaid tahab, et tunneksid samu vanu ja mittetõeseid tundeid: ma olen üksi, mind keegi ei mõista ega armasta, mind keegi ei väärtusta, olen edutu, mind petetakse, rünnatakse ja tehakse haiget, teised ainult ootavad minu surma.

Kunagi ammu mängisime rolle selleks, et end välja elada. Meie abitus praegu on mõistetav, sest me ei oska öelda, et jah, see olen mina, ma tahan seda ja seda ning valin, et ma liigun selle suunas, mida ma olen endale valinud. Me kardame, kuid see hirm on vana muster ja praeguseks aeg on muutunud. Praegu tuleb teadvustada, mida Sa tegelikult endale tahad, mida Sa endale valid.

Tuleb olla aus iseendaga. Paljud meist elavad nii nagu ümbritsevad ja lähedased lubavad. Aga teised peaksid lubama sul oma elu muuta ja peavad Sind mõistma. Midagi ei toimu, ei arengut ega muutusi, kui sa ei saa teha iseenda valikuid. Selliste “mängude” eest tuleb maksta oma õnnega, tervisega ja oma hinge potentsiaaliga.

Kui Sa taas leiad ennast vanades mustrites, näiteks karjud kodus oma laste peale, siis sellest on võimalik kohe vabaneda, kui Sa siiralt kahetsed ja palud andeks oma laste või lähedaste käest. Peamine – andesta ennast, sest need on Sinu emotsioonid. Mõista, et Sa mängid vaid mingit rolli, kuid praegu ja edaspidi valid armastuse. Iga inimene vastutab enda elu eest. Mitte keegi ei saa Sind juhatada valguse poole, selleks peab olema isiklik soov ja tegevus selle suunas.

Praegu me kõik avastame oma südame võimalusi. Kes arvab, et see on vaid organ, see valib oma tõe. Iga inimene vastutab enda sammude eest ja sellest kujuneb meie tee.

Praegu Maa viibib energias, mis on olnud varem suletud ja selles uues energias on kõik teisiti. Mängida samu mänge pole enam võimalik. Samuti pole võimalik panna vastutama teist inimest Sinu elu eest. Päästja ei tule kusagilt väljastpoolt. See on vana maailma uskumus. Tuhkatriinu story on lõppenud.

Küsi enda käest, kas Sa ikka veel tahad nautida seda vana või Sa oled valmis tegema uusi samme teadmatusse. Tunnista, et oma kohtumõistjad oled loonud Sina ise, ohver tahad olla sina ise. Mõtteid alati saab pöörata ja samuti ka muuta enda suhtumist ja kiirata maailmale mitte hirmu, vaid armastust. Uues maailmas õpi kuulama Jumalikku sädet endas.

Allikas: Alexis Varnumi Facebooki leht

Vaata Alexis Varnumi raamatute “Uus reaalsus” ja “Armastus ja suhted uues reaalsuses” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud