9 tegevust, mis aitavad, kui tunned, et patareid hakkavad tühjenema

Pikaaegse kogemusega iluajakirjanik Agnes Kajander jagab nippe, kuidas oma akud taas täis laadida siis, kui tekib tunne, et enam ei jõua, motivatsiooni ei ole ja miski ei inspireeri.

Kui tunned, et patarei hakkab tühjenema, siis:

Kärbi oma kohustusi. Muuda mõnda aega kohustuseks vaid tegemised, mis lisavad su ellu mingi sinule olulise väärtuse.

Naudi üksindust: mediteeri, praktiseeri joogat, joonista, kirjuta, kasvõi noki niisama nina.

Tee üks korralik detox. Siinjuures ei mõtle ma keha puhastavat dieeti, vaid eelkõige seda, et väldi inimesi, kes alatasa vinguvad, sind maha teevad või ükskõik mis viisil sinult energiat imevad.

Lülita end välja. Olgu su nädalas kasvõi üks päev, mil sa ei ava Facebooki, ei kontrolli meili ega vaata üldse arvuti poolegi! Kui vähegi saad, lülita ka telefon välja ja anna oma ajule puhkust.

Korista oma kodu ebavajalikust. Sorteeri kodust välja kõik, mida sa ei vaja – tolmurullidest riieteni, mida sa enam ei kanna. See aitab luua korda ka mõtetes ja annab uskumatult palju energiat.

Hoia suhteid. Võta aega oma pere ja sõpradega koosolemiseks. Telekas on out, kõik muu sobib: kohting kallimaga, kohvikutuur sõbrannaga jne.

Avasta maailma. Jaluta iga päev erineval marsruudil ning vaatle kõike sama tähelepanelikult kui turist. Näiteks vaata lapsi mängimas – nemad teavad, kuidas elu nautlemises suund kätte näidata!

Hellita ennast. Mine massaaži või pediküüri, naudi lemmikšokolaadi, osta kaunis pesu. Luba endale midagi, mida sa naudid ja armastad.

Ära unusta naermist. Pole midagi paremat kui naerda nii, et kõht vabiseb! Ümbritse end inimestega, kes heast naljast lugu peavad, vaata naerutavaid filme või uuri, mida kujutavad endast naerujooga või -teraapia.

Allikas: Jagamine ja hoolimine: eduka suhte kuus põhitõde

Kuidas leida inspiratsiooni, motivatsiooni ja oma eluülesannet?

10 motiveerivat soovitust miljonäridelt ja miljardäridelt

Praktilised nipid: kuidas leida oma siht ja hakata selles suunas tegutsema juba täna

Seotud