7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat

Kui sinu südametšakra on avatud, siis on sinu elus armastus, rõõm ja rahulolu. Kahjuks aga kogevad väga paljud meist selles piirkonnas blokeeringuid, mis takistavas tšakra tööd ning armastuse takistamatut voogamist sinu elus. Blokeeringuid võivad tekitada erinevad sündmused, mis meie elus aset leiavad – alates lahkuminekutest, terviseprobleemidest kuni madala enesehinnanguni välja. Kuidas siis taasavada oma südametšakra?

Kui su südametšakra ei ole täiuslikult avatud, siis sa tõenäoliselt koged järgnevaid emotsioone:

  • Oled enamasti kahtlustav ja kaitseasendis
  • Kipud liigselt kõike kontrollima
  • Oled väga kriitiline ja nõudlik
  • Ei suuda lasta negatiivsetel emotsioonidel minna

Siin on kaheksa lihtsat aga toimivat nippi, kuidas eemaldada oma südametšakra blokeeringud ja hakata taas kogema elu häid, kirkaid ja rõõmsaid emotsioone.

1. Viibi roheluses. Mine õue ja veeda aega looduses. Talvel, kui rohelust on vähe, siis võiksid oma koju või töölauale mõne potilille muretseda või osta aegajalt lõikelilli, mis rõõmustavad su meelt.

2. Tegele visualiseerimisega. Kujutle, kuidas kirgas roheline valgus täidab su südamekeskuse, mis asub rinnaku keskel ja pisut abaluudest allpool. Hinga sisse ja kujutle iga hingetõmbega, kuidas soe ja pehme roheline valgus täidab su keha. Iga väljahingamisega kujutle, kuidas kõik negatiivsus lahkub sinu kehast. Seda kõike tee rahulikult, keskendunult ja vii oma fookus positiivsele.

3. Lase armastus endale ligi. Kui sa tunned, et sind pole kellelegi vaja või käitud pidevalt märtrina, siis on see näide südametšakra tasakaalutusest. Lase teistel end armastada ja usu, et sa oled armastust väärt.

4. Jaga armastust. Üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise, kuidas oma südametšakra taas tööle saada ja blokeeringutest vabastada, on jagada oma headust ja armastust teistele. Lihtsalt teha väikeseid heategusid, naeratada, öelda mõned head sõna. Kõike seda tasub teha lihtsalt selleks, et kinkida maailmale armastust, ilma midagi vastu ootamata.

5. Ära ole kade. Kuigi vahel tundub, et mujal on rohi rohelisem ja naabril läheb ikka paremini kui sul, ära tunne kadedust ega alaväärsustunnet. Keskendu sellele, mis sinul on head ja ilusat ning tunne rõõmu elu heade hetkede üle. Samuti ära räägi teistest halba ega levita kuulujutte.

6. Tegele joogaga. Väga hästi avab südametšakrat kaameli poos. Istu kandadele, võta kätega pahkluudest kinni, tõsta tuharad ja südamekeskus ülesse. Ka puusad tõsta kõrgemale ja ette nii palju kui suudad. Pea lase lõdvestatult taha. Tihtipeale on ka kõritšakra töö blokeeritud kui südametšakraga on probleeme, see joogapoos aitab neid mõlemaid tasakaalustada ja nende tööd harmoniseerida.

7. Andesta. Väga tihti tekivad südametšakra probleemid just nimelt selle tõttu, et ei suudeta minevikust lahti lasta. Ei andestata toimunud ülekohut, viha, valu või pettumust. Kui sa vajad mõne terapeudi abi, siis leia endale sobiv inimene, kes aitab sul vabaneda negatiivsetest emotsioonidest. Ära kõhkle, vaid asu otsima lahendust. Kui suudad mineviku seljataha jätta, siis avad ukse suurepärastele võimalustele.

Kui sinu elus on toimunud mõni raske ja kurb sündmus või oled kannatanud juba pikka aega blokeeritud südametšakra tõttu, siis pole avamise ja tasakaalustamise protsess lihtne. Pead andma endale aega ning olema leebe. Suhtu endasse armastusega ning ära anna alla ka siis, kui esimese korraga asjad ei õnnestu. Luba oma ellu tasapisi tagasi armastus ja sa näed kui imeliseks sinu elu võib muutuda.

Toimetas: Katrin Oidra

Seotud