6 põhjust talgutele minna. Retriidikeskuse talgusoovitus

Kui kellelgi on veel kahtlust, kas tasuks nädalavahetuseks seada sammud kodunt välja, siis siin on 6 põhjust, miks Teeme Ära! talgutel osalemine kasuks tuleb.

* Võimalus veeta täiesti teistmoodi nädalavahetus– eemal linnakärast, tavapärastest tegevustest ja rutiinist.

* Tasuta D-vitamiini kuur.Kevadel on D-vitamiini varud pimedast talveajast päris otsakorral. Parim võimalus selle hankimiseks on päikese- ja õhuvannid, miks mitte siis samal ajal ka talgutööd tehes.

* Mõnus viis suveks mõned kalorid maha saada.Mõnusa korrastamise-riisumise-ehitamise ja muu taolise käigus tehtud trenn annab hoopis teistmoodi toonuse – ühiselt talgutöödel rassides ei pane tähelegi, et kalorite põletamine ka raske võib olla.

* Tasuta C-vitamiini laks.Kuhu iganes linnast välja minna, saab juba korjata peotäie karulauku või nõgest või nurmenukku või võilillelehti – kõik asendamatud puhastajad ja vitamiini allikad praegusel varakevadisel ajal.

* Uued tuttavad ja toredad inimesed.Kunagi ei tea, keda ja miks talgute käigul kohtad! 🙂

* Hea tunne ja rõõm äratehtust.Emotsioon, mille saab millegi ära tegemisest ja abikäe pakkumisest on parim pai endale!

Otsi endale sobivaid talguid:www.teemeara.ee

Retriidikeskuse talgusoovitus

Tule talguteleHundiallika Retriidi*- ja koolitskeskusesse, Lõuna-Eestisse, Orava valda, kus talgutööde käidus luuakse puhastav kivispiraal, paigaldatakse keskuse silte ja viitasid, korrastatakse kultuseplats, ehitatakse roigasaeda, istutatakse puid ja tehakse muud talgupäevale kohast.

Hundiallika keskus asub Suuremetsa külas, umbes 20 km kaugusel Võrust (hundiallika.ee). Keskusest on kujunemas olemise, mõtisklemise ja arenemise koht, kus toimuvad kevadest sügiseni mitmed enesearengu-, tervise- ja maailmahariduse sündmused. Keskust on võimalik ka oma jooga- ja kunstilaagriteks, teraapia- ja grupiprotsessideks, mõttetalguteks, kogukonna koosistumisteks ja muuks selliseks väikese annetuse eest rentida.
Samuti on võimalik keskuses olla vaikuses, retriidis*, teha oma mõtisklus- ja meeleharjutusi, olles eemal linnast, selle mürast ja kiirusest.

* Retriidi jaoks ei ole eesti keeles väga head sõna, seega on tegemist on laenuga inglise keelsest sõnast retreat.

Retriittähendab süvenemist, tagasitõmbumist eemale igapäevaelust ja -melust, kärast, et saaks segamatult mõtiskleda, korrastada oma suhteid iseenda (ja vajadusel kõiksusega), leida üles see rahu ja kindlus, mis igapäevaelu probleemide rägastikus võib olla kaduma läinud.

Idamaade kultuuris võivad retriidid kesta aastaid ja viiakse läbi sageli täielikus üksinduses. Meile kohasem variant on mõneks ajaks igapäevamelust, arvutist ja telefonist eemalduda, minna kohta, mis võimaldab olla üksinda, kohta, kus saab looduses liikuda. Kohta, kus on võimalik mõtiskleda. Kuulata. Näha. Tähele panna. Üles leida. Avastada. Ühendus saada. Vastused leida.

Talgud Hundiallika keskuses:http://talgud.teemeara.ee/events/hundiallika-kevadtalgud

Seotud