6 jooki vananemise vastu võitlemiseks

Vananemine ei ole probleem, pigem on see loomulik fenomen. Seda ei saa küll täielikult peatada, kuid on mitmeid looduslikke viise, mille abil on võimalik vananemise protsessi aeglustada.

Vaatame 6 jooki, mis ei ole ainult kasulikud, vaid aitavad ka võidelda vananemise vastu.

1. Vesi

Kiitus sellele inimesele, kes esimesena ütles, et “vesi on õnnistus”, sest ta tõesti on ja ta ei täida mitte ainult meie igapäevast vedeliku vajaduse tarvet, vaid aitab ka vananemise vastu võidelda. Kui sa jood vett, siis see mitte ainult ei soodusta keha temperatuuri hoidmist, vaid transpordib ka hapnikku rakkudesse ja aitab kaitsta liigeseid ja elundeid. Lisaks sellele hoiab vee joomine keha niiskuse taset ning toob sära ja värskema jume nahale. Samuti võtab vesi osa jääkainete väljutamisest sinu kehast. Need on põhjused, miks vesi on selles vananemisvastaste jookide nimekirjas esimesel kohal. Peaksid tekitama endas harjumuse juua 8-10 klaasi vett päevas, et võidelda akne, kortsude ja naha kuivuse vastu.

2. Punane vein

Teisena on nimekirjas punane vein, mis on rikastatud resveratrooli ühendiga, millel on vananemisvastased omadused ja see sisaldab ka looduslikult esinevat antioksüdanti polüfenooli, mis on samuti väga kasulik vananemisega võitlemisel. Veel enam, kui sa jood veini, siis sinu keha vabastab ühendi nimega pikeatannool, mis aitab peatada rasvarakkude kasvu kehas. Nii, et võib öelda – punane vein võitleb kahte moodi vananemise vastu. Edaspidi, võid võtta klaasi veini paar korda nädalas, et hoida end vananemise eest.

3. Piim

Piim on tervislik ja kasulik, kuna annab kaltsiumi, mida armastavad sinu luud ja samuti annab proteiini, mida armastavad sinu lihased ning seega aitab ta säilitada head tervist ning osaleb vananemisevastases võitluses.

4. Kohv

Kohv, mis on rikastatud antioksüdantidega, mitte ainult ei tugevda närvifunktsioone ja ei aita võidelda Parkinsoni tõvega, vaid kiirendab ka sinu kognitiivseid funktsioone (vaimsed funktsioonid) koos ainevahetusega. Veel enam, juues ühe tassi kohvi päevas, hommikusöögi ajal, see mitte ainult ei aita hoida sinu südant tervemana ja nooremana, vaid takistab ka mõne vähi tüübi vallandumist sinu kehas.

5. Roheline tee

Roheline tee on veel üks hea valik vananemisega võitlemiseks, kuna ta on rikas antioksüdantide poolest, mis aitavad vananemise vastu. Näiteks antioksüdanti oligomeerset proantotsüanidiini leidub suurel hulgal rohelises tees, mis tegelikult aeglustab enneaegse vananemise sümptomeid. Roheline tee kiirendab ka ainevahetust. Veel enam, juues rohelist teed igapäevaselt, kaitseb see nahka kahjulike radikaalide eest ja samuti võitleb väga edukalt rinnavähi vastu.

6. Kakao

Ühest küljest on kuum kakao väga maitsev jook, kui samal ajal teisest küljest on ta suurepärane vahend võitlemaks vananemise vastu. Nii, et kui sa oled sõltuvuses maitsvast kakaost, siis ära muretse, sest sa jääd nooreks ja ilusaks üsna pikaks ajaks. Nii nagu punane vein, ka kuum kakao sisaldab resveratrooli ühendeid, mis on rikastatud looduslikult esineva antioksüdandi polüfenooliga, mis aitab väga efektiivselt ja tõhusalt võidelda vananemisega. Veel enam, kuum kakao on hea sinu tervisele ja hoiab sinu naha noorena, nii et võid juua seda paar korda päevas, et nautida selle mõjusat vananemist vastast omadust. Tegelikult on uurimused näidanud, et kuum kakao sisaldab isegi rohkem antioksüdante kui kohvi, roheline tee ja punane vein.

Originaalallikas: www.humannhealth.com

Allikas: http://koduhaldjas.blogspot.fi

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.