Siin on nimekiri turn off-idest, ehk siis neist asjadest, millega mehed ise endale vee peale tõmbavad.
1. Pidev seksist jahvatamine. “Minu eks ütles, et …” Miks mind peaks kottima, kas su eks pidas sind voodis heaks või mitte, kas su eks pesi põrandat sooda või Mr Propperiga, milline oli sinu eksi elufilosoofia. Kui ma seda teada tahan, hakkan su eksiga käima.
2. Oma seksuaalsuse rõhutamine. Tore, kui sul on 18 cm ja sa oled voodis donžuan, aga kui sa oma kuplialust ei demonstreeri, siis loll donžuan on umbes sama kui poest vibraator osta ja siis sõbrannadele keksida, et mul on nüüd mees kodus.
3. Muutumismängud. Ei, muutujaks pole mitte austaja, vaid sinu austaja üritab sind kasvatama hakata. Mitte keegi ei taha koju saada keskkooliaegset kirjandusõpetajat, kes, joonlaud näpus, passib, et sa tema antud lektüüri läbi töötaksid, ega coach’i, kes õpetab, kuidas elama peab. Anthony Robbins on selleks. Partnerilt ootaks aktsepteerimist ja koos kasvamist, mitte kasvatamist.
4. Katteta lubadused. Suuga ehitame suure linna … Ära raiska naise aega! Hilinemine, katteta lubadused jne näitavad austuse puudumist. Austus on aga iga suhte alustala. Kui sa piisavalt ei hooli, siis get lost ja kiiresti, sest kui usaldust pole (ja seda ei saa ju olla ega tulla, kui sa pidevalt häma ajad), on see suhe nagunii veega alla lastud juba enne, kui see alatagi jõuab.
5. Ohvriroll. “Mul on nohu … nii raske on olla.” Kui sul on krooniline nohu, siis mine arsti juurde või tööta mõni targem raamat läbi. Inimesed elavad ilma käteta, mõnel pole isegi jalgu, võideldakse märksa raskemate haigustega kui selleks on nohu. Pidev vingumine ja ohvrirolli võtmine näitab, et sa pole läbinud veel kõige olulisemat õppetundi elus – keegi ei tee sind terveks ega õnnelikuks peale su enda. Maailm on täpselt nii värviline, kui värvilisena sina seda maailma näha suudad.
Autor: Kadri Luik
Katkend pärineb kirjastus Pilgrim poolt välja antud Kadri Luige raamatust “Julgus mõelda, julgus öelda 3”.