4 lihtsat viisi, kuidas lõpetada ülemõtlemine ja leida hingerahu

Üsna paljudel meie seast on komme asju üle mõelda. See ei ole alati ilmtingimata halb, kuna võib viia ka nutikate lahenduste ja loomingulise ideedeni, kuid enamasti leiab ülemõtleja end suletud ringist, mis tekitab stressi ja lisab aina rohkem muresid. Kuidas siis peatada seda lõputut protsessi, kus üks masendav mõte järgneb teisele?

Inimesed, kes kipuvad ülemõtlema, keerutavad oma peas ikka ja jälle erinevaid stsenaariume, kuidas nad saaksid ära hoida halba või kuidas oleks pidanud ühes või teises olukorras paremini käituma. Kahjuks ei ole sellisest tegevusest situatsiooni lahendamisel üldse kasu. Usutakse lausa, et see, millele sa pidevalt mõtled, saab sinult energiat juurde ning sellega kutsud sa ise ja tahtmatult oma ellu just selle, mida kõige enam oled kartnud. Aga kuidas siis vältida ülemõtlemist?

Siin on neli ülilihtsat aga samas väga tõhusat nippi, kuidas lõpetada ülemõtlemine:

1. Keskendu positiivsele

Üks lihtne viis, kuidas oma elu hetkega paremas valguses näha, on selline, et sa suunad oma fookuse just sellele, mis sinu elus hetkel head on. Kõigi elus on midagi head. Leia see üles ja kirjuta endale kasvõi paberi peale, et see vajadusel välja võtta ja enda jaoks üle lugeda. Loe lisaks: Vabane negatiivsest mõttemustrist kümne päevaga!

2. Leia enda jaoks mantra

See võib tunduda uskumatu, kuid on ometi teaduslikult kinnitust leidnud, et inimesed, kes kinnitavad endale, et kõik on hästi, et elu võib usaldada ja ütlevad endale häid ja toetavaid sõnu, hakkavad mõne aja pärast tõepoolest positiivsemalt mõtlema. Alusta igat päeva sellega, et ütled endale midagi head ja ilusat. Soovi ka teistele head, tee komplimente, tunne rõõmu elust enesest. Kinnita endale, et sinuga saab juhtuda vaid midagi head. Loe lisaks: 9 võimast mantrat, mis annavad jõudu siis, kui on raske

3. Mediteeri

Jah, ikka seemasama soovitus. Kui soovid oma meelt rahustada, siis mediteeri. Alusta kasvõi sellest, et kui tunned taas kord, et oled sattunud ülemõtlemise küüsi, siis lihtsalt võtad korraks aja maha ja hakkad keskenduma oma hingamisele. Jälgid seda, kuidas õhk liigub kopsudesse sisse ja sealt taas välja. Vii oma tähelepanu hingamisele ja lihtsalt olegi nii. Alustuseks piisab ka sellest. Loe lisaks: Meditatsioon ja aju: 7 positiivset muutust, mida toob kaasa mediteerimine

4. Mine loodusesse

Jällegi klassikaline soovitus, kuid ometi mõjub see meie meelele ja kehale lausa uskumatult hästi. Mine kasvõi lihtsalt lõunapausi ajal parki jalutama. Jälgi loodust, vaata inimesi, tunneta, kuidas sa hingad. Juba selline väike restart aitab sul end paremini tunda ja oravrattast väljuda. Kui sul on rohkem aega, siis mine metsa, mereäärde, tee looduses sporti. See on lihtne soovitus, kuid ometi mõjutab loodus meid kõige jõulisemalt.

 

 

Seotud