15 tsitaati armastuse kohta

Mis on see kõikvõimas tunne, nimega “armastus”? Selle kohta on läbi aegade väga palju erinevaid arvamusi ja seda tunnet on üritanud kirjeldada suurimad sõnaseadjad. Kuid, kas armastust saabki sõnadesse panna?

1. Armastus sunnib vaikima kõik muud kired – ta on käskija, kellele kõik võimud alistuvad.

2. Armastus on kõige tugevam kirgedest, sest ta vallutab korraga nii pea, südame kui ka keha.

3. Olla armunud, tähendab olla pidevalt roosade prillidega – pidada harilikku noormeest kreeka jumalaks või harilikku noort naist jumalannaks.

4. Seks on armastuse skelett – hoiab teda koos. Kui tal armastust ümber ei ole, on ta lihtsalt luukere.

5. Inimene, kes ei armasta, on kui tiibadeta kotkas.

6. Usaldus ja austus on mõlemad armastuse alussambad, ilma milleta see ei saa püsida, sest ilma austuseta pole armastusel mingit väärtust ja ilma usalduseta mingit rõõmu.

7. Armastus tähendab leida teise inimese õnnes omaenda õnn.

8. Mis on armastus? Lõpmatus. Mida kardab armastus? Piire.

9. Ülimaks õnneks elus on veendumus, et ollakse armastatud, armastatud iseenda isiku pärast, ütleme õigemini – armastatud, hoolimata iseenda isikust.

10. Seal, kus on suur armastus, sünnib alati imesid.

11. Sõpruse ja armastuse tuum on selles, et tahame osa saada ka sõbra kannatustest, mitte üksnes tema rõõmudest.

12. Armastus elab väikestest sõbralikest žestidest.

13. Armastada kedagi, see tähendab teda, kellega sa vanaduspäevi tahad veeta? Sellest ei tea ma midagi. Armastada kedagi, tähendab teda, kelleta ei saa elada. Seda ma tean.

14. Armastust tuleb näha, kui see on tulnud, mitte lasta sel mööda minna. Aga kui see tahab mööda minna, siis tuleb lasta sel minna. Armastus peab olema vaba. Ainult nii saab seda alles hoida.

15. Te kasvate kokku. Päikesevalgusest ja tuulest luuakse teid. Te igatsete teineteise järele kui perekond kui vahemaad teid lahutavad: see pole hirmunud igatsus, väljakannatamatu ja haiglane igatsus, vaid vaikne ja mahe. Vaiksetel suveõhtutel mere ääres kirjutatud kirjad. Te kasvate vaikselt. Ühe jaoks on nüüd teine see, kes kütkestab. Tema pilk ootab sind väljas tänaval. Tema sõnad on su palveteks. Tema käed on kellad, mis sind kutsuvad.

Koostas: Rain Siemer

Allikas: internet

Seotud