18. juulil, 2017 aastal kaotas Jaapan ühe oma rahvusliku aarde – 105-aastasena suri tuntud ja armastatud arst Dr. Shigeaki Hinohara, kelle elutööks oli Jaapani tervishoiu arendamine. Oma elu ajal tegeles ta pikaealisuse saladuse uurimisega ning tema töö tulemust näitab see, et veel mõned kuud enne enda surma võttis ta vastu ja nõustas patsiente.
Kindlasti tekib nüüd küsimus, et mis siis on sellise pika eluea ja hea tervise aluseks. Kas ta järgis mõnda kindlat dieet? Kas tal oli rangelt tasakaalustatud töö ja puhkuse režiim? Või oli saladuseks kindel arv unetunde igal ööl? Paraku peab vastama, et asi oli hoopis muus, sest oma elu ajal töötas ta lausa 18 tundi päevas, 7 päeva nädalas.
Dr. Shigeaki Hinohara nipid, kuidas elada kaua ja tervena
1. Energia tuleb sellest, kui sa tunned end hästi, mitte sellest kui palju sa täpselt sööd või magad
2. Ära koorma oma keha liigsete reeglitega, nagu seda on kindlad söögi- ja magamaminekuajad. Me kõik mäletame, kuidas lapsena mängides unustasime nälja ja une. Dr. Shigeaki Hinohara usub, et saame samamoodi jätkata ka täiskasvanuna.
3. Kui sa soovid kaua elada, siis vabane ülekaalust. “Mina joon hommikul kohvi, klaasi piima ja apelsinimahla, kuhu on lisatud lusikatäis oliiviõli. Lõunaks joon piima ja söön mõned küpsised ning vahel, kui mul on kiire, jätan lõuna hoopis vahele. Õhtusöögiks on köögiviljad, pisut kala ja riisi ning paar korda nädalas luban endale ka 100g lahja liha,” ütleb Dr. Shigeaki Hinohara.
4. Pensionile pole mõtet jääda, kuid kui siiski tunned, et tahaksid tööelust kõrvale astuda, siis võiksid seda teha palju hilisemas vanuses. Tänapäeval on keskmine eluiga pikem, seega võib ka aktiivses elus osaleda ja tööl käia kauem.
5. Kui külastate arsti ning teile määratakse mõni operatsioon või analüüs, siis uurige, kas see on ikka vajalik. Kui arst kirjutaks selle välja ka oma lapsele või sugulasele, siis on see ilmselt tõesti vältimatu, igal muul juhul aga tuleks ebavajalikku valu vältida.
6. Proovi alternatiivteraapiaid. Paljude probleemide vastu soovitab Dr. Shigeaki Hinohara otsida abi hoopis looma- või muusikateraapiast.
7. Valud ja tervishädad on tihti leevendatavad ka leebel moel. Rõõm on suurepärane ravim ja sellepärast on Jaapanis, St. Luke´i haiglas olemas kunstiklass ja muusikateraapia võimalus.
8. Ainult teadus ei suuda terveks teha, sest haigused on individuaalsed. Iga inimene on unikaalne ja igaühele tuleks läheneda tema vajadusi silmas pidades.
Allikas: Arheoloogid avastasid “pikaealisuse eliksiiri”
VIDEO: 113-aastane mees avaldab oma pikaealisuse saladuse
Alkeemia lugemisnurk. Inimkond vananeb: millest sõltub sinu eluea pikkus?