Südantliigutav ülestunnistus: 20 parimat nõuannet toimivaks abieluks lahutatud mehelt

Ehk oled kuulnud palju nõuandeid lahutatud naiste suust, kuid igal olukorral on alati kaks osapoolt, et näha tervikpilti. Antud nõuanded leiti Gerald Rogers’i Facebook-i postitusest, mis on kogunud meeletult populaarsust. Järgnevalt on tema nõuanded nii, nagu ta need kirja pani.

Muidugi ei ole minu näol tegemist suhteeksperdiga. Kuid minu järgmisel nädalal aset leidev lahutus on andnud mulle teatud perspektiivi asjadest, mida soovin, et oleksin teisiti teinud. Oma armastatud naisest ilma jäämist pärast 16 aastat, on siin järgnevad näpunäited, mida ma soovin, et ma oleksin saanud.

Nõuanded abieluks, mida ma soovin, et mulle oleks öeldud:

1. Ära eales lõpeta kurameerimist. Ära lõpeta kohtingutel käimist. Ära eales võta naist iseenesest mõistetavalt. Kui sa palusid tal endaga abielluda, lubasid olla mees, kes hoiaks ja kaitseks tema südant iga hinna eest. See on kõige suurem aare, mis sulle eales saaks sülle langeda. Ta valis sinu. Ära seda mitte kunagi unusta ja muutu armastuses laisaks.

2. Kaitse oma südant. Samamoodi nagu sa lubasid tema südant kaitsta, ära unusta valvata enda oma sama kiivalt. Armasta ennast täielikult, armasta avatult maailma, aga sinu südames on alati üks eriline koht, kuhu ei pääse keegi peale sinu naise. Hoia see alati temale, kutsu ta sinna ja ära kedagi teist või midagi teist sinna lase.

3. Armu uuesti ja uuesti ja uuesti. Sa oled pidevas muutuses. Sa ei ole enam see inimene, kes sa olid abielludes ja viie aasta pärast ei ole sa enam see inimene, kes sa oled täna. Muutus on vältimatu ja selle muutuse sees valige üksteist iga päev aina uuesti. Ta ei pea sinuga kokku jääma kui sa tema südame eest ei hoolitse. Ta võib selle kinkida kellelegi teisele või selle sinu eest täielikult sulgeda ja sa ei pruugi seda enam eales tagasi saada. Võitle tema armastuse eest samamoodi, nagu sa tegid seda temaga kurameerides.

4. Näe temas alati parimat. Keskendu ainult sellele, mida armastad. See, millele sa keskendud, saab jõudu juurde. Keskendudes ainult asjadele, mis sind ärritavad, ei suuda sa muud selle kõrvalt näha. Keskendudes ainult sellele, mida armastad, oled armastusest täielikult ümbritsetud. Keskendu kuni selle punktini, kus sa ei näe midagi muud peale armastuse ja tead kõhkluseta, et oled kõige õnnelikum mees maamunal, et saad sellise naise kõrval eksisteerida.

5. Sinu ülesanne ei ole teda parandada või muuta. Sinu töö on teda armastada ilma ootusteta, et ta muutuks. Juhul kui ta muutubki, armasta teda sellisena, milliseks ta on muutunud, olgu see miski mida tahtsid või mitte.

6. Võta täisvastutus oma emotsioonide eest. Sinu naise töö ei ole sind õnnelikuks teha ja ta ei saa samamoodi sind kurvaks muuta. Sina oled oma õnne eest vastutav ja läbi oma täitunud õnnekarika jaguneb õnne ka sinu suhtesse ja armastusse.

7. Ära eales süüdista oma naist, kui saad tema peale vihaseks. Sinu viha tuleneb sinust, need on sinu enda emotsioonid. Seega sinu emotsioonid = sinu vastutus. Kui tunned, et sa ei suuda tuvastada tõelist allikat oma reaktsiooni taga, võta aeg maha, vaata iseenda sisse ja ürita mõista, mis peitub sinu sees, mis küsib tervenemist. Sind tõmbas selle naise poole, sest ta oli parim inimene tõmbamaks lahti sinu lapsepõlvehaavu kõige valusamal kombel ainult selleks, et sa saaksid neid ravida. Kui ravid iseennast, ei reageeri sa enam sama asja peale teistkordselt ja imestad üldse, miks esimene kord ärritusid.

8. Lase oma naisel lihtsalt olla. Kui ta on kurb või pahane ei ole sinu töö seda parandada, sinu töö on teda hoida ja anda talle teada, et kõik on hästi. Lase tal tunda, et sa kuulad teda, ta on tähtis ja sa oled kalju, kellele ta saab alati toetuda. Naise hing on täis muutusi ja emotsioone – need keerlevad tema sees ja väljas nagu torm, aga kui püsid tugev ega anna hinnanguid, usaldab ta sind ja avab oma hinge sulle. Ära põgene, kui ta on ärritunud. Püsi paigal, ole tugev ja anna teada, et sa ei lähe kusagile. Kuula, mis sõnad on tema emotsioonde taga.

9. Ole tobe! Ära võta end nii kuradima tõsiselt. Naera. Aja teda naerma. Naer toob kerguse olukorda.

10. Täida igapäevaselt tema hinge. Õpi selgeks tema armastuse keel ja viisid, kuidas ta tunneb end tähtsalt, kehtestatult ja hinnatult. Lase tal koostada nimekiri kümnest asjast, mis panevad teda tundma end armastatuna, õpi need pähe ja tee oma igapäevaseks prioriteediks teda panna end tundma kui kuninganna.

11. Ole kohal. Anna talle oma aeg, fookus, tähelepanu ja hing. Tee mida iganes, et oma pea selgeks saada, et temaga koos olles olla täielikult temaga koos. Kohtle teda kui oma kõige väärtuslikumat klienti. Ta on seda.

12. Ole valmis temaga armatsema, teda oma meheliku kohalolekuga jalust rabama, teda võtma ja endasse neelama oma tugevusega, läbistama teda tema sügavaimate hingekihtideni. Lase tal sulada tema pehmesse naiselikusesse, kuna ta teab, et ta suudab sind täielikult usaldada.

13. Ära ole idioot ja ära karda ka seda olla. Sina teed vigu, tema ka. Ürita mitte teha liiga suuri vigu, õppides nendest mida oled juba teinud. Sa ei pea olema täiuslik, aga ürita mitte liiga loll ka olla.

14. Anna talle ruumi. Naine suudab endast anda ja veelkord anda, nii, et pead mõnikord talle meelde tuletama ka enda eest hoolitseda. Vahetevahel peab ta sinu turvalise haarde vahelt lendama ja leidma midagi, mis tema hinge toidab ja kui sa annad talle selle ruumi, tuleb ta tagasi kui lind uute lugudega, mida laulda. Üritan mitte liiga luuleliseks nüüd minna, aga saad asjale pihta. Meenuta talle, et ta võtaks enda jaoks aega, eriti pärast seda, kui te lapsed saate. Ta vajab seda ruumi, et saada värskendust ja uut fookust, leida end pärast seda, kui ta on ehk end kaotanud liigselt sind, lapsi ja maailma teenides.

15. Ole haavatav. Sul ei pea olema kõik ideaalselt korras. Ole valmis jagama oma muresid, tundeid ja neid ka endale tunnistama.

16. Ole läbipaistev. Kui soovid usaldust, pead olema valmis kõike jagama. Kõike. Eriti neid asju, mida sa jagada ei taha. Tõeline armastus võtab julgust täielikult oma süda avada ja lasta ta sinna sisse, isegi kui sa ise ei tea, mida ta sealt leida võib. Osa sellest julgusest on lubada tal armastada end täielikult, oma tumedaid külgi kui ka helgeid. Heida maha maskid. Kui tunned, et pead tema ümber maski kandma ja näima pidevalt täiuslik ei koge sa eales tõelist armastust nii, nagu see peab olema.

17. Ära lõpeta temaga koos kasvamist. Seisev veekogu toidab parasiite ja kasvab paratamatult kord kinni. Voolav jõgi on alati värske. Kui sa lihast ei treeni, see kärbub, täpselt samamoodi ka su suhe, kui sa selle kallal ei tööta. Leia ühiseid eesmärke, unistusi ja sihte, mille kallal koos töötada.

18. Ära muretse raha üle. Raha on mäng. Leia viise koostööks kui tiim, et seda võita. Meeskonnasisesed tülid ei ole eales abiks. Nuputa, kuidas suudaksite mõlemad leida eeliseid mängu võiduks.

19. Andesta koheselt ja keskendu tulevikule. Ära lase oma minevikul end vangis hoida. Hoides kinni sinu või tema tehtud vigadest on see kui raske ankur teie abielule, mis teid kinni hoiab. Andestamine on vabastav. Lõika ankur vabaks ja vali armastus.

20. Vali alati armastus, armastus ja veelkord armastus. Kõige lõpuks on see ainuke nõuanne, mida vajad. Kui see on juhteesmärk läbi kõikide sinu valikute, siis ei ähvarda sinu abieluõnne mitte miski. Armastus jääb alati püsima.

Lõpetuseks – armastus ei põhine ”õnnelikult elu lõpuni” idüllil. Armastus põhineb tööl, pühendumusel teha pidevat koostööd ja tahtmises jätkuvalt panustada millegi loomisele, mis püsiks terve igaviku. Läbi selle töö jääb ka armastus püsima.

Abielu on elu ja see toob oma tõuse ja mõõnasid. Võttes vastu kõik tsüklid ja õppides õppima ja armastama üksteise kogemusi, toob see kaasa tugevuse ja sihi, et olemasolevale juurde ehitada, kiht kihi haaval.

On õppetunde, mida õppisin raskel moel. On õppetunde, mida õppisin liiga hilja, kuid need on õppetunnid, mida ma õpin ja pühendun läbi selle pidevale edasiminekule. Tõde on see, ma armastasin abielus olemast ja aja jooksul ma abiellun uuesti. Kui ma seda teen, ehitan ma vundamendi, mis elab üle iga tormi mis iganes aja jooksul.

Kui sa seda loed ja leiad endale tõde minu valus, jaga seda nendele noortele abikaasadele, kelle süda on veel lootust täis ja ka paaridele, kelle armastus võib olla jahtunud. Üks nendest meestest võib olla nagu olin ka mina ja nendes raskesti õpitud õppetundides võib miski teda äratada ja ta õpib olema mees, keda ta naine on tõeliselt oodanud. Naine, kes ütles talle ”jah”, usaldades mehele oma elu, on oodanud, et see mees lõpuks oma ülesannete kõrgusele tõuseks. Kui sa seda loed ja su abielu ei ole selline, nagu sa sooviks, võta sajaprotsendiline vastudus oma osa eest selles abielus, hoolimata, kus asetseb parasjagu su naise osakaal. Keskendu oma osa täitmisele, kuni selleks on veel aeg ja võimalus.

Mees, pühendu olemaks suurepärane armastaja. Pole olemas suuremat väljakutset ega veel suuremat auhinda. Sinu naine väärib seda. Ole see abikaasa, kelle üle naine tahab uhkeldada.

Lisaks, Gerald Rogers on nüüdseks juba abielus imekauni naisega!

Jaga seda imelist nõu oma sõprade ja perega!

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Simplecapacity.com

 

Seotud