Viljaringid – maaväliste olendite looming?

Anders Eismann arutleb oma blogis viljaringide võimalike tekkepõhjuste üle ning leiab, et on väga raske uskuda, et see nähtus oleks inimeste kätetöö. Mida aga arvab viljaringidest ja nende tekkimisest asjatundjate arutelupaneel, kuuleb täna kell 14 Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!” kui sõna saavad füüsikud Jaak Kikas ja Taavi Vaikjärv, pärimuseuurija Ahto Kaasik, religiooniuurijad Karl Käsnapuu ja Toomas Erikson, folklorist Kristel Kivari, semiootik Mihkel Kunnus, ufoloog Igor Volke, skeptik Martin Vällik, bioloog Sirgi Saar, ajakirjanik Juhan Aare, teoloog Roland Karo, vestlusringi veab saatejuht Ingrid Peek.

Kui nüüd viljaringidest rääkida, siis viljaringid on loodud kõrgema intellekti (mitte inimese) poolt ja põhimõtteliselt sellise tehnoloogiaga, kus neid tekitatakse mingitel sagedustel, et saada vastavaid kujundeid. Selline on kõigetõenäolisem teooria. Aja möödudes on kujundid põldudel muutunud järjest keerulisemaks ja sisaldavad järjest suuremat sõnumit. Kindlasti on sellel ka oma põhjus, et miks just nii. Justkui samm-sammult lapse õpetamine, kus kasvades ja arenedes hakatakse õpetama järjest keerulisemaid asju.

On veel täiesti selgusetu, et kuidas viljaringid täpselt tekivad, aga osalt on üsna selge, et mingid elektrilised impulsid, magnetimpulsid ja radiatsioon (elektromagneetiline radiatsioon) mängivad selles oma rolli. On mõõdetud radiatsiooni üsna kõrget taset just kujundite sees ja iga aparatuur, mis satub ringi sisse, läheb väidetavalt üsna lühikese ajaga rikki. Helikopteriga ei soovitata ka otse üle lennata, sest muidu viib näiturid paigast.
Ka on mitme erineva inimese poolt filmitud viljaringide tekkimist, kus tekke hetkel tiirlevad ringide kohal justkui mingid valged energiapallid ja ringid tekivad kui nõiaväel. Täielikult on välistatud inimkätetöö, sest esiteks ilmuvad need viljaringid tavaliselt öösel, mõne tunni jooksul, siis suurtes mõõtmetes ringe (kuni kaheksa jalgpalliplatsi suuruseid) on vaja nende loomise käigus pidevalt jälgida õhust ja nende tegemisel peab olema pidevalt töös mitukümmend inimest, et ühe ööga mingi hädisem koopia üldse valmis saaks ja see tähendaks, et mingisugune jälg inimtööst jääks kindlasti maha, kui seal mitukümmend inimest ringi tatsaks ja helikopterid ringi tuuritaksid. Väga oluline on ka valgus, sest pimedas ei tee ju mitte kui midagi.
Lisaks veel see radiatsioon, mis leitakse sündmuskohalt – kas võiks arvata, et siis nagu vaikselt puistatakse radioaktiivse pulbriga ala tervenisti üle? Milline naiivsus on arvata, et keegi niimodi teha tahaks! Eluga riskida ning ka rahaliselt läheks ju selline lõbu ikka väga kalliks maksma.
Lisaks mittemurdunud kõrred, mis on perfektselt üksteisest üle painutatud ja mis kõige huvitavam – kõrte all olev muru ei ole üldsegi vigastatud, ega pole ka mingit märki sellest, et oleks peal tallutud, seega täiesti puutumatu osa maapinnast. Mitte keegi pole seni suutnud ära tõestada, et kuidas saaks inimene teha neid ringe nii, et kõrred ei murduks ja oleks ideaalselt ära painutatud. Kõrte liitekohtades on ka näha, et kõrs on sealt natuke nagu kõrbenud.
On vaid grupp inimesi, kes on üritanud kuulsust endale saada ja mingisuguseid haledaid koopiaid teinud, aga see on ka kõik. Nad on igatpidi haledalt läbi kukkunud. Neid inimesi on käputäis, aga viljaringe tehakse igal aastal pea sadu ja mitmel ööl lausa mitu korraga. Arvatakse, et mitme jalgpalliplatsi suuruse ülikeerulise kujundi loomine inimese poolt oleks mingil määral võimalik, aga see oleks ülikallis ja kindlasti ei saaks see valmis paari-kolme tunni jooksul öösel, vaid läheks aega suuremate puhul kuni nädal, et saavutada ligilähedanegi tulemus ja sel juhul jääks inimestest igal juhul jäljed maha.
Keerulisemate kujundite puhul on isegi arvutis neid kujundeid luua raske, vaja on kõrgemat matemaatilist teadmist, et luua erinevaid ühendavaid ringe, et tekiks just selline täpne kujund, nagu soovitud. Viljapõllu peal ja veel nii suurelt tundub see mulle keeruline ettevõtmine.
Inimesed, kes ikka arvavad, et viljaringid on inimeste kätetöö, soovitaks soojalt uurida, missuguseid viljaringe üldse on tehtud, mismoodi nad välja näevad, mis on nende uurimiste tulemused ja mis nähtusi nad esindavad ning siis tulla ütlema midagi, mis võib olla tõenäoline. Oma peas võime me ju mitte uskuda, aga kas tal ka reaalselt alust on – kahtlen väga. Need, mis põldudele tekitatakse, on kohati ülikeerulised kodeeritud sõnumid, mis on mõeldud inimestele mingisuguse info edastamiseks. Kuna need intellektuaalsed energiad või olendid ei soovi otsest kontakti teatud põhjustel inimmassidega, siis jäetakse aja möödudes järjest rohkem ja järjest keerulisemaid kujund-sõnumeid, andmaks edasi hoiatusi, soovitusi ja tulevikus toimuvatest sündmustest.
Siin ka mõned väga huvitavad videod viljaringidest:
Autor: Anders Eismann
Allikas: Ajaloolane: viljaringid ei ole pettus, vaid uurimist väärt fenomen

Vaata galeriid saate “Hallo, Kosmos!” viljaringide teemaliselt avalikult salvestuselt ning uuri lisa R2.ee ja Kosmonautide klubist facebookist.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.