Viisid, kuidas sa enda teadmata blokeerid armastust oma elus

Ükskõik kui vana sa oled, ükskõik, mis usku sa oled ja missugune on sinu minevik, iga inimene tahab armastada ja olla armastatud. Kui sinu elus on armastusest puudu, siis võib asi olla selles, et sa oled armastuse energia liikumise enda elus blokeerinud.

“Meie eesmärgiks ei ole mitte otsida armastust, vaid otsida iseenda seest üles kõik piirid ja müürid, mis takistavad armastuse saabumist ellu” Rumi

Väga oluline on armastada iseennast, kuid väga tähis on ka see, et õpiksid olema suhtes ja armastama teist inimest. Läbi suhete saame me selgeks paljud õppetunnid, mida oleme saabunud siia ellu kogema. Kui sa tunned, et sinu jaoks on väga raske leida endale sobivat partnerit või kellegagi koos püsida, siis loe neid viite põhjust, miks sinu elus ehk pole armastavat suhet.

1. Hirm väljapaistmise ees. Kas sul on piinlik, kui sulle komplimente tehakse? Kas sa kahtlustad, et ehk inimesed ei mõtle seda, mida nad ütlesid, päriselt, vaid tahavad tegelikult sinu üle nalja heita? Kui keegi sind kiidab, kas sa pigem katsud jututeema kusagile mujale viia? On väga oluline, et sa õpiksid end väärtustama, enesesse tõeliselt uskuma ja uskuma ka seda, et teisedki arvavad sinust hästi. Leia viise, kuidas tõsta oma enesehinnangut ja lõpeta enda võrdlemine teistega. Mõista, et sina oled sina ning just sellisena eriline ja väärtuslik ning väärid armastust, imetlust ja hoolimist.

2. Hirm enda avamise ees. Selleks, et vastu võtta armastust, pead sa ka oskama jagada armastust. Need kaks on alati seotud ning see eeldab ka maailma usaldamist. See võib olla keeruline, eriti siis, kui sul on olemas kogemused, mis tõestasid sulle, et sa ei saa inimesi usaldada ning maailm on ebaõiglane ja julm paik. On arusaadav, et üleöö ei hakka keegi kedagi usaldama ja ei toimu muutused, kuid millestki tuleb ometi alustad. Tee proovi, naerata inimestele rohkem, tee mõni siiras kompliment, vesteldes mõne toreda inimesega, usalda neile mõni lugu oma minevikust. Liigu samm sammult selles suunas, et sinu hirm võiks kasvõi tasahilju teha ruumi usaldusele.

3. Hirm, et sa pole piisavalt hea. Kõigil inimestel on hirmud, isegi neil, kes paistvad sulle julged, enesekindlad, ilusad jne. Absoluutselt kõigil on midagi, mille osas nad tunnevad ebakindlust või soovivad, et see oleks teisiti. Ära keskendu sellele, mida sul pole, mida sa ei oska või ei saa. Keskendu sellele, mis on sinu tugevus. Kui sa hästi järele mõtled, siis küllap leiad nii mõndagi, millega sa oled enda juures rahul ja mille üle saad ka uhke olla. Inimesed ongi ju erinevad ja ka nende tugevused on erinevad. Ja kindlasti on olemas ka inimene, kes hindab ja imetleb sinu tugevaid külgi.

4. Sa annad liiga kiirelt hinnanguid. Kas sul on komme suhteliselt kiiresti teha inimeste sõnadest või väljanägemisest järeldus selle kohta, millise inimesega on tegu? See võib olla vägagi petlik. Katsu anda inimestele rohkem aega ja õpi neid pisut paremini tundma ja tee oma järeldused siis. Loomulikult ei tähenda see seda, et peaksid taluma mõnda tõeliselt ebameeldivat ja ebaviisakat persooni, kuid üldiselt võiksid siiski jätta oma võimalused avatuks.

5. Sa väljendad oma vajadusi liiga vähe. Kas sa tead, mida sa elus tahad või mida sa suhtes tahad? Kas sa julged oma soovidest märku anda? Tihti on nii, et kui oma soove, mõtteid ja unistusi jagatakse, siis need saavad kasvada ja areneda. Ehk saad end avades mõne hea idee või uue vaatenurga oma soovidele? Proovi olla julge ja jagada oma soove. Sul on õigus tunda ja mõelda täpselt nii nagu sa seda teed. Samas jää alati avatuks ja luba enda ellu uusi tuuli. Vaid nii, jagades ja vastu võttes, lood energia ja armastuse ringluse, mis toob sinu ellu muutusi.

Loe lisaks: 5 võimalust, kuidas suurendada armastust ja hoolivust iseenese vastu

Ava oma süda: neli lauset endale armastuse jagamiseks

Ela nüüd ja kohe: alusta enda hinge ja keha väärtustamist juba täna!

Kas sa julged elada või hoiab hirm sind tagasi?

Seotud