Viis vanarahva munapüha traditsiooni, mis tagavad sulle hea tervise, õnne ja rikkuse

Juba iidsetest aegadest on meie esivanemad uskunud, et munapühal tehtust kasvab välja järgmiste kuude õnn. Järgi sinagi neid lihtsaid ja toredaid tavasid, et eeloleva aasta jooksul edu ja kordaminekuid nautida.

1. Munapüha hommikul tõustakse kindlasti enne päikest. Peremees lööb magajaid kergelt urvaokstega, see toob tervele perele virkust, jõudu ja tervist.

2. Pühade hommikul pestakse nägu allikaveega, millesse on pandud muna, hõberaha või pajuurbi. Pesemine teeb terveks, virgaks, jumekaks, inimene püsib kaua noor ning tema silmad on terved ja teravad.

3. Lõuna- ja Lääne-Eestis algab munapühal kiigeaeg. Kiikumine puhastab inimest sisemiselt, teeb keha ja vaimu kergeks ning loob hea käekäigu. 
4. Keelatud on kõik suuremad tööd, eriti kolinaga tehtavad tööd. Sarnaselt teiste tähtsamate pühadega ei lubatud tuba pühkida, et õnne (põrandal olev vägi või hinged) koos sodiga ära ei pühitaks.
5. Kindlasti tuleb mängida erinevaid munamänge – munakoksimine, munaveeretus. Need on iidsed ja laialt levinud taiad, mis toovad inimesele ja tema kodule edenemist. 
Allikas: Maavald.ee

Seotud