“Viis tiibetlast” – tasakaalustav ja mitmekülgne harjutuste kompleks

“Viis tiibetlast” toimib tasakaalustava harjutuste kompleksina, mis tugevdab kogu keha. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni. Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, aga nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.

Kõiki harjutusi soorita esimesel nädalal iga päev 3-5 korda, järgmisel nädalal lisa 2-3 korda jne., kuni jõuad 21 korrani. Üle 21 pole otstarbekas teha. Hea oleks teha kõik 5 harjutust vahepausideta, seda juhul, kui ei hakka vahepeal hingeldama. Sellise seisundi saavutamine olgu eesmärgiks. Peale kompleksi sooritamist leba selili ja tunneta energia liikumist oma kehas vähemalt 5 min. jooksul.

Need harjutused mõjutavad nii sinu füüsist, kui ka energiakeha ja aitavad saavutada harmooniat kogu kõiksusega. Jälgi harjutuste sooritamisel enesetunnet ja ära pinguta üle. Harjutused võivad algul tunduda rasked, kuid tee neid vaatamata sellele. Sa arened kiiremini kui oskad arvata.

Kõikjal liigub ringi “Viie tiibetlase” veidi erinevaid variante. Kui kahtled mõnes nüansis, ära jäta sellepärast harjutusi tegemata. Otsi lõplikku tõde, keha hakkab sind ise mingi aja pärast õpetama. Sa oled enese leidmise teel.

Enne füüsiliste harjutuste sooritama asumist tee taotlus. Sõnasta endale eesmärk, mida soovid endas muuta, leida või tervendada. Sõnasta see nii, nagu sul oleks juba soovitud tulemus käes. Olles hetkel taskaalust väljas, võid taodelda sisemist rahu. Sõnasta see nii – olen tänulik kulgedes oma sisemises rahus. Taotluse konkretiseerimine peaks olema näiteks – söön alati rahulikult. Võid taodelda – suhtlen kõigi töökaaslastega rahulikult. Kõik meie tegemised siin maailmas tõmbavad meisse teatud vibratsiooni ja energiat.

Viis tiibetlast on kui energia pump. Kui oleme ise närvis, vihased, kiirustame harjutuste sooritamise ajal, tõmbame ka vastavat vibratsiooni endasse. Seega mine enne harjutustega alustamist rahu seisundisse, muidu võimendad olemasolevat energiat. Millegipärast loodetakse, et “Viis tiibetlast” füüsiliselt õige soorituse puhul viivad su “paradiisi”. Samas ei looda keegi, et istudes kuskil taksosse, viib ta teid ilma aadressi teatamata so. taotlust tegemata koju.

“Viis tiibetlast” harjutused:

1. harjutus: Pöörle päripäeva, kellaosuti suunas, kogu keha sirgelt, käed õlgade kõrgusel, peopesad pööratud alla.

2. harjutus: Heida sirgelt selili, jalad koos, käed keha kõrval, peopesad vastu maapinda. Samaaegselt sissehingamisega tõsta lõug vastu rinda ja jalad üles 90-kraadise nurga alla. Puusad jäävad maapinnaga kontakti. Hoia seda asendit 2-3sek. koos hinge peetusega. Samaaegselt väljahingamisega langeta pea ja jalad põrandale. Enne järgmist kordust paus 1 sek. Pöiad (varbad) on kogu harjutuse vältel tõmmatud pea poole.

3. harjutus: Põlvitus, selg sirge, lõug vastu rinda, jalad õlgade laiuselt, jalalabad toetuvad päkkadele, peopesad toetuvad tuharate alla. Samaegselt sissehingamisega vii pea kuklasse, õlad taha ja justkui suru rinda taevasse, ava rindkere. Hoia asendit 2-3 sek. koos hinge peetusega. Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse. Enne järgmist kordust paus 1 sek.

4. harjutus: Istu sirge selja ja jalgadega, põiad enda poole, jalad õlgade laiuselt. Käed asetatud tuharate kõrvale, peopesad vastu maad, sõrmed jalgade suunas, lõug vastu rinda. Samaaegselt sissehingamisega vii pea kuklasse ja moodusta nn.nelja jalaga laud. Käed ja jalad on keha suhtes 90-kraadise nurga all. Hoia asendit 2-3 sek. koos hinge peetusega. Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse. Enne järgmist kordust paus 1 sek.

5. harjutus: Kõhuli, jalad sirutatud, õlgade laiuselt, rindkere tõstetud sirgetele kätele, maapinda puudutavad vaid päkad ja peopesad, nn kobra asend. Samaaegselt sissehingamisega vii lõug vastu rinda ja tõsta puusad üles, moodusta põranda suhtes kolmnurk. Hoia asendit 2-3 sek. koos hinge peetusega. Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse. Enne järgmist kordust paus 1 sek.

Tee harjutusi iga päev, et saavutada hea tervis ja meelerahu!

Allikas: www.hagal.ee

Seotud