9 animatsiooni on valminud projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” raames.
Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel kogeb ligi neljandik inimesi elu jooksul mõnda vaimse tervise probleemi. Sotsiaalkindlustusameti 2014. aastal kogutud andmete järgi elab Eestis umbes 32 500 tööealist inimest, kellel on tuvastatud töövõimekadu ja kelle dokumentidel on märge psüühika- või käitumishäire kohta.
Vaata esimest multikat siit:
1: Tööotsija võib muuta tööandja maailma! Milline oleks sinu maailm, kui telefoni poleks mitte kunagi leiutatud? Kui selles puuduksid parimad kunsti- ja kirjandusteosed? Või kui keegi ei oleks ealeski elektripirni leiutanud?
Algatusest lähemalt
Projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” (“Positive attitude development – access to labour market for young adults with mental health problems”) raames valmisid Helpific juhtimisel 9 multifilmi. Põnevad ja intrigeerivad multifilmid on eetris pühapäeviti ETV-s saate “Iseolemine” järel kell 11:43. “Iseolemine” on Margus Saare teekond eriliste inimeste juurde, kes vaatamata keerulisele haiguselevõi puudele on püüdnud ise leida endale toimetulemise tee.
Multifilmide uued episoodid leiate iga nädal Alkeemiast ja Telegramist, Helpific Facebookist ja Youtube kanalist. Multifilmid on varundatud eesti, vene, inglise ja soome keelsete subtiitritega.
Multifilmide sünnile aitasid kaasa:
Keiu Roosimägi – projekti koordinaator
Martin Palm – stsenaarium
Merlyn Koltjar – animatsioon ja montaaž
Ajar Stuudio – audio ja heliefektid
Tekste lugesid: Jaanika Arum, Jan Uuspõld, Jakob Rosin, Ingrid Peek
Helpific tänab: ETV, Telegram, Liina Martinson, Maris Kuusik, Julia Pavlova, Zhenja Fahrutdinova, Darja Ivanova, Salla Kälkäinen, Kristo Sild, Madis Laos, Laur Raudsoo
Vaata lisaks: Helpific Facebook ja Helpific veebileht