VIDEO: 113-aastane mees avaldab oma pikaealisuse saladuse

Bernando on üks maailma vanimaid inimesi ning võimalik, et ta venitab veel 10-25 aastat välja, kui mitte rohkem! Milles peitub 113-aastase kõbusa mehe pikaealisuse saladus?

Vaata videot maailma vanim inimene. Ta on 113 ja peab tähtsaks toitumist. – Mis on pikaealisuse saladus? – Ma ütlen sulle: tee asju rahulikult ja mõõdukalt. – Kas see kehtib ka toidu kohta? Sööd sa vähe? – Ma ei söö palju. Natuke kala ja juurvilju. – Kas sa hoiad siis toidu kaloritel silma peal? – Just! Täpselt nii! Peamiselt kala ja juurviljad, vahel harva ka liha.

Sedasi ma olen siiani elanud. – Suitsu oled teinud? – Ei ole. – Alkoholi? – Ei. Suitsetamine, joomine ja 40 naisega ringitõmbamine ei tule kasuks. – Mis vanuses kadus suguiha? – Ei tea. Pole veel nii vanaks elanud.

Aitab pullist. Näitan sulle midagi. Tule korraks siia. Apelsinimahl, banaan, maasikad – iga päev teen seda. Juba lapsest saati. Ja nüüd kõige tähtsam! See on SUPER-toit! Siin on kõik kehale vajalik. Üks… kaks… Maitse seda. – Terviseks! – Terviseks – täpselt nii.

Ära lase end segada, ma juba varem võtsin. – Oivaline! – On ju hea maitsega. – Väga maitsev. Kui ma seda iga päev joon, kas elan ka 113-aastaseks? – Seda ma ei tea, aga kehakaal jääb samaks.

Bernando kõnnib iga päev 1.6 kilomeetrit enne hommikusööki. – Näed neid asju? Kui väljas sajab vihma või lund, siis ronin tubase kõnnilindi peale. Mõistad? Ma teen seda 30 minutit ja seejärel toda. Hommikune jooksmine viib hauda. See ei ole tervislik. Jooksed ja jooksed ning süda jääb seisma.

Tervis on kõige tähtsam. Inimesed siin hooldekodus ei saa isegi suppi söödud. Vaatan ja mõtlen – jumal hoia, kui vana sa oledki? Alles 89 ja ajab supi pluusile laiali. Siis ma lähen kõrvale ja näitan pikalt, kuidas lusikat hoida tuleb.

Kas kaua elamisel on ka halbu külgi? – Ei-ei! Kahetsen ainult seda, et tervise hoidmisega varem ei alustanud. – Suur tänu. – Head koduteed. – Ma arvan, et seda tahan mina ka.

Loe ka lugu 256-aastane Hiina taimetark Li Ching-Yuen: 15 isikuomadust, mis põhjustavad haigusi

Allikas: KaitseOmaTervist.ee

Seotud