Veganaktivistid rõõmustavad: huvi vegantoidu vastu aina kasvab

Täna, 1. novembril algas taas paljude veganite lemmikkuu, sest november on ju vegankuu. Siinkohal on paslik ka rõõmustada selle üle, et Eesti suurima vegangrupiga Facebookis Jah, see on vegan on juba liitunud üle 30 000 vegantoiduhuvilise. Gruppi on teretulnud kõik, kes tunnevad vegantoidu vastu huvi, sest grupis jagatakse toidupilte, retsepte, tootesoovitusi, muljeid vegantoidust söögikohtades ja nippe vegankokkamisteks.

Facebookist leiab veel mitmeid vegangruppe, näiteks veganlust edendav heategevuslik organisatsioon The Vegan Society. The Vegan Society asutati 1944. aasta novembris, kui selle asutajaliikmed võtsid esimest korda kasutusele sõna „vegan“. 50 aastat peale asutamist 1. novembril 1994. aastal tähistati esimest korda veganpäeva, millest on ajapikku saanud vegankuu. Vegankuud tähistatakse igal aastal üle maailma eesmärgiga tähistada veganliikumist ja veganlust kõikidele huvilistele tutvustada.

Kui Sulle on veganlus veel võõras, siis kutsume liituma programmiga „10 nädalat veganluseni“. Programm on kõigile tasuta ja liitujaid ootavad kümne nädala jooksul lihtsad ja toitvad retseptid, tootesoovitused, abistavad näpunäited, toitumisalane informatsioon registreeritud dietoloogilt ja palju muud. Programmi tõid Eestisse loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud. Programm on veel ligi 50 riigis üle maailma ja kokku on programmiga maailmas liitunud üle miljoni inimese.

Seotud