Veemaagia: vabane negatiivsest energiast ja ammuta endasse ürgset väge

Vett iseloomustab pidev liikumine, voolamine oma eesmärgi poole. Kui üks tee ei sobi, haarab ta uuest võimalusest. Ta jääb alati selleks, mis ta on, kuigi oma eesmärgi nimel proovib erinevaid vahendeid. Vesi on kõige külmem stiihia. Seda iseloomustab külmus, kaine mõistus, jõud ja vägi. Samas võib ta olla ka väga pehme. See loodusjõud on ainus, mis võib olla mitmes erinevas olekus: voolav vesi, jää ja aur.

Sensitiivsete võimetega maagid oskavad vett puhastada ja panna peale needusi või teha elu- ja surmavett. Eluvesi kannab endas ravi- ja maagilist toimet, kuna on loodud tervendamiseks. Eluvesi võib parandada inimeste mõttemustreid ja vanemat inimest oma puhtusega noorendada. Elavat vett võib kasutada nii kodu kui iseenda puhastamiseks. Vanast ajast on eluvett loetud võimsaks maagiliseks instrumendiks ja ka pisike tilk on kulla hinnaga.

Vesi sümboliseerib emotsioone kõikides oma vormides ja värvingutes. Esmapilgul on vesi rahu ja vaikus, kuid selle vaikuse taga on suur sisemine jõud, mis võib hävitada kõik oma teel. Vaikuse ja rahuga on seotud ilu, nautlemine, ka kunst kõikides oma väljendustes. Positiivses mõttes tähendab vesi toitmist ja toetust – hea vesi viib alati kaldale. Kuid emotsionaalsel jõul on ka negatiivseid värvinguid, nendeks on nõrkus, kustumine ja hääbumine. See stiihia võib sümboliseerida suurt armastust ja sõprust, aga ka hirmu, närvilisust ja pinget.

Öeldakse, et vee vägi peseb ära meie mured ja parandab meie haavu. Samasse vette ei saa astuda kaks korda. Elu on pidev vool ja tark inimene elab voolus. Vesi omastab kergelt ümbritsevat informatsiooni ja võtab vormi poolt pakutud kuju. Vee väe positiivsed omadused on emotsionaalsus, empaatia, voolavus, jäämine alati samaks olukorrast olenemata ja tervendav toime. Vett on kasutatud palju erinevatel riitustel ja pühitsustel ning muudes maagilistes tegevustes.

Vee energiat kandvad inimesed on tugevad ja võimekad. Nad oskavad maailma näha tervikuna ja tegelevad meelsasti igasuguste uuendustega teaduses, kunstis ja oma kodus. Nad on tundlikud ümbritseva suhtes, oskavad inimesi kuulata, neil on arenenud intuitsioon ja tähelepanuvõime, nad on sündinud läbirääkijad ja diplomaadid. Neil on empaatiavõime, oskus samastuda teisega. Nad on altid suhtlema ja vajadusel artistlikud, luues enda ümber rõõmu ja naeru. Nende jaoks on väga oluline kuulumine kuhugi: perekonda, sõpruskonda – olla nagu tilk vett suures meres. Kuid on olemas ka varjatud pool, mis on omane just emotsionaalsetele ja tundlikele inimestele. Vee inimene võib olla ülitundlik, ebapüsiv ja isegi tige. Stressis olles ta kas sulgub endasse või keeb tunnetega üle. Tal võib olla raskusi vanade, lõppenud asjade ja suhete lahtilaskmisega. Nii nagu vesi kannus võtab kannu kuju, nii ka need inimesed saavad hästi teistega kontakti ja n-ö nende lainele. Kuid nad võivadolla ka hästi julmad ja otsekohesed nii nagu jää. Mõnikord on väga raske sellist inimest sulatada. Vee inimese märgusõnad on loovus, tarkus, tundlikkus ja veenmisoskus. Nad on täis elukirge ja seksuaaliha. Nad esindavad perekonda, salapäraseid inimesi, aga ka kõhklusi ja ebakindlust.

Vesi on hea energia juhtija. Veega saab teha mitmesuguseid rituaale, lugeda peale loitsu ja võtta ära needusi. Näiteks kui puhastada energeetiliselt mingeid esemeid, siis soovitatakse neid hoida vees kolm päeva ja seejuures vahetada iga päev vett. Nii saad esemed puhtaks vanast infost. Väga lihtne vahend negatiivsest energiast vabanemiseks on voolav vesi. Kui muid võimalusi ei ole, siis lihtsalt mine üle voolava vee: kas läbi oja või siis silda pidi üle jõe. Kui oled näinud halba und, siis hoia käsi voolava vee all ja meenuta oma unenägu. Kuni sa pole veel rahunenud, niikaua ei saa ka hing rahu. Kui tunned kergendust, siis tea, et vesi on kõik ära viinud.

Kui lähed riidu oma kallimaga või on sinu südames mure, mine jõe, mere või mingi muu veekogu äärde ja saada sinna kogu oma stress ja mure. Alati pead mõtlema ka sellele, et vesi ei ole ainult selleks, et võtta ära negatiivseid mõtteid ja omadusi, vaid ta on ka võimas allikas rõõmu ja õnne jagamiseks. See mitmekordistub, kui avaldad talle tänu. Kui armastad siiralt inimest, kuid häbened seda tunnistada, tunnista seda veele. Seda vett on vaja anda armastuse objektile juua. Saladus seisneb selles, et sissejoodud vesi annab sinu tunded temale edasi.

Kui supled mõnes veekogus, näiteks jões, ei tohi sinna sülitada. Vesi karistab haigustega. Vesi kuuleb ja saab aru inimkõnest. Ei tohi saata needusi jõe suunas isegi häda ajal – vesi peab meeles ja karistab veel enam. Kui peita vette oma kuritegusid, siis on see vee reostamine, selle eest karistab vesi kindlasti haigustega.

Hommikuse kaste korjamine taimede lehtedelt ja õitelt on energia korjamine. Kastevee tarbimine aitab erinevate nahahaiguste puhul (peale tupsutada), silmade ravis (kompressina) jne. Hommikuse kastega saad parandada jalatallaalust veresoonkonda. Kõnni kastes paljajalu, libistas jalgu vastu maad ja lausu: “Emake maa ja sinu võimas energia läbi niiske ja maagilise kaste, puhasta minu jalatallad vanast väsinud energiast”. Sa saad ühenduse maa energiaga ja pärast seda jalad ka külmetavad vähem. Palja kehaga kümblemine hommikuses kastes on üks paremaid iluprotseduure.

Maagilisi rituaale tehes mängib suurt rolli see, kust vesi on võetud. Allikavesi on kindlasti parem kui kraanivesi. Võimsaks veeallikaks saab pidada vihma, rahet, lumesadu ja kastet. Mida võimsam on vihm, seda maagilisemat jõudu ta endaga toob. Vihma all seistes vabaned negatiivsetest mõtetest ja haigustest. Samuti saab vihmaga tuua oma ellu positiivsust.

Autor: Anu Pahka

Allikas: Anu Pahka “Nõiakatla terkuseterad”, kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Alkeemia lugemisnurk | Šamaan Anu Pahka lihtsad maagilised nipid ilu ja tervise heaks

Raha ja vaimsus | Mida tähendab see, kui leiad maast raha?

Põnev! Millist saatust ja iseloomu ennustavad sinu nime algustähed?

Reisihoroskoop: mis riigis ootab sind parim puhkus?

Tee testi ja saa teada, milline Eesti haldjas oled sina!

30 ajatut ja õpetlikku šamaanitarkust igapäevaeluks

10 võimsat tõotust iseendale, mille järgimine muudab su elu

Seotud