Vastastikune tõmbumine: selleks et tõmmata ligi sügava südamega meest ja inspireerida teda terviklikkusele, pead sina samaga vastama

Kui sinu elus pole meest, kes oma armastusega sinu südant endale nõudleks ja sind Jumalale avaks, siis arvatavasti ei paku sa oma südant praegu kogu hingest ega ava oma keha, et armastuse õndsuses koos voolata. Sa tõmbad ligi ja inspireerid alati sellist meest, kes on sama sügava armastusega avanemisele pühendunud, nagu sina seda praegusel hetkel oled – mis tähendab, et mehe pühendumine on täpselt nii aktiivne, kui aktiivselt sina armastust kiirgad, kuidas näitad oma igatsust välja nii mehega koos kui ka üksinda olles, kirjutab David Deida oma raamatus”Tõeline seksuaalsus”.

Kui täielikult sa oma igatsust just praegu välja näitad? Kui väga sa tahad, et su südames olevale igatsusele vastatakse? Kui aktiivselt sa lased sellel igatsusel läbi oma jalgade, reite ja kaela avaneda? Kas su süda ja kõht on praegu sama avatud nagu siis, kui armatseksid usaldusväärse kallimaga ja hingaksid läbi kõigi elusolendite südamete? Küllap mitte. Üsna tõenäoliselt ei ole su süda andunult alistunud ja su keha ei valda sugugi armastus ja igatsus ja nauding. Seetõttu tõmbad ligi mehe, kes pühendub vähem, kui su süda tõeliselt ihkab.

Südamepõhjas tahad sa arvatavasti olla mehega, kes suudaks sinuga koos olles olla sinu jaoks täielikult kohal nagu siis, kui te armatsete: olla samamoodi kohal, kui koos õhtust sööte või väljas jalutate. Et sellist meest ligi tõmmata ja panna ta püüdlema täielikkuse poole, tuleb sul ennast pakkuda täielikult.

Tema pühendumus ja sinu eneseväljendus on üksteisest sõltuvuses: kui sina sulgud, siis tema eemaldub, ja kui tema eemaldub, siis sina sulgud. Ta tahab sind enda omaks teha, kui sa teda usaldad, tema teadlikkust jumaldad. Ja sina avaned, pakud oma igatsust ja alistud mehele siis, kui tunned, et ta nõuab ja jumaldab su südant.

Kui sinu elus pole praegu sellist meest, siis tunneta ennast: kas sa praegusel hetkel oled avatud ja hingad armastust, mis voolab kõigi elusolendite südames, kas tunnetad nende kannatust ja rõõmu? Kas oled aktiivselt avanenud, kas hingad ja võtad praegusel hetkel oma kehasse ja südamesse armastust – nagu võtaksid sügavale endasse oma kallimat ja laseksid naiselikult andudes tajuda tal oma haavatavust ja igatsust ja oma taltsutamatut energiat nagu kingitust?

Kui sa väljendad oma südame kõige sügavamat igatsust, siis tõmbad ligi ja inspireerid sellist meest, kes on valmis sügavalt pühenduma. Kui su süda alistub praegu ettevaatlikult ja keha energiavool on minimaalne, siis tõmbad praegu ligi ja inspireerid meest, kelle süda ei tunne vajadust sind sügavuti tundma õppida.

Kuidas just praegu avaneda? Hakka sügavalt hingama: hinga sisse ja täida kõht üleni ning hinga seejärel välja ja lase lahti kõigist pingetest. Hinga läbi iga ihuliikme sügavalt sisse ja välja. Hinga sisse ja välja jalgade kaudu, nii et varbad surisevad, jätka hingamist ja hinga avatuks kogu oma keha: jalad hakkavad elama, tupp muutub pehmeks ja niiskeks, kõht kummub ümaraks ja sa täitud naudinguga, süda avaneb ja tunnetab kõike, käsivarred, käelabad ja sõrmed lähevad harali nagu südamevõrsed, kõri muutub pehmeks ja kael pikemaks, nägu, huuled, silmad ja pea lõdvestuvad, sa avaned täielikult. Hinga sügavalt ja lõdvesta keha pealaest jalatallani. Nüüd hakka hingamise ajal ümbritsevale keskenduma. Kui sul on kallim, siis hinga teda – tema kuju, tema rõõmu, tema kannatust – hinga seda oma südamesse ja südamest välja. Kui sul on lapsed, siis hinga neid ja oma sõpru – hinga neid südamesse ja südamest välja. Ava oma süda, et tunda ühendust kõigiga ja viimaks kogu maailmaga; hinga kõike – inimesi, loomi, taimi, meresid, metsi ja isegi ööpimedust – südamesse sisse ja südamest välja. Luba oma südamel avaneda ja kõike tunda, kõike hingata.

Tunne end elavana, hinga nagu igatsus, mis avaneb kõigi südametes. Muuda oma keha pehmeks, et su süda saaks hingates tajuda praeguse hetke avatust. Praegune hetk eksisteerib avatusena. Tunneta, kui elav praegune hetk on, kuidas see sinus, sinuna ja kõikjal sinu ümber elab. Praegune hetk on elav nagu armastus, nagu avatus. Sa justkui hõljuksid armastusemere lainetes. Lõdvesta oma kõri, süda, kõht ja suguorganid, et armastus vastu võtta ja sellest küllastuda. Las su süda ja keha sulanduvad avatult praeguse hetke täielikkusega.

Harjutades õpid sa hingama ja tundma armastust sama elavana, nagu on ilmaruum ja iga elusolendi südames olev igatsus. Sa õpid lahti sulama ja ammutama endasse iga hetke armastuseküllust. Selle tulemusel hakkad oma armastust väljendama loomulikult ja avatult, nii nagu armsam annab end oma kallimale. Justkui Jumal armatseks sinuga ja sina pakuksid end avatult Jumalale.

Kas praeguse hetke jumalikkus raputab läbi kogu su keha, kuni väljasirutatud varvasteni välja? Kas pakud oma keha püha annina, kas su süda alistub täielikult armastuse maisele väljendumisele?Selleks et tõmmata ligi sügava südamega meest ja inspireerida teda terviklikkusele, pead sina samaga vastama.

Allikas: David Deida “Tõeline seksuaalsus”, kirjastus Pilgrim

Seotud