Värske uuring tõestab: kandidoos aitab kaasa psoriaasi ägenemisele

Mida rohkem me kandidoosi kohta teada saame, seda rohkem selgub, et see on ühine nimetaja paljude kui mitte kõigi autoimmuunhaiguste, samuti psoriaasi puhul.

USA Riikliku Psoriaasiliidu kohaselt on psoriaas selline haigus, mis saab alguse geneetilisest eelsoodumusest ja mille on põhjustanud vähemalt üks järgnevatest teguritest: stress, nahavigastus, teatud ravimid või infektsioon (eriti streptokokk).

2014. aasta detsembris avaldati hiljutine uuring, mis jõudis järeldusele, et kandidoosi superantigeenidel ja toksiinidel “…võib olla kaalukas osa psoriaasi ägenemises ja püsivuses.” Tervelt 60% psoriaasihaigete oraalne kandidoosiproov oli positiivne võrreldes kontrollgrupi 20%-ga ning 15% psoriaasihaigete nahaproov oli positiivne võrreldes kontrollgrupi 4%-ga.

Mis on autoimmuunhaigus?

Autoimmuunhaigust võib üldiselt defineerida kui keha immuunsüsteemi segadusse sattumist, misjärel immuunsüsteem lõpetab õigesti töötamise ja hakkab ründama ka terveid kudesid. Mis küll seda põhjustada võib? Vahel on põhjuseks visa krooniline infektsioon ja krooniline kandidoos sobib selle kirjeldusega väga hästi. Kui aga vaadata keha tervikuna, siis teame öelda, et kandidoosikiud tungivad otse kudedesse ning kandidoos alustab hävitustööd meie maos, paiskab meie organismi toksiine, hävitab tasakaalu tervislike ja kahjulike bakterite vahel ning lõpuks laastab ka soolestiku, mille tulemuseks on tavaliselt lekkiva soole sündroom.

Lekkiva soole sündroom võimaldab valkudel ja teistel osakestel sattuda otse vereringesse, mis loob eeldused hävitavaks rünnakuks immuunsüsteemile, millega immuunsüsteem toime tulla ei suuda. See arvatakse olevat osa protsessist, mis põhjustab tsöliaakia ja gluteenitalumatuse, sest vereringesse vallanduvad selle käigus ka gluteenivalgud.

Kuidas keha tervendada?

Keha tervendamiseks mis tahes haigusest on vaja tarbida küllaldaselt toitaineid, puhastada keha toksiinidest ja kõrvaldada vohav kandidoos koos teiste parasiitidega. Seejärel tuleb terveks teha ka soolestik.

Mida siis süüa tuleks? Tõeliselt tervislik dieet sisaldaks mitmekesist orgaanilist täistoitu ja suurel hulgal tooreid köögivilju – 80% või rohkem kogu toidukavast – ning sealjuures pigem aed- kui puuvilju. Seemned ja pähklid tuleks enne söömist läbi leotada ning toidukavasse tuleks lisada ka omega-3 rasvhapped. Mis tahes autoimmuunhaigusega võideldes tuleks toidulaualt kõrvaldada gluteen ja piimatooted kuni soolestiku paranemiseni ning alles seejärel neid taas sööma hakata, kui keha seda täielikult talub ega ilmuta autoimmuunhaigusele omaseid sümptomeid.

Mõistagi ei ole tervislikus toitumises mitte mingit kohta töödeldud toidule või nendega kaasnevatele kemikaalidele. Ei mingeid BHA, BHT või MSG toidulisandeid. Ei mingeid kunstlikke maitseaineid, värvaineid ega säilitusaineid. Ei mingit geenmuundatud toitu, kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit või nisutooteid. Piira ka kofeiini tarbimist ja väldi töödeldud suhkrut. Jah, täpselt nii – ei mingit suhkrut. Suhkur on immuunsüsteemi suurim vaenlane ja aitab kandidoosi edenemisele hoogsalt kaasa. Kui tahad terveks saada, siis vabane eelkõige suhkrust.

Allikas: www.naturalnews.com

Seotud