Koostisosad:
3 osa ausust
2 osa tänulikkust
5 osa armastust
Maitsestamiseks kirge ehk elutšillit
Võta 3 osa ausust ja sega selle sisse 2 osa tänulikkust. Ausus on vaimuvitamiini alus, aga ega seda pole kerge kätte saada. Nõuka ajal öeldi raskesti hangitava kraami kohta “defitsiit” või “defka”. Ausus läheb peitu, kui elad elu, mis pole sinu südame häälega kooskõlas. Seda pole üldse näha, kui see mattub valede udu alla. Kuidas ausust hankida? Ausust püütakse märkamisega. Mitu korda päevas sa jätad ütlemata selle, mida tegelikult öelda tahad? Ümardad nurki ja silud valedest pungil suhteid? Millal ütled “jah”, kuigi hing kisendab “ei”? Või hoopis vastupidi – ei julge öelda “jah” sellele, millest ammu oled unistanud. Kui märkad oma valet kolmel korral päevas, siis ongi 3 osa ausust käes.
Tänulikkus on tihti allahinnatud kraam. Võib-olla isegi pisut kulunud ja uuskasutuskeskusse ära antud, sest tänulikkus tundub olevat nõrkade ja liiga leplike jaoks. Ambitsioonid, karjäär ja staatus juhivad meid selles ennastupitavas maailmas. Pingutus viib tulemuseni. Edasi! Rohkem! Kõrgemale! Edu tagaajamine lennutab keskpunktist välja. Kuigi sa oled väga tähtis, pole sa maailma naba. Elu ise on sinust suurem. Kui sa selle unustad, siis kõrkus kukutab ja upsakus ummistab vaimu. Tänulikkus paneb asjad jälle õigesse perspektiivi. Millal olid viimati tänulik? Ma ei mõtle siin seda, millal sa viimati ütlesid viisakalt “Aitäh!” või “Tänan!”. Ma mõtlen sellist tänulikkust, mis teeb sisemuse soojaks ja silmad niiskeks. Sügavat tänulikkust. Kui sa lõpetad muretsemise selle pärast, mida sul veel ei ole ja kahel korral päevas nihutad oma tähelepanu kõigele sellele, mis sul on, siis ongi 2 ühikut käes. Lihtne on tänulikkus kätte saada hommikul, kui avad silmad ja tunned tänulikkust, sest oled elus, sa saad hingata, lõhnu nuusutada ja ilma ilu vaadata. Või siis õhtul, kui end unele sätid ja mõttes päevast kokkuvõtet teed.
Seejärel löö vahtu 5 osa armastust. Armastust on vitamiinis koguse poolest kõige rohkem, aga ka siin on vaja jälgida, et tooraine oleks parima kvaliteediga. “Oh armastus, sina kallis magus mesi!”, ütleb laulurida. Vahustatud mesi on moekas kraam, tehtud tänapäeva kiirustava inimese tarbeks, et purgist ampsu kiiresti kätte saaks. Kuna seda mett on seganud masin, puuduvad vahustatud mees kristallid, mis on iseloomulikud naturaalsele laagerdunud meele. Ka meedia ja pressi, kino ja kirjanduse poolt vahule löödud armastusel puuduvad armastuse küpsemisega kaasnevad kristallid, mis mõnusalt krõmpsuvad ja aeglaselt sulavad, pakkudes vaimule suurimat naudingut. Kui sa vaimuvitamiini valmistad, siis võid muidugi võtta suure purgitäie juba vahustatud kommertsarmastust, aga siiski oleks tark kodus pisut ringi vaadata ja otsida ehedamat kraami.
Parima tulemuse saad, kui sul enne vahustamist on valmis pandud 5 väiksemat anumat erinevat liiki armastusega. Eros – see on armastus, milles on seksuaalne kirg ja vaimustus partneri ilust. Tavaliselt see ongi kommertsarmastuseks vahule löödud. Aga peale Erose on rohkelt suurepärast armastust, millest tegelikult tihti mööda vaadatakse. Philia on sõprus, lojaalne armastus võrdsete vahel, see on armastus sõbra, venna või õe vastu, ka armastus mõne töö või tegevuse vastu. Storge on vanemate armastus oma laste vastu, loomulik empaatia ja õrnus. Ja muidugi kallihinnaline Agape – tingimusteta, isetu armastus, mis kasvab taevastesse mõõtmetesse ja moodustab armastust täis sideme Looja ja inimese vahel. Aga mis siis viiendas anumas võiks olla? Viienda peal on sinu enda nimi, sest see on sinu armastus iseenda vastu. Kui sul parasjagu mõnda muud armastust napib, siis armastust iseenda vastu võiksid segusse kohe rohkesti panna.
Millises järjekorras sa need komponendid vahustad, on sinu enda valida, peaasi, et vaht oleks õrn ja sellel oleks sulle ainuomane meeldiv lõhn. Hoidu ülevahustamisest! Liiga palju hõõrumist paneb armastuse kärssama.
Aususe jahe vahedus ja tänulikkuse soojus tuleb nüüd omavahel kenasti kokku segada. Kui tänulikkus pole piisavalt soe, klopi segu tugevalt. Lisa ettevaatlikult segades juurde armastuse vaht. Segu peab olema kohev ja õrn.
Nüüd tuleb vitamiinisegu maitsestada. Enamasti kasutatakse maitsestamiseks kirge ja see ongi vaimuvitamiini traditsiooniline maitseaine. Vaja on sellist kirge kellegi või millegi vastu, mis ajab sind hommikul vaevata voodist üles ja õhinal tegutsema. Kirg ehk elutšilli annab tahtele jõu ja suuna ning vaimuvitamiinile õige maitse. Eks kirgi ole igasuguseid, ära ei maksa põlata ühtegi neist, välja arvatud selliseid, mis kahjustavad otseselt tervist, rahakotti või teisi inimesi. Parima kire leiad siis, kui vaimuvitamiini baaskomponent ausus on sul juba olemas, sest just ausus juhatab sind sisemise päris olemuse juurde.
Ja valmis see vaimuvitamiin ongi! Sobib igaks aastaajaks, aga kevadel mõjub see ilmselt kõige paremini. Loodus tärkab ja kosub, tee seda sinagi. Võta sisse just nii palju kui vaja. Ega selle vitamiiniga pole nii nagu toidulisanditega, et ei soovitata ületada päevast annust. Võta pigem rohkem, kui vähem. Üledoseerimist pole vaja karta ja kui valmistamise oskused on käes, siis saad seda head kraami alati juurde teha!
Mõnusat vaimuvitamiini nautimist!
Autor: Marina Eberth
Allikas: Salasona.eu