Vaimsus versus raha – mis on vaimsuse ja raha piirid? Kas kasutada maagiat või leida oma tee külluse manifesteerimiseks?

Vaimsus versus raha on üks eriliselt intrigeeriv teema, mis paneb paljude siserakukesed põlema. On tulimeelsed pooldajad, et vaimne inimene leiab raha teenimiseks erinevaid võimalusi, kasutatakse ka külluse manifesteerimise tehnikaid ja maagiat raha ellu tõmbamiseks. On koolkondi, mis eemalduvad hoopis kõigest külluslikust ning lähevad askeetlikku teed, loobudes luksusest, kuldsusest ja rikkusest. On neid, kellelt maine küllus lihtsalt võetakse ümbert ära, et hingeline areng algaks. Aga mis on see tõde või teadmine, mida vaimne maailm meile raha kohta soovib õpetada? Kust lähevad piirid – vaimsus vs raha?

Kas mäletad lugu ühest rikkast kaupmehest, kelle maine varandus oli üüratu. Tema igaõhtune rituaal oli, et ta kinkis kõik armastusele. Ta andis mõttes ära kõik oma kullavaramu, oma kindlused ja lossid, oma uhked tõllad, kogutud mammona ja lõppeks andis ta armastusele ka oma abikaasa ja ka lapsed. Ta usaldas kõik, mida ta justkui maises mõttes omas, igal õhtul universumile ja armastusele. Ja ta uinus igal õhtul vaese mehena, teades, et ta ei oma mitte midagi. Ja kindlasti oled kuulnud lugusid sellest, kuidas läbi ajaloo kõrged võimukandjad, otsijad, kes soovivad lõpliku valgustumise teekonnale astuda, loobuvad oma maisest varast ning lähevad eraldatusesse pikkadele palverännakutele, et teada saada tõde, kes nad tõeliselt on. Sellel teekonnal öeldakse, et kullast kütked on kõige raskemad, mida vabastada. Ja mõistes, et need inimhinged, kes lähevad otsima tõelist valgust iseenda seest, jätavad kõik selle, mida omasid, et leida tõeline varandus hoopis iseenda seest.

Kas sa tead ka lugusid, et on palju neid, kelle vaimne areng algab sellest, kui ta kaotab kõik maise? Kas kaob ära töökoht, jääb ilma oma maisest varast, tervisest? Olles täielikult maises mõttes laostunud, koputab vaim sinu hingele ja palub sul alustada pühitsuste teekonda iseendasse. Saates need inimesed suurpuhastusele. Vaim palub neil loobuda kõigest, mida nad ei vaja. Ja suur vaim ise juhib seda protsessi. Ja mida lähemale iseendale, seda suuremaks läheb see survestatus ja seda intensiivsemaks muutub ka hingeline puhastustuli. Kuni lõpuks on surve nii suur, et pead alistuma, loobuma kõigest ja võttes vastu kõik. Paludes inimesel astuda iseenda tõe ja vaimu juurde, et hakata teenima kõiksust ja leida oma tõeline sisemine küllusevaramu.

Aga hirm loobuda mõneks ajaks kõigest võib olla nii suur, et inimene võib püüda haarata igast õlekõrrest, et vähegi veel kinni hoida sellest, mida tundis, teadis, millele oma sisemise turvatunde rajas. Saadetakse erinevaid maagiaid ja tehnikaid raha ellutõmbamiseks ja väe kasvades ka need teatud piirini töötavad. Saadakse küllust, kuid ka teine pool töötab – see võetakse ära. Sest kui soovime küllust, peame seisma silmitsi ka vaesusega.

Kuidas sulle tundub, kas vaimsus üldse saab olla äri? Kas vaimne maailm tegelikult soovib, et vaimsel teel olija rikastuks? Kui tegelikkuses vaimne maailm meie vaimsustumise teekonnal soovib, et me hoopis loobuksime rublaküllusest, et leida end lõplikult üles iseenda seest? Leida üles iseenda sisemine põlev teemant. Leida üles midagi, mida pole ealeski võimalik osta, müüa, vahendada ja ega pole ealeski võimalik purustada? Kõik muu tundub vaimse maailma mõistes kaduv ja väikene väärtus. Paberist raha, metallist mündid. Mille peale nii suur üldsus ennastunustavalt tormab. Aga sinu sisemine teemant samal ajal koguaeg ootab sind, et kaevuksid tema sätendavatesse sügavustesse.

Väline küllus on aga midagi, mida surres kaasa ei võta. Vaim soovib, et sa ei omaks seda. Vaid kasutaks seda. Iseenda ja kõiksuse kõrgeimaks hüvanguks. Ole vaba külluses!

Vaimne maailm soovib, et lihviksid oma teemanti ja neid nurki, mis tunduvad veel teravad. Ta soovib, et oleksid vabad ka siin maist elu elades. Ei, sa ei pea elama kuuse all ja lootma vaid annetustele. Vaid vaimne maailm soovib, et sa leiaksid midagi, mida väga väga armastad. Leiaksid selle tegevuse ja võimaluse oma armastust ja oskusi jagada. Leiaksid läbi armastuse vibratsiooni selle, mis on sinu ja sulle nii omane. Ja kui oled selle üles leidnud, saad aru ja mõistad, kuidas küllus sinu elus on ja voolab. Kui koorida rahamaailma kiht maha ja siseneda inimväärtuste külluslikku maailma, tänab Universum sind lõputult. Ja mõistad siis tõeliselt vaimsuse õpetust küllusest.

Loe lisaks: Kas soovid teada, kuidas elada jõukuses ja külluses?

Alkeemia lugemisnurk. Elu paradoksid: saad kõik, millest oled valmis loobuma

Tähed teavad: missugune on sinu sodiaagimärgi suhe rahaga?

Kaheksa feng shui nippi, mis aitavad küllust ligi tõmmata

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.