Vähene liikumine on ohuks südame tervisele

Olles igapäevaselt vähemalt 30 minutit füüsiliselt aktiivne, annab see olulise positiivse efekti südametervisele, alandades südamehaiguste riski peaaegu poole võrra. Seega, leia endale igas päevas aega, et liikuda.

Vähene liikumine on üle 30 aasta vanuste naiste südamehaiguste peamiseks riskiteguriks.

Kui kõik üle 30 aasta vanused naised järgiksid liikumis- ja harjutamisjuhiseid, saaks ainuüksi Austraalis igal aastal päästa ligikaudu 3000 inimelu. See näitab, et liikumise olulisust tuleb rohkem rõhutada, südamehaiguste riskitegurite hulgas on liikumine olulisemgi kui näiteks tüsenemine.

Queenslandi ülikooli uurimisrühm jälgis üle 30 000 naise tervisenäitajaid ja leidis, et suurimaks südamehaiguste riskiteguriks alla 30 aasta vanuste naiste hulgas on suitsetamine. Vanuse kasvades (ja seejuures ka suitsetamisest loobudes) võtab esikoha positsiooni endale vähene liikumine. Kuivõrd suitsetamisest loobumise olulisust rõhutatakse iga päev, siis liikumise tähtsust tuleks sagedamini meelde tuletada. Sellised seosed tuuakse välja ajakirjas British Journal of Sports Medicine.

Olles igapäevaselt vähemalt 30 minutit füüsiliselt aktiivne, annab see olulise positiivse efekti südametervisele, alandades südamehaiguste riski peaaegu poole võrra.

Allikas: www.teadus.err.ee

Seotud