Vähenda pingeid: tee läbi lihtne eneseanalüüs stressi vabastamiseks ja muuda oma elu

Stress on tänapäeva epideemia ja füüsilis-emotsionaalne seisund, kus lõdvestumise asemel on tekkinud meie olemusse hoopis vastassuunaline pingeseisund ja kadunud on loomupärane oskus tekkivaid murepingeid maandada. Hirm ja teadmatus tulevikus pärast on hirmutavalt suured. Elada käesolevas hetkes, nagu vaimsed õpetused räägivad, on suur väljakutse ja tundub osadele peaaegu võimatu. Kuidas aga rakendada selles olukorras sisemist jõudu ja tarkust, et oma ellu tuua kasvõi mõnigi stressi vähendav positiivne muutus?

Alusta tähtsatest pisiasjadest ja kasuta lihtsat tulemustele suunatud eneseanalüüsi oma olukorra kergendamiseks. Võta paber ja pastakas ning asu olukorra üle rahulikult mõtisklema.

1. Mis on sinu stressi suurim allikas? Püüa nimetada vähemalt 1 käimasolev kas emotsionaalne, füüsiline, materiaalne või maine põhjus, miks koged kõrgenenud stressitaset. Pane olukord kirja nii täpselt kui võimalik, mis on see, mis sul öösiti magada ei lase ja mis hommikul ärgates kohe esimesena kõige rohkem muret valmistab.

2. Mis ajast kõrgenenud stress sinu elus alguse sai? Püüa meenutada detailselt antud olukorra algusaega. Mis sinu elus siis muutus? Mis valdkondades jäid abitusse olukorda?

3. Nüüd tuleta meelde minevikust aeg, kus sul oli kõik hästi. Mis oli siis teisiti? Mis võimalused olid sulle siis kättesaadavad, mida sul hetkel ei ole? Kas tundsid end siis hästi ja tasakaalus?

4. Mida saaksid muuta täna, et see stressivabam olukord uuesti oma ellu täiesti uuendatud kujul tagasi tuua? Mida sul selleks vaja oleks? Mida peaksid muutma? Mis samme peaksid astuma? Kuidas siis end tunneksid, kui saaksid elada uuesti nii, et sa ei peaks elus üle oma varju hüppama ja sul oleks võimalus elada õnnelikult ja tasakaalus?

Mõtle kõik kaasnevad nüansid üksipulgi läbi! iga väike samm on algus suuremaks muutuseks! Teadvusta, et kõik on muutus! Püüa arvestada ka selle paradoksaalse faktoriga, et mõni asi elus on pidanud muutuma ja püüa teadvustada, et kriisist välja kasvades on sul palju rohkem oskusi tulevikus mitte samu vigu korrata. Sellest saab sinu elutarkus!

Võimalik, et pead oma elus stressi vähendamiseks reaalselt millestki loobuma. Olgu selleks kas liigsed kulutused või liigne hõivatus. “Slow living” tempo võib mõjuda oluliselt paremini kui ülepeakaela tormamine ja “multi-tasking” rööprähklemine.

NB! Selle harjutuse tegemise ajal ära kuula oma egomeelt ütlemas: see ei ole võimalik, minu jaoks on kõik läbi, ma ei tea, kuidas seda teha jne. Kui see juhtub, alusta uuesti! Lepi ainult sellega, et sul on võimalus olukorda paremaks muuta. Ja lepi ainult sellega, et kui täna teed kasvõi väikese muutuse, oled juba teinud väga suure sammu tuleviku muutmise suunas, astudes universumile ühe sammu võrra vastu.

Tuleta endale meelde, et igal mündil on kaks poolt ja alati peale negatiivset kogemust ning eluetappi on sul võimalus taas positiivse mündi poolt tunda saada. Mil moel see sinu ellu saabub, jäägu sulle täna üllatuseks – elul on kombeks üllatada, kui talle poolele teele vastu julged minna.

Ja ära unusta naeratamast! Naeratus on vabavara! Isegi, kui on raske või kui on väga raske – anna endale armu, ära piitsuta end, ära haletse end – lihtsalt tegutse! Oled puhas valgus ja suuna end aina suurema rahu ja õnne energia suunas elama!

Autor: Reiki õpetaja ja terapeut Triin Katriin

Loe lisaks: Võimas spirituaalne transformatsioon: 7 tunnust, et sa võid kogeda hinge pimedat ööd

Vaimsus igapäevaelus: sünkroonsused

Teadjanaine Mai-Agate Väljataga: vaimne ärkamine on see, et saad teada, kes sa tegelikult oled

Reaalsus on meie mõtete konstruktsioon

Vaata lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Dale Carnegie raamatut “Kuidas vabaneda stressist ja muretsemisest”

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.