Kuidas saada õnnelikuks? Esiteks peab naine tahtma olla õnnelik. Paraku tunnen, et osad naised seda ei soovi. Nad on sõltuvuses oma eludraamadest, nö suletud ringis ning valides ohvri rolli. Mõeldes, et mu elu on laste jaoks, abikaasa jaoks, või olles kinni muus koduses situatsioonis. Paraku, ei saa ma sellisele naisele kuidagi nõu anda, sest ta peab ise tahtma muutust, ta peab ise tahtma leida enda tõelise loomuse, tõelise mina.
Naisel, kes tahab leida ennast tuleb vaadata endasse ja kõige tähtsam on sealt üles leida armastus. Me räägime väga palju armastusest nii iseenda kui oma lähedaste vastu, armastus oma laste vastu, suhted, kuidas seda leida jne. Kuid põhimõtteliselt peame endale ütlema – olen andnud ennast millegile elus ning võimalik, et ma pole just väga rahul mis ma teinud olen.
Vaadake, väga palju energiat läheb enamus naistel välisele, hästi oluliseks on saanud kõik väline: välimus, kas see on ikka piisavalt ilus, ja enamuse juhtudel ei olda endaga rahul, sest tänapäeva maailmas on pea kõik pildid töödeldud (photoshopped). Kõik on koondunud sihvaka elegantse silueti taha ja naiselt eeldatakse koguaeg, et ta on selles ideaalses olekus, kuigi see pole loomulik. Seega meile, naistele, tulla enda tõelise loomuse juurde, mida see tähendab? Naised on kaootilised, oleme pidevas muutuses, naise keha läbib iga jumala päev tohutul hulgal emotsioone, aga me peame pigem hakkama kogema liikumist enda sisemusse ja see on väga suur elumuutus. Kui me elame väljapoole, vaatame elu pigem mõistusega ja maskuliinse pilgu läbi. Sissepoole vaatamiseks tuleb leida ühendus oma kehaga, sest siis me ühildume rohkem enda hingamisega, mitte ainult südamega. Alustuseks näiteks panna käsi südamele ja küsida oma südamelt, mida ta tunneb praegu, samas on veelgi sügavam kui leida ühendus oma üsaga, mis nõuab loomulikult juba sügavamat hingamist.
Kui meil pole ühendust oma üsaga oleme justkui pooleks lõigatud, mis muudab meid väga haavatavaks, sest meie pea on väga lähedal südamele ja meid pillutakse nendes emotsioonide meres, mida tajume armastusena. Ja sellisel juhul taaskord keskendume välisele, kuidas mind tajutakse ning kõik on rohkem liikumine südamest väljapoole.
Leia oma naiseliku väe sisehääl
Selleks, et naine saaks tunda ennast rohkem naiselikumana peab tunnetama iseennast ja oma vibratsioone, tuleb ära tunda oma sisehääl. Enamikel naistel ütleb see hääl, et ma (ta) pole piisavalt hea. Ükskõik, millisest küljest vaadatuna – ma olen liiga paks, või pole piisavalt tark või piisavalt ilus. Mis iganes see lugu on, ta jutustab seda oma kehale, salamisi iga päev ja see on sama kui vaadata kuidas näiteks ema lapsega räägib ja kuidas see mõjutab, mis temast saab. Kui ema ütleb oma lapsele pidevalt, sa oled nii ilus, tark või andeks mingil alal siis see hakkab kehastuma. Sama toimub ka hiljem, kui naine ütleb koguaeg et, näiteks mu rinnad on rippuvad, siis elujõud hakkab kaduma ja tema rinnad täituvad negativismiga, tekib häbitunne ning valu ja täielik ühenduse kaotus.
Hingamine ongi vajalik selleks, et naine saaks jällegi ühendada kõik naiselikkuse kanalid oma kehas. Laulmine ja tantsimine on mõlemad väga imelised viisid oma naiselikkuse leidmiseks, ma räägin siin pehmest, avavast ja keha voolavast, mitte vägivaldsest pea raputamise tantsimisest. Isegi 15 minutit harjutamist päevas aitab meil avada naiselikkuse voolu, leidmaks ennast ja oma tõelise sisemise armastuse. Kui takerdume vaid välimise ilu juurde ei leia me kunagi oma sisemist naiselikkust. Selleks, et naine leiaks oma õnne, peab ta vaatama enda sisse ja väga sügaval oma keha juurtes on ühendus kõrgeima naiseliku allikaga ehk Maaga ja oma armastuse allikaga.
See tähendab on aeg enda elus puhastus teha. Tuleb vaadata sügavale enda sisse ja leida ühendus oma üsaga ja küsida, mis on see mida ta tõeliselt armastab maailmale tuua. Näiteks kui ta armastab shokolaadi, siis võib ta ju avada oma šokolaadi kompanii. Mis iganes see on.
Mina tegin selle muutuse niimoodi, muutudes jazzilauljast lauljaks, kes väljendab kogu armastuse ja inimeseks olemise loomust, ja see nõudis minult suurt vaprust. See tähendab ka seda, et sa pead keskenduma ja vaatama, kuidas sa kohtled oma armastust. Kui sa vaatad väljapoole ja näiteks lapsed on sinu ainsad armastuse allikad, siis sa saad väga kiiresti ja väga kõvasti nendelt kõrvetada. Kui nad on õelad ja vastikud, tunned sa end naisena läbikukkununa. Aga kui sa näed, et nad on ise enda armastuse allikad ja sina oled oma armastuse allikas, siis te saate armastust omavahel jagada ja see on palju tervem suhe. Sellisel juhul tunnevad lapsed täieliku sidet sinuga ja sa saad aidata neil olla nende endi armastuses, endi hingamises ja kehades nagu sina oled endas.
Peruquois’iga ajas juttu Elviira Eessaar portaalist Goodnews.ee
Väelauljatar ja vokaalijumalanna Peruquois esineb oma uue live-programmiga “Naine armastuses” ehk “Woman In Love” Tallinnas, Vene Kultuurikeskuses juba sel neljapäeval, 5. oktoobril kell 19. Osta pilet SIIT.
Kuula Peruquois’d ka Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.