Uus-Meremaa loomakaitseseaduse uuendus: kõik loomad on tundlikud olendid!

Uus-Meremaa lõi imelise pretsedendi, kinnitades juriidiliselt seda, mida iga loomaarmastaja juba ammu teab – loomadel on tunded täpselt samamoodi nagu inimestelgi, vahendab Banaanisaar.ee.

Sellisel otsusel on suur mõju avaliku arvamuse kujundamisel, kuna siiamaani arvatakse, et osad loomad ei oma emotsioone, ei tunne valu või rõõmu.

Seaduseks saanud Loomade Heaolu Eelnõu on nüüd aluseks loomavastaste kuritegude karistamisel, keelustades ühtlasi loomkatsed ja nende kasutamise teatud uurimistöödes. Samuti on illegaalne metsikute loomade jahtimine ja püüdmine.

“Öelda, et loomadel on tunded, on kinnitada, et nad suudavad kogeda positiivseid ja negatiivseid emotsioone, sealhulgas ka valu ja muret,” sõnas dr Virginia Williams, riikliku loomaeetika komitee esinaine.

“Eeldused loomade heaolu osas on kiirelt muutumas ning asjad, mis kunagi olid farmi- või koduloomade pidamisel tavalised, pole enam tolereeritud,” ütles dr Steve Merchant, Uus-Meremaa loomaarstide liidu president. “Uus loomakaitseseadus harmoniseerib juriidika inimeste uue suhtumisega loomadesse meie ühiskonnas.”

Allikas: Banaanisaar.ee

Seotud