Uued teraapiad ja vanad rahvaravitarkused suvekoolist “Inimese vägi ja looduse jõud”

Kas oled vahel mõelnud, miks ravimtaimetee ei aita? Miks taimede ülehooldamine vähendab nende toitaineterikkust? Või mida on inimesel loomadelt, näiteks hobustelt õppida? Neile ja veel paljudele sarnastele küsimustele saab vastuse juba sel nädalavahetusel suvekoolis “Inimese vägi ja looduse jõud”.

Traditsiooniks kujunenud suvekool ootab nii vanu kui ka uusi tervisehuvilisi, terapeute, massööre, terapeudiks õppijad – kõiki, keda kõnetab terviklik lähenemine tervisele, inimesele ja maailmale laiemalt.

Suvekooli eesmärgiks on pakkuda kõigile osalejatele võimalust vabas õhkkonnas jagada oma teadmisi ning saada uusi kogemusi. Kavas on ligi 30 erinevat töötuba, mis tutvustavad nii kaasaegseid teraapiaid kui ka esivanemate äraproovitud rahvaravitarkusi.

Elujõud – energia tunnus. Riina Raudsik

Inimese energiatootmise võimalused on keerulised ja looduse poolt viimse täpsusega lihvitud, mitmekordselt kontrollitud ja kindlustatud ka äärmuslikeks situatsioonideks. See on huvitav maailm, mida mõistes on võimalik aduda, et loodus ja inimene on üks energeetiline kompleks, milles taimeriik saab alati paremini hakkama, kui meie enda poolt looduse krooniks tituleeritud inimene. Räägime, kuidas inimene sõltub loodusest. Kuidas inimene saab looduse abiga energiat toota ja sel moel iseennast taastoota.

TRE stressi, pinge ja trauma vabastamise harjutused. Elo Tuppits

TRE (Trauma Releasing Exercises) on uudne keha ja meele pingetest vabastamise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli kogemustel ja uuringutel. Tegemist on kindlas järjekorras tehtavate keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega, mis on lihtsad, kuid väga sügava mõjuga. TRE on tõhus eneseabi- ja töömeetodina abistavate elukutsete esindajatele, kes oma igapäevatöös puutuvad kokku teiste inimeste pingete, õnnetuste ja traumadega.

Inimese tervis läbi astroloogilise sümboolika. Igor Mang

Astrolooge huvitavad inimeste suhted taevakehadega ning nende muutumine ajas ja ruumis. Palju sajandeid tagasi peeti planeete jumaliku jõu väljendajaks, mis arvati suutvat inimesi mõjutada. Tänapäeval kasutatakse astroloogiat eelkõige inimese psühhoanalüüsiks ja tema toetamiseks ümbritseva maailmaga toimetulekul. Töötoas tuleb lähemalt juttu sellest, kuidas planeetide liikumise ja inimese sünniaja järgi saab koostada inimestele üsna konkreetseid ennustusi, mida järgides on võimalik ennetada terviseprobleeme.

Hingerännak eelmistesse eludesse ja elude vahelisse aega. Tiia Lõoke

Rännak oma hinge- ja loomise ruumi, et paremini mõista, mida oleme tulnud oma praegusesse ellu kogema ja looma. Millised on meie potentsiaalid ja teadliku loomise võimalused. Õpitakse lõdvestuma läbi hingamise ja kujutluse, mediteerima ja rändama oma alateadvuse ja üliteadvuse maastikul.

Holistiline rännak – millal, kellele, kuidas? Kaja Aarma, Rita Eevandi

Kui tunned, et oled oma arenguteel jõudnud hetke, kus tõded, et vanaviisi ei saa ja otsid võimalust teha midagi teisiti kui varem, siis rännak aitab ennast tundma õppida ja omaks võtta just sellisena nagu sa oled, korrastada sinu maailma, mõista, kuidas minevikus toimunu võib mõjutada elu siin ja praegu, mõista teisi enda ümber – miks nad nii käituvad, leida endas seni avastamata uusi külgi ja ressursse, leida inspiratsiooni, kuidas minna edasi.

EFT ehk emotsionaalse vabaduse tehnika. Ellen Toom

EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) ehk koputamine on võimas töövahend parendamaks oma elu erinevatel tasanditel – mentaalsel, emotsionaalsel ja füüsilisel. EFT on maailmas väga populaarseks osutunud, olles üks kiire ja tõhus meetod nt ärevuse, hirmu ja valu vähendamiseks. Töötoas saame teada, kuidas koputamine täpsemalt töötab, milliseid probleeme koputada saab ja kõik saavad ka iseenda peal kohe järgi proovida.

Nelja tuule tarkus – ravimtaimed ja tinktuurid. Annika Liivak

Kas sa ikka tead, kuidas valmistada ravimtaimeteed? Aga, miks mõnedest taimedest valmistatakse tinktuure? Milline on tee ja tinktuuride toime erinevus? Millised taimed mida ravivad ja kuidas neid kasutada? Loodus juhatab meile teed, tuleb vaid kuulata.

Boweni tehnika. Lilian Hankewitz

Tehnika põhineb keha arukusel ennast ise tervendada. Terapeut annab kehale 2 minutilise intervalliga mõned impulsid, laseb kehal need omastada ja annab järgmised. Impulsid liiguvad sidekirme vahendusel kehas ja keha otsustab, millise vaegusega ta antud hetkel tegelema hakkab. Tehnika ise koosneb pehmetest või kindlatest nihutustest. Seansi ajal valitseb vaikus ja rahu – nii saab keha teha seda, mida vajab. Tehnika ilu ja võlu seisneb selles, et seda võib teha igas vanuses inimesele (aitab imikut koolikute puhul, vanurit tema vaeguste leevendamisel); diagnoosi vaja ei ole, piisab keha märguannetest; vigastustest krooniliste seisunditeni; nõrgenenud nägemisest, kaardunud varvastest, kaela kõveruse, jalgade erineva pikkuse, neerude puhastamise ja peavaludeni välja.

META-tervis – loodus, teadus ja kunst käsikäes. Kristi Arendi

Elus on kõik seotud. Muutus ühes põhjustab muutuse teises. Inimene on intelligentne organism ja iga sümptom on tähenduslik protsess. META-tervis on teadlikkusele ja tervenemisele suunatud terviklik tervisekäsitlus, mis põhineb loodusseadustel ja -seaduspärasustel, koondades mitme spetsiifilise valdkonna teadmised terviklikku mudelisse. See omakorda suunab ja aitab leida sümptomite algsed emotsionaalsed tekkepõhjused ning mõista, millises haigusprotsessi faasis inimene on, mida edasi teha, kuidas edasi liikuda. Loodus, teadus ja kunst käsikäes!

Käsitööesemete ja -mustrite tervendav mõju. Marit Külv

Maarahvas on sajandeid kasutanud kaitse ning väe ammutamiseks ja tervena püsimiseks ennetavat meditsiini, sh sümboleid ja ornamente rõivastel. Kirjade algsed tähendused on küll aegade jooksul teisenenud või sootuks kadunud, kuid neid kandes võime tänapäevalgi saada osa nende kaitsvatest omadustest. Praktilises töötoas osalejad saavad teada traditsioonilise käsitöö rollist inimese tervendamisel ning lisaks põimida paela, mida siduda koos tervistavate soovidega oma hingelähedase puu külge.

Hobuhingamine – hobune kui teejuht sisemise väe ja rahuni. Iida-Leena Allik

Palju räägitakse sellest, kuidas hobusel on võime inimese sisemust peegeldada – mida see aga praktiliselt tähendab? Kerges hobuhingamist tutvustavas töötoas räägitakse nii teoreetilist juttu kui ka tehakse praktilisi kehataju harjutusi, mida saab hiljem kasutada igapäevases elus iseendaga voolavama ühenduse leidmiseks ning ka situatsioonides, kus inimesel on võimalik loomadelt ja looduselt õppida.

Väetoit – salatid metsikutest taimedest müstiliste kastmetega. Eeva Relli-Meldre

Väetoit on kõikjal meie ümber – aasadel, põldudel, peenardel. Kas teadsid, et enamus metsikult kasvavaid taimi on mitmeid kordi toitainerikkamad kui aretatud sordid, mida me kasvatame peenral? Kas sa teadsid, et liigne virkus ja taimede ülehooldamine kahandab taimede toitainerikkust? Uurime koos, milliseid metsikuid taimi süüa ja mida põnevat neist valmistada. Teeme koos erinevaid toitvaid salateid. Vaatame, milliseid koostisaineid lisada ja millised taimed sobivad kokku, et salat ei oleks liiga mõru (see võib metsikuid taimi kasutades juhtuda!), vaid mahlane ja maitsev. Muidugi teeme ka müstiliselt maitsvaid salatikastmeid.

Kosmiline võlutrumm Handpan. Marek Kukk

Saame koos osa Helitoni maagilisest helimaastikust ning loome muusikat omaenda kehade ja käte kaudu ja end ebamaistes helides otsides, leides ning kaotades. Vaatleme erinevaid mängutehnikaid ja -viise, räägime handpanide maailmast üldisemalt. Muusika ja rütmid ümbritsevad meid igal hetkel igal pool, väljaspool raame ja instrumente. Kasutades nii helitone, kui ka fantaasiapille ja igapäevaseid esemeid, loome muusikat enda sees ja laseme sel ka väljapoole kostuda.

Bates’i meetod nägemise parandamiseks. Andres Braunbrück

Praktiseerime Ameerika silmaarsti ja -kirurgi Dr. William H. Bates’i poolt väljapakutud viise, kuidas nägemist ja silmi lõdvestada, et nägemine paraneks. Meetod on universaalne sõltumata sellest, kas raskusi on lähedale või kaugele nägemisega. Dr. Bates on publitseerinud oma silma- ja nägemisalased uurimistulemused eelretsenseeritavas teaduskirjanduses, näiteks ajakirjas ‘New York Medical Journal’.

Vaikuseminutid. Kärolin Šults

Vaikuseminutite värske algatus tegeleb olulise tühikuga meie kasvatus- ja haridusmaastikul, õpetades kasvatajaid, õpetajaid, lapsi ja noori kasutama lihtsaid ja lühikesi tähelepanu- ja meelerahuharjutusi, et märgata paremini enda sees ja ümber toimuvat. Harjutused aitavad olla tähelepanelikum ja hoolivam nii enda kui teiste suhtes ning arendavad oskust häälestuda ja olla täiel määral käsiloleva tegevuse juures.

Lisainfo töötubade ja piletite kohta leiad siit: Tarkustekool.ee

Vaata suvekooli kohta lisa: Metameditsiinikeskus.ee

Seotud