Uued teraapiad ja vanad rahvaravitarkused suvekoolist “Inimese vägi ja looduse jõud”

Traditsiooniks kujunenud suvekool ootab nii vanu kui ka uusi tervisehuvilisi, terapeute, massööre, terapeudiks õppijad – kõiki, keda kõnetab terviklik lähenemine tervisele, inimesele ja maailmale laiemalt.

Vaata ka loo lõppu – alkeemia lugejaid ootab seal üllatus!

Suvekooli eesmärgiks on pakkuda kõigile osalejatele võimalust vabas õhkkonnas jagada oma teadmisi ning saada uusi kogemusi. Kavas on ligi 30 erinevat töötuba, mis tutvustavad nii kaasaegseid teraapiaid kui ka esivanemate äraproovitud rahvaravitarkusi.

Siinkohal on ära toodud mõned nopped toimuvast.

Suitsusaunatavad – Liisa Kaasik

Liisa kõneleb saunast kui eestlaste pühast paigast ja tutvustab põliseid saunatavasid. Milliseid loitsusid ja taigasid saab ka täna saunas järgida, et saunast tõeliselt mõnus ja tervendav elamus saada, mis puhastab nii ihu kui hinge? Vestlusele järgneb vihtade tegemine ja ühine saunaskäik.

Tule kuulama ja suitsusauna!

Alternatiivsed diagnostikameetodid Hiina meditsiinis – Heino Tiik

Vanameister Heino Tiik räägib sellest, kuidas pulsi muutuste põhjal on võimalik määrata mitte ainult energiablokeeringuid kehas, vaid isegi seda, kas mõni ravim või loodustoode on organismile vajalik või mitte. Nõelte võim seisneb aga selles, et ei ravita ainult haiguse sümptomeid, vaid samaaegselt mõjutatakse ka kogu organismi ja aktiviseeritakse tema oma kaitsevõimet.

Dr Batesi meetod Andres Braunbrück

Praktiseerime Ameerika silmaarsti ja -kirurgi Dr. William H. Bates’i (1860-1931) poolt väljapakutud viise, kuidas nägemist ja silmi lõdvestada, et nägemine paraneks. Meetod on universaalne sõltumata sellest, kas raskusi on lähedale või kaugele nägemisega. Dr. Bates on publitseerinud oma silma- ja nägemisalased uurimistulemused eelretsenseeritavas teaduskirjanduses, näiteks ajakirjas “New York Medical Journal”.

Töötuba viib läbi Bates’i meetodi entusiast, kes ei ole ametlikult meetodi õpetaja, kuid on tutvunud Dr. Bates’i ja tema kaaskogndlaste poolt trükikirjas avaldatuga.

Kuidas olla oma energia peremees – Kaido ja Silva Soobik

Sageli ütleme, et meil “pole energiat”, “oleme energiast tühjad”. Tiibeti pärimusmeditsiini loogikat arvestades ei ole see võimalik. Ja ometi me nii aeg-ajalt tunneme. Millised on inimese peamised energiaprobleemid ning millest need alguse saavad, milliste tagajärgedeni viivad? Kuidas saada oma energia peremeheks ja kas see on üldse võimalik? Nendel teemadel arutlevad Soobikud, põimides omavahel tiibeti tarkusi ning kaasaja teaduse seisukohti.

Gaia tants – evolutsiooni uus lugu – Toomas Trapido

Toomas tuletab lühidalt meelde iidse Gaia – Maaema loo, tänapäevase Gaia teooria ja seob need muutustega tänapäeva maailmas. Kuulame konkreetseid näiteid, kuidas Gaia inimeste teadvuses ja tegevustes juurdub. Toomas näitab, kuidas Gaia või terviklik (teadlik, ühendatud, evolutsiooniline) maailmavaade avaldub igas eluvaldkonnas, ka seal, kus seda esmapilgul ei oska oodatagi. Teeme ka ühe eksperimendi – tutvustame foorumi meetodit varjatu nähtavaks muutmiseks.

Kontsertrännak gongidega – Vilmar Schiff

Gongi rütmilised ülemtoonid puhastavad aurat. Yogi Bhajan on öelnud: “Meelel ei ole gongi vastu kaitset.” Kui Yogi Bhajanilt küsiti gongi meditatsiooni toime ja õige läbiviimise kohta, vastas ta: “Gongiga on lugu väga lihtne. See on sisemiselt vibreeriv süsteem, loovuse enda heli. Gongi mängija mängib universumit. Tegu pole mingi tavalise pilliga. Sellest tuleb välja kogu muusika, kõik helid, kõik sõnad. Gongi kõla on Sõna tuum. Gong ei olegi muusikariist ega trumm. See on imeilus võimendatud vibratsioon, nagu mängitaks korraga miljonil keelel. Gong on ainus vahend, mille abil sellist ruumivibratsioonide kombinatsiooni tekitada.”

Gong mõjutab keha ja keha meridiaane, vabastab takistused, vähendab pinget ja ergutab vereringet, korraldades nii ümber keha struktuuri ladestunud emotsionaalse energia ja tunded. Tunnete vallandumine on gongi meditatsiooni ajal täiesti normaalne nähtus. Gong muudab blokeeritud tundeid, tungides läbi neid tundeid alal hoidvatest ja tekitavatest mõtetest. See võib olla hirmutav, erutav, põnev või nauditav, olenevalt konkreetsest inimesest.

Töö metafoorikaartidega – Sirli Kivisaar

Metafoorkaardid võimaldavad läbi erinevate kujundite ja metafooride leida seoseid ning tõmmata paralleele elu rõõmude ja muredega. Samuti saab nende abil otsida lahendusi oma probleemidele, kuid tegemist pole ennustuskaartidega. Need avavad tee inimese sisemaailma – kaartidel olevate piltidega tekkivad assotsiatsioonid aitavad saada kontakti lapsepõlvemälestuste, teadlike või allasurutud kogemuste ja tunnetega ning enesearengu teel edasi liikuda. Iga inimene vaatab kaartidel olevaid sümboleid läbi isikliku ja unikaalse elukogemuse, mistõttu võib ka kaartidel olevate piltide interpretatsioon olla väga erinev. Metafoorkaardid sobivad väga hästi kasutamiseks juhul, kui igapäevatöö on seotud inimeste nõustamisega. Praeguseks on need kaardid leidnud tee paljude psühholoogide, psühhoterapeutide ja coaching’uga tegelejate tööriistakasti, neid kasutavad ka karjäärinõustajad, sotsiaaltöötajad ja õpetajad. Töötoas saad võimaluse tutvuda erinevate kaardipakkidega ning praktiliste tegevuste abil läbi iseenda neid paremini tundma õppida.

Arhetüübid ehk sisemised teeviidad inimese elus – Sire Truuts

Arhetüübid on inimese elus justkui sisemised teeviidad, mille kaudu inimene mõistab iseennast ja teada ümbritsevat maailma. Töötoas tutvume arhetüüpidega ja loome ahrtüüpide abil seoseid iseenda igapäevaelu ja käitumismustritega.

Muusikateraapia häälemängud – Merle Pärle

Hääl on osa inimese isiksust ja olemusest. Hääl võimaldab kuulajal saada aimu kõneleja emotsioonidest, meeleolust. Õpime tundma oma häält ja selle väljendusjõudu. Hääle vägi aitab meil väljendada seda, kuhu sõnad lõpuni ei ulatu. Kogeme erinevaid helivärve ja tämbreid. Põimime nii kõne kui ka laulu elemendid. Leiame üles iseenda hääle piirid. Laulame õpitoa lõpus mõned laulud.

Töö viisipidamatutega on innustanud mind edasi töötama inimese häälega. Imeline on olla kaasteeline hetkel kui inimene kuuleb enda sõnul esimest korda, kui kõlav ja ilus hääl tal on.

Lisaks töötuba mets kui apteek ja sahver, qigongi harjutused, pranayama praktikad, EFT ja mindfulnessi kasutamine ärevuse puhul, naerujooga, Lüscheri värvitest, loeng-diskussioon teemal kas ja kuidas suhtes õnnelik olla.

Sõna väe kasutamine hiiepaikades – Ahto Kaasik

Esivanemad oskasid sõna väega ravida ning inimeste, vaimuilma ja loodusjõude vahele kooskõla luua. Pühad paigad ja ajad on olnud põlvest põlve loomise kohaks. Rahvapärimuse tundja ja hoidja Ahto Kaasik kõneleb, kuidas põliseid pühapaiku ja sõna väge märgata ning enda ja teiste hüvanguks kasutada.

Töötubasid ja loenguid viivad lisaks ülalnimetatuile läbi Katrin Luke, Vahur Värk, Jaanus Elts, Anne Kalvi, Kaja Keil, Kristi Arendi, Kaia-Kaire Hunt, Eve Mandre, Ülle Kalvik, Tiina Tiitus, Ragnar Kurm, Ahto Kaasik, Mari-Mall Feldschmidt ja Sirje Sikmann, Kuiki Sulg, Kaie Mölter, Kärolin Šults jt

Seotud