Uued salavideod: hiigelrebaste piinad Soomes jätkuvad

Soome loomaõigusteorganisatsioon Oikeutta eläimille avaldas täna taaskord uued fotod ja videod Soome karusloomafarmidest. Salaja filmitud materjalidel on näha hiigelmõõtmetesse aretatud ülekaalulisi rebaseid, kes kannatavad mitmete piinarikaste tervisehädade käes.

“Analoogne materjal avaldati ka eelmisel aastal. Uus materjal on seega tõestuseks, et Soome karusloomafarmides ei ole hoolimata rahvusvahelisest meelepahast ning protestidest ja meedia suurest tähelepanust mitte midagi muutunud. Karusloomafarmide eesmärk on kasum loomade heaolu hinnaga – mida suurem nahk, seda suurem tulu,” ütles loomade eestkoste organisatsiooni MTÜ Loomus juhataja Kadri Taperson.

Organisatsiooni Oikeutta eläimille andmetel on ülekaalulised rebased pigem normaalsus mitte erandjuhtum. Märtsis toimunud karusnahaoksjonil kuulusid enam kui 50 protsenti nahkadest kõige suuremasse kategooriasse. 2012. aastal teostatud uuringu kohaselt kaalub keskmine Soome karusloomafarmi sinirebane 19,4 kg. Metsik rebane kaalub vahemikus 3 kuni 5 kg.

Oikeutta eläimille esindaja Kristo Muurimaa hinnangul on karusloomafarmid Soome häbiplekk. “Sama saab öelda ka Eesti kohta. Põllumajandusloomade pidamises on suuri probleeme olenemata riigist või liigist. Karusloomakasvanduste probleemid on meie ühiskonnas nii üheselt mõistetavad, et see ühine arusaam tuleks kinnitada seadusandliku keeluga,” leiab Taperson.

Peale eelmise aasta paljastust Soome karusloomafarmides on mitmed rahvusvahelised moemajad nagu Gucci, Versace ja Michael Kors loobunud karusnahast. Hiljuti keelustas oma territooriuumil karusnahaga kauplemise ka San Francisco.

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Seotud