Unenäod kiirendavad tervenemist ja transformatsiooni

Instinktiivne loomus on olemas meis kõigis – hoolimata sellest, kuidas me end identifitseerime. Näiteks on paljud inimesed omaks võtnud stereotüüpse mõtlemise ja keskenduvad pelgalt raha teenimisele või kodu loomisele. See võib lõppeda instinktiivse loomuse kaotusega, kui inimesel pole ruumi uurida enda kõiki külgi.Kui sa veenad end, et hakkad päriselt elama või tegema seda, teist ja kolmandat alles siis, kui oled oma eesmärgi saavutanud, siis võiksid lihtsalt teadvustada, kuidas sa end praegu tunned. Kui keskendud rohkem oma siseelule, hakkad tundma end rohkem elusana, olenemata sellest, millises olukorras sa oled. Kunagi pole ideaalset aega, mil kõik sujub. Sellist, mil sa lõpuks suudad oma elu nautida. Mida terasemalt sa oma instinktiivset loomust kuulad, seda nauditavam on su elu teel eesmärgi suunas. Su instinktiivne loomus on magnetiline, aga nõuab, et elaksid autentselt – see tähendab, et meie kõigi puhul on nii.

Kui tunned, et oled oma instinktiivsest loomusest eraldatud, on üpris tavaline näha und, kus sind taga aetakse või mingil viisil ähvardatakse. Eriti siis, kui oled oma igapäevaelus emotsionaalses mõttes üle koormatud. Samuti on tavaline näha unes loomi, kes on hädaohus või mingil viisil viga saanud ja vajavad abi. Tavaliselt näitab see, kuidas sa vigastatud loomaga tegeled, su praegust võimet kiirendada oma sisemist tervenemist. Samuti võid sa und näha kellestki, kes sind päästab (või püüab päästa). Mõlemad versioonid viitavad muutustele. Näiteks hoolitsed vigastatud lamba eest ja ta saab jälle jalule. Kotkas lendab sinust üle ja ründab kuju, kes sind taga ajab. Abi saabub mis tahes unenäokujundi vormis, mis sulle isiklikult on kõige sobivam. Sellisel juhul, kui oled oma instinktidega harmoonias, võid leida, et üsna tavaline on näha imelisi kogemusi loomadega. Näiteks näed unes, et ratsutad mõnusasti ilusal hobusel, mis läheb selles suunas, kuhu sa tahad. Ent mõnes unes ei pruugi sul aimugi olla, kuhu sa suundud, ja hobune kappab edasi tohutul kiirusel – see unenägu võib aidata märgata, et sind juhivad su ihad ja peidetud ajendid. Et sa pead ärkvelolekuelus saavutama uuesti kontrolli oma põhiliste ihade üle.

/…/
Kui su emotsioonid on takistatud, on su instinktid loomulikult alla surutud ning ühendumine oma intuitsiooniga on samuti puudulik. Kui sulged ühenduse oma emotsioonidega või takistad seda, siis tunned, et oled kinni jäänud. Sama toimub spektri teise äärmuse puhul. Kui väljendad kõiki oma emotsioone mis tahes kujul või vormis ilma tagajärgedele mõtlemata, siis pole sul samuti seda ühendust. Viimasel juhul oled sa kinni emotsionaalses puhastustöös. Et sellest aru saada, meenuta näiteks mõnd tuttavat, kes ei suuda oma frustratsiooni või viha kontrollida ning hiljem seda alati kahetseb. Või meenuta inimesi, kelle emotsioonid on nii vaenulikud, et valitsevad nende suhtlemise ja suhete üle ning kes ei hooli teiste inimeste emotsioonidest ja tunnetest. Sellisel juhul näitab unenägu sümboleid, mis räägivad inimese reguleerimata emotsioonidest. Inimene, kes kogeb suurt raevu, võib näha unes massimõrvarit, kes ajab teda visalt taga.

Või siis varustab unenäosümbol unenägija emotsionaalse regulatsiooniga sümboolse vastandi kujul. Näiteks võib emotsionaalselt plahvatusohtlik inimene näha unes väga rahulikke maastikke ja veekogusid. (Kui vees on koletis, kellest unenägija saab äkki teadlikuks, siis see näitab, et midagi on ta teadvuse pinna alla surutud. Nüüd on koletis valmis, et teda nähtaks. See unenägu näitab võimalust kohtuda “emotsionaalse koletisega”, selle asemel et põgeneda.)

Unenäosümbolid, mis räägivad unenägija emotsionaalsest seisundist, võivad sageli ilmuda mahutitena. Sümboliks võib olla mis tahes mahuti nagu autod, kotid või isegi Tupperware’i nõud. Selleks on olemas hea põhjus: mahutid on sümboolsed anumad, milles on midagi sees. Näiteks emotsioonid. Kui me ei tunne oma emotsioone (või teisisõnu oma emotsionaalset sisu), siis tavaliselt ei tunne me end turvaliselt ka kõigi teiste emotsioonispektri emotsioonide ja mistahes elukogemuste puhul. Niisiis tulevad unenäod meid äratama, et oleksime seisundis, kus võime tunnistada, kogeda ja vastu võtta (sisaldada) oma emotsioone ja elukogemusi. Nii näemegi unes selliseid kinni hoidvaid sümboleid nagu korvid, kotid ja isegi kirstud – sageli erinevates seisundites või olukordades.

Teiste sõnadega osutavad unenäokujundid ja -sümbolid sellele, kui turvaliselt unenägija end emotsionaalses mõttes tunneb. Näiteks kui unenäos lähevad mahutid katki, on vanad või lagunenud, siis on unenägija emotsionaalsed mustrid samasugused.

Teisisõnu – ta võib tunda, et teda ähvardab oht, ta on katki, läbipõlenud, mingi surve all ja emotsionaalse toetuseta. Meil kõigil on vaja, et meid emotsionaalses mõttes nähtaks ja kuuldaks. Meie unenäod räägivad sellest, kuivõrd me tunneme, et saame või ei saa emotsionaalset tunnustust, armastust ja tuge – nii endalt kui teistelt inimestelt, kellega me oleme suhetes.

Niisiis, kui sa oled emotsionaalselt suletud või juhivad kõike su tunded, siis on tegemist tasakaalu puudumisega. Mitte et sa ei tohiks tunda seda, mida tunned. Tegelikult on vastupidi. Tunne oma tundeid, aga tea, et need on ajutised ja väljenduvad voolavalt muutudes.

Kui sa krooniliselt takerdud oma emotsioonidega seoses või neid väljendades, siis oled samuti tasakaalust väljas. Seda juhtub aeg-ajalt meie kõigiga – ja selle tõttu pole tarvis end halvasti tunda. Meie unenäod lihtsalt aitavad meil kiiremini tasakaalu tagasi saada. Emotsionaalse tasakaalu saavutamine vajab sageli lahtilaskmist. Loobumist senisest asjadega tegelemise viisist. Vabanemist üleliigsena kogunenust; jõudmist teatud katarsiseni. Kui seda teeme, võime jõuda punkti, kus algab transformatsioon. Ehk et siis, kui see emotsioon (mis peidab end päästiku taga, olles seotud mõne kogemuse, inimese või minevikuga) on täielikult teadvustatud, läbi tunnetatud, sellele vastu astutud ja seejärel vabastatud. Me näeme seda selgelt tõusulainete unenägudes.

Loe lisaks: Kas oled näinud tõusulaine-unenägu? Sellel on kindel tähendus!

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust Kas tahad teada, mida Sinu unenäod tähendavad?

Selged kirkad unenäod | Kuidas näha teadlikult und ja mida unenäod sulle räägivad?

Miks mõned mustrid elus korduvad?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.