Tuumafüüsik Stanton Friedman on veendunud, et tulnukad on Maad korduvalt külastanud ning nendega tehakse koostööd

Kanadas elav Stanton T. Friedman on tuumafüüsik ja maailmakuulus ufoloog, kelle sõnul on USA vastavad ametid tulnukaid uurinud juba alates 1947. aasta Roswelli juhtumist saadik. Täna õhtul kell 18 saab Eesti publik maineka ufouurijaga kohtuda ning tema uurimistöödest lähemalt teada üle telesilla Von Krahlis toimuval ” Hallo, Kosmos!” seitsmeda sünnipäeva kosmosefestivalil. Pärast ingliskeelset intervjuud Friedmaniga järgneb eestikeelne aruteluring, kus osalevad kodumaised ufoloogid Igor Volke ja Priit Rifk ja saatejuht Ingrid Peek.

“Pärast ligi poolt sajandit kestnud veenvate asitõendite uurimist ei ole mul kahtlust selles, et planeet Maad külastavad intelligentselt juhitud sõidukid, mille päritolu on maaväline. Lendavate taldrikute reaalsuse vastu ei ole arvestatavaid argumente, vaid ainult inimesed, kes kas pole kursis asjassepuutuva infoga või omavad tugevat tahet mitte uskuda, et Maa on sotsioloogiliselt ja tehnoloogiliselt meie kohaliku galaktilise naabruskonna baasiks,” sõnab Stanton T. Friedman, tuumafüüsik ja juhtiv ufo-fenomeni uurija.

“Tulnukate ja nende lendavate aluste kohta on väga mahukas materjal kogutud. Selle varjamise saaks lausa sajandi projektiks kuulutada,” on ufoloog veendunud. Stanton Friedman töötas 14 aastat füüsikuna sellistes firmades nagu General Electric, General Motors, Westinghouse ja Aerojet General Nucleonics, kus ta töötas mitmete salaprojektidega. Tundmatud lendavad objektid ja ufo-fenomen pakub talle huvi alates 1960ndatest.

“Pärast aastakümnete pikkust uurimistööd olen veendunud, et tegemist on laiaulatusliku kosmilise Watergate’iga. Erinevate riikide valitsused on ufoinfoga tegelenud alates 1947. aastast ning sellega tegeletakse siiani. Seda hoitakse saladuses, et vältida massilist paanikat,” räägib teadlane ning lisab, et kui aeg on käes ja tulnukad tahavad end inimkonnale nähtavaks teha, siis nad seda ka teevad. Temale kuulub ka nn kosmilise embargo idee, mille üheks osaks ongi varjata maavälise mõistusliku elu kohalolu ja koostööd Maa valitsejatega. Tema sõnul teevad maa varivalitsejad tulnukatega koostööd, et saada endale nende tehnoloogiat ning selle abil omandada globaalne kontroll kogu planeedil.

Roswelli juhtum käivitas ufo-nähtuse jõudmise laia auditooriumini

Tänavu möödub 70 aastat legendaarsest Roswelli juhtumist, mille üheks tuntuimaks uurijaks ja parimaks eksperdiks peetaksegi Stanton Friedmani. 3. juuli hommikul 1947. aastal avastas rantšoomanik Mac Brazel New Mexico osariigis Roswellist loodes lambaid karjatades mäekünkalt kummalised rusud. Eelmisel õhtul oli ta kuulnud plahvatust meenutavat heli, kuna aga samal ajal sadas äikesevihma, ei hakanud ta asja uurima. Ta ei suutnud rusude põhjal kindlaks teha, millega tegu. Lähedal asuv sõjaväebaas andis rusude päritolu kohta vastukäivat infot. Lugu jõudis kohalikesse lehtedesse. Inimesed said aru, et tegu on millegi ebaharilikuga, kuid tõelised teooriad tulnukate laevast hakkasid levima siiski alles mõni aasta hiljem.

1970ndatel otsustasid kaks inimest, kes olid Roswelli sündmuste tunnistajaks rääkima hakata. Vestluses uurija Stanton Friedmaniga rääkis õhuväe luureohvitser Jesse A. Marcel, et sündmuspaigalt leitud materjal polnud maise päritoluga. Pärast intervjuud Merceliga sai Roswelli juhtum enneolematu hoo ja varsti tuli juba teateid, et ufo allakukkumiskohast leiti ka 1,2 meetri pikkuste ja suurte peadega tulnukate laipu, mida lennuväebaasis lahati.

Tuumafüüsiku ja ufoloogi Stanton T. Friedmani jaoks ei ole selles infos midagi uut. Friedman tegeles 1970-ndatel Roswelli tunnistajate otsimisega. Sõjaväe esindajad muutsid oma seisukohta üleöö, väites ühel päeval, et avastatud on lendav taldrik, ning järgmisel, et tegemist on lihtsalt ilma uurimiseks välja saadetud, aga alla kukkunud kuumaõhupalliga. Friedman on intervjueerinud paljusid tunnistajaid, kes tõendavad UFO-teooriat. Ta loodab, et Brandoni avalik tunnistus viib selleni, et tõde tuuakse lõpuks täies ulatuses päevavalgele. Roswelli väikelinn ajab aga tänu salapärasele ufojuhtumile tänaseni edukat turismiäri ning suveti toimub seal ufofestival.

*
Kanada uurija ja tuumafüüsik Stanton T. Friedman on ufoloogiaga tõsisemalt tegelenud juba 1960ndate lõpust, avaldanud sadakond UFO-raportit, esinenud sadadel konverentsidel üle kogu maailma ning teda peetakse ka üheks paremaks legendaarse Roswelli juhtumi asjatundjaks. Kõrgelt hinnatud oma ala ekspert Friedman on töötanud mitmetes tuuma-, kosmose ja tehnoloogiaprogrammides, muu hulgas ka salastatud projektides.

Stanton Friedman, Brian Cox, Igor Volke ja elu universumis – “Hallo, Kosmos!” tähistab seitsmendat sünnipäeva kosmosejuttudega

Seotud