Paigad, mille spirituaalne energia ja maagiline jõud on üle maailma kuulsad:
1. Machu Piccu, Peruus
See, mida Machu Piccu kohta räägitakse, on tõsi – see iidne inkade linn on tõeliselt maagiline. Juba selle asukoht on ebatavaline, kuna linn on ehitatud kõrgele Andide mägede vahele. Linn paneb igaühe, kes sinna satub, tundma erilist ja müstilist aurat, mis selle paiga kohal hõljub. Olles massiivne ja keerukas ka oma ehituse poolest, paneb see juurdlema, kuidas üldse iidsel ajal oli millegi nii võimsa ehitamine võimalik. Tundlikumad inimesed on rääkinud, et viibides Machu Piccus on tunda tõeliselt erilist vibratsiooni, mis reageerib inimese kehaga. Justkui see paik kiirgaks energiat, mis pole pärit meie maailmast.
Vaata ka videot:
Stonehenge on muinasaegne megaliitrajatis, mis asub Salisbury tasandiku kriidimadalikul Lõuna-Inglismaal. Selle ehitamine algas umbes 5500 aastat tagasi ehk 3500 aastat eKr.
Stonehenge’i otstarbe kohta on püstitatud palju hüpoteese, kuid täit tõde pole selgunud. On arvatud, et ta oli observatoorium, ohvripaik või pühakoda. Stonehenge’il pidi olema väga tähtis otstarve, sest niisama ei oleks hakanud tuhanded inimesed nägema nii suurt vaeva ja kulutama oma aega. Kindlasti kasutati Stonehenge’i matusetalitusteks, sest sealt on leitud paljude inimeste säilmeid ja märke ohvrite toomisest. Arvatakse, et Aubrey augud tähistasid sissepääsu allilma.
Stonehenge’i ringikujuline põhikuju viitab võimalusele, et Stonehenge’i kasutati astronoomilisteks vaatlusteks, nende abil loodi baaskalendreid, määrati aastaaegade vaheldumist ja vaadeldi taevakehi. Selle vaatluse täpsus on siiski väga kaheldav ja suurt kasu see poolnomaadidele anda ei saanud.
On püstitatud hüpotees, et Stonehenge oli kõigile 12 taevajumalale püstitatud kosmiline tempel. Stonehenge’i rajajad ei saanud olla lihtsad talupojad, neil pidi olema oma suhteliselt kõrgelt arenenud kultuur. Võib-olla olid nad sama arenenud või isegi paremini arenenud kui
Uurides selle paiga florat ja faunat võid tunda justkui oleksid mõnda ulmefilmi või teisele planeedile sattunud. Paiga loodus on oma eraldatuse tõttu muust maailmast suutnud luua ja hoida selliseid liike, mida ei leidu mitte kusagil mujal maailmas.
Arhipelaag on olnud teadlaste arvates isoleeritud ülejäänud maailmast vähemalt 6 miljonit aastat, mistõttu seal on säilinud suur hulk eelajaloolisi puid ja taimi, mida mujal enam ei näe. Sokotra oli kunagi osa lõunapoolkera Gondwana super-kontinendist, eraldus siis ajapikku sellest ning triivis edasi, kuni jõudis oma praegusesse asupaika. Et tegemist polnud mingi kataklüsmiga, viis eraldunud maa-ala endaga kaasa ka kogu taimestiku ja loomastiku, kus need jäid püsima.
Sokotrat on nimetatud maailma bioloogilise mitmekesisuse kalliskiviks. Sokotra nimi tuleneb sanskriti keelest ja tähendab tõlkes “õnnis saar”. Saare elanike religioon oli omapärane kombinatsioon ristiusust ja oma igivanadest maagilistest rituaalidest. Spirituaalse poole pealt usutakse, et kohalik energia on nii tugev ja eriline, et ühendab inimese hinge otse kosmose võimsa väega.
Vaata ka videot:
See paik asub Austraalia sisemaal, olles oma erilisusega omapäraseks spirituaalseks ja geograafiliseks keskuseks. Lamedal kõrbetasandikul kõrguv monoliit on koos Kata Tjuta kaljukuplitega ning sealsete orgude- ja kanjonitega üks maaillma loodusimedest. Punasest liivakivist kaljumonoliidi nähtav osa on 348 m kõrguseni küündiv, ent baas ulatub pinnase all 5 km sügavusele.
Kohalike ja külastajate sõnul võib seal viibides tunda kiiret energiataseme tõusu kehas. Kohalikud kutsuvad seda paika Tiukurpaks, mis tähendab nende keeles unenäoaega. Kohalikud hõimud on seda paika tihti külastanud, kui on vajatud head nõu, jõudu või juhatust. Kohalikud usuvad, et Uluru ja Kata Tjuta on maailmaloomise käigus vormitud esivanemaist vaimude poolt, kes on andnud rahvale seadused ja elukorra, mille järgi elab hõim tänini. Usutakse, et just seal kerkivad inimeste meeltest esile visioonid ja nägemused, mis toovad lahendusi probleemidele ja juhivad õigesse suunda.
Keset Vaikse ookeani vetevälja asuv Rapa Nui ehk Lihavõttesaar on üks maailma kõige eraldatumaid asustatud punkte. See on paik, mis on ilmselt küll enamusele tuntud oma maa seest kõrguvate hiiglaslike kivist tahutud inimskulptuuride poolest, kuid külastanud ja oma silmaga seda imet on näinud väga vähesed.
Lihavõttesaar asub ihuüksi keset hiiglaslikku ookeanit. Osaliselt ongi see kaugelolek katnud Lihavõttesaare mineviku paksu müstikalooriga. Kuigi tänaseks on saart uurinud kümned ekspeditsioonid ning teadlased on püstitanud arvukalt hüpoteese, pole teada ei põliselanike päritolu ega ka nende tähelepanuväärse tegevuse motiivid. Kas nad tulid Polüneesiast või Lõuna-Ameerikast? Millal see juhtus? Miks ja kelle auks kaeti saar tohutu suurte inimkujudega? Usutakse, et just see saar on üks koht, mille alt jooksevad läbi paljud maaalused energiajooned.
Bosnia püramiidide hulka kuulub kolm eraldiseisvat püramiidi: Maa püramiid, Kuu püramiid ja Päikese püramiid. Neist viimase pikkus on 220 meetrit, mis teeb sellest kõige kõrgema püramiidi maailmas. Egiptuses asuva Cheopsi püramiidi pikkus on 137,3 meetrit. Radiosüsiniku meetodi alusel on kindlaks tehtud, et püramiidi vanus on vähemalt 24 800 aastat. Materjali analüüs tõestas, et püramiidid on ehitatud inimese valmistatud betoonist ning püramiidi all on maa-alune labürint, kus asub 8000 kg kaaluv keraamiline kiviplokk.
Püramiidi tipust on mõõdetud elektromagnetlaineid, mille sagedus on 28 kHz ja ultrahelilaineid, mille sagedus jäi 28-33 kHz vahele. Püramiidid on joondus Maa ilmakaartega ning suunatud Põhjatähe suunas. Eriti huvitavaks teeb need püramiidid asjaolu, et nende all asub maaalune sinine järv ja paljude ruumidega koopad. Järve vesi on täiesti läbipaistev ja puhas. Kohalikud kutsuvad seda elavaks veeks, kuna sinna vette end kastes kaovad haigused, paranemine kiireneb ning stressitase langeb.
Kailashi mägi (6740m) asub Põhja Himaalajas, Tiibetis. See imepärane mägi esindab meteoori, mis on maasse kinni jäänud. Kailash on nelja usundi vaimne keskus – tiibeti budism, hinduism, jainism ja iidne tiibeti religioon, mis oli tuntud enne budismi – bongo. See püha mägi on religioosseks sihtkohaks paljudele palveränduritele üle maailma. Kuna usutakse, et selle alus asub seitsmendas põrgus ja ta tipp ulatub kõrgeima taevani, siis vaadatakse seda ka kui Maailma Sammast. Põhja-Ameerikas elavad Hopi indiaanlased tunnistavad Kailaši olevat nende püha mäe Musta Mesa vastaspoolel maakeral – seega, see mägi on Maa kosmiline selgroog.
Kailash on mägi, mis on peaaegu perfektselt püramiidikujuline, ja seda looduslikult, ilma inimkäe vahelesegamiseta. Eripära lisab seegi, et kõik püramiidi nurgad on täpselt suunatud nelja ilmakaarde ja ta asub kuue ümbritseva mäe südames, tekitades niimoodi kujutise lootosest.
Kailashist saavad alguse ka neli India suuremat jõge – igast küljest üks, nende hulgas ka kuulus ja püha Ganges. Kailashist on loodud müüt kui paradiisist, hingede viimasest peatuspunktist, maailma spirituaalsest keskpunktist, jumalate kodust ja Sambalast.
Toimetas: Katrin Oidra
Loe lisaks: 8 Eesti põnevamat ja hirmutavamat kummituspaika
TOP 5 maailma kõige kõhedusttekitavamat kummituspaika
Tundmatud lendavad objektid: millist tüüpi ufod on Maad külastanud?