TOO ROMANTIKA TAGASI! 8 vanakooli kohtingutava, mille peaks kindlasti taaselustama

Ajad on muutunud ja samuti muutuvad ka kombed. Kui vanasti oli kohtingul käimine suuremat sorti ettevõtmine, siis nüüd võib endale kaaslase leida kasvõi samal õhtul Tinderi kaudu. Mõned head ja ilusad asjad ei peaks aga ajaga sugugi kaduma, just nagu need allpool loetletud kohtingutavad, mis on armsad, romantilised ja hoolivad.

Need on 8 vanakooli kohtingukommet, mida võiks kindlasti ka tulevikku edasi kanda:

1. Naisele tullakse järele. Ja mitte nii, et helistatakse või saadetakse sõnum “ma olen kohal”, vaid minnakse reaalselt ukse peale vastu, lastakse uksekella ja minnakse koos autosse või bussi peale, et sõita teatrisse, kinno või kohvikusse.

2. Tuuakse lilli või väike kingitus. See komme võiks olla nii kohtingule saabudes kui sõbrale külla minnes. Alati viiakse midagi külakostiks. See on armas žest, mis näitab, et hoolitakse teiseks ja ollakse pisut mõelnud tema peale. Kingitus ei pea olema midagi suurt, võib olla kasvõi üks lilleõis, mõni puuvili või šokolaad.

3. Riietutakse kohtingule vastavalt. Kui just ooperisse minekut ei ole, siis ei pea tõesti ülikonda ja õhtukleiti panema, kuid elementaarne hoolitsetus peaks alati jääma. Riided võiksid olla vähemalt korralikud, puhtad ja kenad, sest ollakse ju tulnud kohtingule. See peaks olema piisavalt oluline, et enda välimus eelnevalt kriitilise pilguga üle vaadata.

4. Minnakse PÄRIS kohtingule. Paljud saavad kokku nii, et otsustatakse “lähme võtame mingi kohvi”, “lobiseme pisut kusagil” jne. Aga tegelikult oleks ju armas, kui lepitaks kokku, et lähmegi sinna kohvikusse ja see on meie kohting. See on eriline ja tähtis. Selleks valmistutakse pisut ette, pannakse end ilusti riidesse, tehakse kauniks. Eriti võiksid selle peale mõelda kauem koos olnud paarid. Igapäevarutiinis läheb pahatihti meelest, et tegelikult vajatakse aega, et teineteisega kohtingutel käia. See hoiab suhte värskena ja elavana.

5. Mehed avavad naistele uksed. Ka autoukse. Tänapäeval, kus kõik on võrdsed, tundub see võibolla mitte enam nii oluline, kuid tegelikult tunneb vast iga naine end hästi, kui neile uksi avatakse ja mantel selga aidatakse. See näitab hoolivust.

6. Ei unustata tutvustamist. Kui ollakse kohtingul ning juhtutakse kokku mõne tuttavaga, siis on viisakas inimesi omavahel tutvustada. Isegi kui see pole väga oluline inimene kaaslase jaoks ja nimi kohe järgmisel hetkel meelest läheb, siis ikkagi – kui satutakse kokku kellegagi, siis tutvustatakse inimesi omavahel.

7. Telefonid pannakse ära. Jah, loomulikult on mõned hädaolukorrad, kus peab telefonil silma peal hoidma, kuid enamasti on kohtingud kokku lepitud siiski sellisteks hetkedeks, kus inimene peaks olema vaba. Sel juhul on mõistlik, et suheldakse omavahel ning unustatakse telefonid ja sotsiaalmeedia.

8. Ollakse üksteise suhtes ausad. On väga oluline, et inimesed räägiksid omavahel ja et oleks selge, kas nähakse veel üksteist tulevikus, kas ollakse paar või jäädakse ainult sõpradeks. Ausus näitab, et kaaslasest hoolitakse. See aitab vältida valeootusi, pettumusi ja haigetsaamist.

Loe lisaks: Suhteeksperdi nipid meestele: kuidas käituda esimesel kohtingul?

Missugune mehetüüp sobib just sinule?

11 sammu, kuidas mees saab jõuda oma partneriga tõelise ja eheda intiimsuseni

Jälgi mehe tegusid | 11 viisi, kuidas mehed oma armastust näitavad

Seitse imelist asja, mis juhtuvad su kehaga, kui sa armud

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.